Nowe informacje o budowie metra

14
Share

Po wczorajszym spotkaniu informacyjnym o budowie metra mamy jedna dobrą wiadomość i kilka… nie wiadomo jeszcze jakich, ale na pewno ważnych. 

 

Dobra wiadomość jest taka, że ul. Ossowskiego zamknięta będzie tylko przez rok, a nie przez trzy lata, jak się wcześniej spodziewaliśmy. Informację taką podano na wczorajszym spotkaniu z mieszkańcami na temat budowy metra.

Ważnych wiadomości dla okolicznych mieszkańców było jeszcze kilka:

  • dziś (w piątek) w godzinach 11-18 przy skrzyżowaniu Handlowej z Pratulińską stanie tymczasowy punkt informacyjny. Będzie można w nim zasięgnąć informacji na temat całej inwestycji, technologii budowy oraz zmian w organizacji komunikacji miejskiej.
  • stały pawilon informacyjny przygotowany przez wykonawcę robót stanie na placu budowy, też w okolicach skrzyżowania Handlowa – Pratulińska
  • w blokach najbliżej budowy metra (np. Zamiejska 17 i 15, Pratulińska 10) będą założone urządzenia monitorujące czy drążenie tuneli nie wpływa na konstrukcję budynków
  • przy Zamiejskiej 17 przez całą budowę będzie wyjazd na Trocką
  • Przejście wzdłuż Trockiej nie zostanie zamknięte jeszcze w ten weekend. Przez ok. trzy miesiące będzie można tędy chodzić (ale nie jeździć autem!), potem na jakieś dwa lata będzie zagrodzone
  • zostanie zmieniony układ świateł na trzech skrzyżowaniach na Radzymińskiej – z Jórskiego, Trocką i Gorzykowską. I tego chyba można się bać, bo korki na Radzymińskiej mogą być jeszcze większe.
  • ciężarówki na budowę stacji będą dojeżdżały Trocką, a do stacji Targówek 1 (przy Ossowskiego) nową uliczką wytyczoną przez działki do Radzymińskiej przy wiadukcie – dzięki temu nie będą kluczyły przez osiedle.

Przypominamy: zamknięcie Trockiej i Ossowskiego, nowa organizacja ruchu i trasy autobusów od poniedziałku

 

zdjęcie i montaż targowek.info

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx