Budowa metra na Targówku | targowek.info

Nowe informacje o budowie metra

Po wczorajszym spotkaniu informacyjnym o budowie metra mamy jedna dobrą wiadomość i kilka… nie wiadomo jeszcze jakich, ale na pewno ważnych. 

 

Dobra wiadomość jest taka, że ul. Ossowskiego zamknięta będzie tylko przez rok, a nie przez trzy lata, jak się wcześniej spodziewaliśmy. Informację taką podano na wczorajszym spotkaniu z mieszkańcami na temat budowy metra.

Ważnych wiadomości dla okolicznych mieszkańców było jeszcze kilka:

 • dziś (w piątek) w godzinach 11-18 przy skrzyżowaniu Handlowej z Pratulińską stanie tymczasowy punkt informacyjny. Będzie można w nim zasięgnąć informacji na temat całej inwestycji, technologii budowy oraz zmian w organizacji komunikacji miejskiej.
 • stały pawilon informacyjny przygotowany przez wykonawcę robót stanie na placu budowy, też w okolicach skrzyżowania Handlowa – Pratulińska
 • w blokach najbliżej budowy metra (np. Zamiejska 17 i 15, Pratulińska 10) będą założone urządzenia monitorujące czy drążenie tuneli nie wpływa na konstrukcję budynków
 • przy Zamiejskiej 17 przez całą budowę będzie wyjazd na Trocką
 • Przejście wzdłuż Trockiej nie zostanie zamknięte jeszcze w ten weekend. Przez ok. trzy miesiące będzie można tędy chodzić (ale nie jeździć autem!), potem na jakieś dwa lata będzie zagrodzone
 • zostanie zmieniony układ świateł na trzech skrzyżowaniach na Radzymińskiej – z Jórskiego, Trocką i Gorzykowską. I tego chyba można się bać, bo korki na Radzymińskiej mogą być jeszcze większe.
 • ciężarówki na budowę stacji będą dojeżdżały Trocką, a do stacji Targówek 1 (przy Ossowskiego) nową uliczką wytyczoną przez działki do Radzymińskiej przy wiadukcie – dzięki temu nie będą kluczyły przez osiedle.

Przypominamy: zamknięcie Trockiej i Ossowskiego, nowa organizacja ruchu i trasy autobusów od poniedziałku

 

zdjęcie i montaż targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “Nowe informacje o budowie metra

 • 29 kwietnia 2016 o godz. 08:09

  Nie rozumiem dlaczego mamy się bać przestawienia świateł? Nie napisano w jaki sposób te światła zostaną przeprogramowane., więc na jakiej podstawie sądzicie że będzie gorzej? Chodzi o to przecież aby dostosować je do nowej organizacji. Czy liczba samochodów wyjeżdżających z Zacisza i Targówka na Radzymińską zwiększy się? Trudno to powiedzieć. Z Jórskiego i Gorzykowskiej będzie ich więcej, natomiast z Trockiej znacznie mniej, ale sumarycznie pewnie będzie podobnie.

 • 29 kwietnia 2016 o godz. 08:25

  Na zdjęciu widać jeszcze ścieżki rowerowe wzdłuż ulicy. Czy wrócą na swoje miejsce po zakończeniu budowy? W ogóle po co je zlikwidowali?

 • 29 kwietnia 2016 o godz. 08:31

  Po co w ogóle są te ścieżki jak rowerzyści ładują się na jezdnię?

 • 29 kwietnia 2016 o godz. 09:10

  SCIEZKI ZROBILI I JUZ ROZWALILI NA HANDLOWEJ :D POLITYKA DZIELNICY HAHAAHHA ROKU NIE MIAŁY

 • 29 kwietnia 2016 o godz. 10:03

  @Hmm…

  Zdajesz sobie sprawę, że akurat te ścieżki są wytyczone na jezdni, prawda?

 • 29 kwietnia 2016 o godz. 11:10

  A mnie wkurza, że tą nową drogą od radzymińskiej do pratulińskiej, przecięli ścieżkę rowerową wzdłuż radzymińskiej i zrobili wysokie krawężniki przy przecięciu ścieżki rowerowej. Czy nie można pomyśleć. Czy nie obowiązują jakieś standardy w tym zakresie – bo chyba tak. Co to kosztuje, żeby nie robić wysokiego krawężnika przy zbiegu ścieżki rowerowej z ulicą poprzeczną.
  Poza tym, jaki sens miały te wydatki na ścieżki na Targówku Mieszkaniowym i wysepki dla pieszych, skoro po roku zostały zburzone. To są nasze zmarnowane pieniądze. Czy ktoś o tym myślał, przecież wiadomo było o budowie metra już od dawna.

 • 29 kwietnia 2016 o godz. 15:14

  A kiedy ruszają zapisy na kolejkę do Topazu?

 • 29 kwietnia 2016 o godz. 19:47

  Wycofuję to co napisałem o ścieżce rowerowej zrobili to bardzo ładnie

 • 29 kwietnia 2016 o godz. 21:38

  Moi drodzy. Praktyką jest, że po zakończeniu budowy wykonawca przywraca otoczenie budowy do stanu pierwotnego. Można zatem spodziewać się przywrócenia ścieżek, które zostały zabrane na potrzebę buspasa. Miejmy nadzieję, że nie wróci rondko na Handlowej/Gorzykowskiej a przynajmniej nie w pierwotnym kształcie. Słyszę bardzo dużo narzekań na marnotrastwo pieniędzy. Dopiero co był remont a już rozkopują. Zachęcam do spaceru wzdłóż Handlowej i Ossowskiego i weryfikację. Niektórzy już chyba zapomnieli w jakim stanie jeszcze rok temu były te ulice. Jak wyobrażacie sobie wzmożony ruch na Handlowej gdyby nie wymieniono nawierzchni? Aktualne rozkopki polegają na poszerzeniu ulicy w okolicy przejść dla pieszych aby przy wytyczonym buspasie zachować dla naszego bezpieczeństwa azyle.

 • 30 kwietnia 2016 o godz. 11:11

  Sprawę ze ścieżką ( krawężniki) zgłosiłem wczoraj na 19115 . Jestem pozytywnie zaskoczony szybkością działania :)

 • 30 kwietnia 2016 o godz. 17:19

  Dyrektor ZTM powiedział, że ścieżki nie zostaną przywrócone po wybudowaniu metra. Na ich miejsce będą miejsca parkingowe. Planuje się inne korytarze rowerowe (przez park Wiecha?)

 • 30 kwietnia 2016 o godz. 17:50

  Co za fantastyczne zdjecie z lekkim fotomontazem w paincie:)

 • 30 kwietnia 2016 o godz. 19:26

  Grafik płakał jak rysował :)
  Oczywiście żartujemy – tak naprawdę nie mamy grafika :D

 • 4 maja 2016 o godz. 14:21

  Zmieniony układ świateł? Na razie to zasłonięto sygnalizację do skrętu w prawo z Trockiej w Radzymińską, co i tak wiele nie zmieni. Poprzednio strzałka kierunkowa zapalała się z opóźnieniem, ignorując skręcających w lewo z R. w Trocką i potem puszczając ruch kolizyjnie z pieszymi i ruchem na Radzymińskiej. Teraz tylko wystarczy poczekać 3 razy dłużej i przecisnąć się pomiędzy grupą autobusów przed przystankiem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.