Przejście dla pieszych przez św. Wincentego | targowek.info

Przejście dla pieszych przez św. Wincentego już gotowe

Mieszkańcy osiedla Park Leśny nie muszą już nadkładać kilkuset metrów, żeby dojść do sklepu. Ale kierowcy już wymyślili, jak wykorzystać nowe wysepki do łamania przepisów. A z drugiej strony osiedla na pasach znowu potrącono człowieka.

 

Wytyczenie przejścia przez św. Wincentego na wysokości wjazdu do Parku Leśnego Zarząd Dróg Miejskich obiecał w zeszłym roku po tragicznym wypadku, w którym zginęła 16-letnia dziewczyna. Mniej więcej w połowie drogi między Kondratowicza a Malborską potrącił ją czarny mercedes, którego kierowca uciekł z miejsca wypadku. Sprawca tamtej tragedii Adrian M., choć ma zarzuty, wciąż pozostaje na wolności…

Ale przejście już jest. Gotowe było w piątek i nie zwiększało korka, bo auta i tak często stoją w tym miejscu. Pasy były potrzebne, bo odległość pomiędzy przejściami dla pieszych przekracza tu 500 m. Dlatego mieszkańcy okolicznych nowych osiedli (Park Leśny) często przechodzili na drugą stronę ulicy, np. do pobliskich sklepów i restauracji.

Teraz mogą chodzić legalnie po pasach. Ale czy to zapewni im bezpieczeństwo? Z drugiej strony Parku Leśnego, przy skrzyżowaniu ul. Przy Grodzisku i Kondratowicza mieszkańcy też długo walczyli o zebrę. Udało się ją wytyczyć dopiero cztery lata temu, ale wciąć dochodzi tu do wypadków. Ostatnio w sobotę samochód potrącił pieszego, który został zabrany do szpitala.

 

Dlatego mieszkańcy Parku Leśnego domagają się świateł na Kondratowicza przy Blokowej i Przy Grodzisku. ZDM na razie pozostaje niewzruszony. Sygnalizacji nie uda się też postawić w ramach budżetu partycypacyjnego, bo taki projekt byłby za drogi.

Tymczasem na nowym przejściu na św. Wincentego też będzie niebezpiecznie, tym bardziej że kierowcy już tu cwaniakują. Jak informuje nasz czytelnik Krzysztof, kierowcy z… osiedla Park Leśny korzystając z wysepki skręcają sobie w lewo, choć jest tu wyraźny zakaz.

Zdjęcie od czytelnika

Zdjęcie od czytelnika

zdjęcie targowek.info

zdjęcie targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

15 komentarzy na temat “Przejście dla pieszych przez św. Wincentego już gotowe

 • 26 kwietnia 2016 o godz. 07:46

  A wystarczyło albo wytyczyć lewoskręt na osiedle z kierunku od centrum handlowego lub (gdy organizacja ruchu byłaby zbyt skomplikowana / niebezpieczna itp.) w pełni zabudować wysepką obszar między pasami. Przecież wiadomo, że Polak potrafi, i jak na drodze nie stanie mu zapora przeciwczołgowa to z pewnością przejedzie:) PS – po następnym wypadku pewnie pojawi się jakieś dodatkowe rozwiązanie.

 • 26 kwietnia 2016 o godz. 09:09

  skręcali wcześniej to dlaczego maja teraz przestać. Najlepiej zabronić wszystkiego i wytaczać nielogiczne rozwiązani tworząc zakazy. Tam skręt ma osiedle Park leśny jest rownież potrzebny. Miejsce jest do wytyczenia i nie rozumiem dlaczego nie można było tego od razu zrobić

 • 26 kwietnia 2016 o godz. 09:42

  I PO CO TE WYSEPKI? PO CO TO? BRAK SŁÓW

 • 26 kwietnia 2016 o godz. 09:46

  Faktycznie, nie mieszkam tam, bywam okazjonalnie, ale to przejście przy lasku, to masakra, można stać i kilkanaście minut, żeby znaleźć ryzykowną okazję do przejścia. Niestety kłania się kultura buraczanych kierowców. Nie potrzebne światła, wystarczy ustąpić pieszemu, przecież nie stoi bez powodu przy pasach. Statystyka porażająca, musi przejechać i ze 100 samochodów, żeby jakiś przystanął.

 • 26 kwietnia 2016 o godz. 09:49

  @MM i @Kiu

  Narysujcie proszę rozwiązanie, o którym piszecie i prześlijcie do Redakcji. Wcześniej proponuję się zapoznać z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.

 • 26 kwietnia 2016 o godz. 10:02

  Ludzie spokojnie. Sytuacja ze zdjecia przedstawia wysepkę ktora jest jeszcze nie ukończona. Budowa wysepki trwała kilka dni. Teraz wysepka jest już całkowicie zabudowana, ale jak ktoś się uprze to i tak może próbować skręcić. Dla pieszych jest lepiej jak było. Kultury wszystkich kierowców nie nauczymy. W piątek korek nie był większy. Natomiast w poniedziałek troche się rozciągnął, ale plynosć została zachowana. Problem powstanie gdy nie bedzie możliwości przejechania skrzyżowania Kondratowicza/św. Wincentego w kierunku Ch Targówek. Korek wtedy rozleje się po całej okolicy.

 • 26 kwietnia 2016 o godz. 10:55

  Kierowcą jestem od listopada 2015r, ale nie spodziewałam się co ludzi głównie wyczyniają, mnie od przedszkola uczono wpajano do głowy, przed pasami rozejrzeć się lewa-prawa-lewa, a co robią ludzie?
  Najczęściej komórka w ręku patrzą ślipiami w ekran, nawet nie spojrzy czy jedzie samochód idzie jak zaprogramowany.
  Druga kwestia rowerzyści, jestem zdania, że ci wszyscy którzy nie maja prawa jazdy powinni zdawać karty rowerowe, ostatnio koleś zapierniczał chodnikiem, nawet się nie spojrzał czy coś nadjeżdża tylko gnał, samochód w ostatniej chwili zahamował 10 cm brakowało by zmiotło rowerzystę, gdyby facet w samochodzie za późno zahamował było by bum, a co rowerzysta nawet nie odwrócił się, tylko dalej ostro jechał.
  Ludzie czy wam życie nie miłe? Nie którzy zachowują się jak święte krowy, a kierowcom to nic nie można, najlepiej to zrobić przy każdych pasach światła, dla mnie to głupota ludzka, nauczcie się myśleć i swoje dzieci też nauczcie myśleć.

 • 26 kwietnia 2016 o godz. 11:58

  do Aga: widać ze zdalas dopiero prawko i masz 15 lat. Naucz się pisać po polsku .

 • 26 kwietnia 2016 o godz. 12:52

  Do społek: zobacz najpierw swój wpis człowieku i dopiero potem pouczaj ludzi jak mają pisać. Wstyd.

 • 26 kwietnia 2016 o godz. 14:56

  do tgk: wroc na wioche słoiku

 • 27 kwietnia 2016 o godz. 07:31

  Słoiki się tłuką… Beznadziejni jesteście ze swoimi złośliwymi komentarzami.

  A tymczasem… wysepka została uzupełniona i stanowi jedną całość. Już nie skręcicie w lewo na zakazie bez przejechania wysepki.

 • 28 kwietnia 2016 o godz. 15:51

  Jak burak się uprze, to skręci za wysepką. I nawet nie mignie kierunkowskazem.

 • 30 kwietnia 2016 o godz. 06:55

  Plusem tej wysepki jest (mam nadzieję) definitywny koniec z wyścigami lewym pasem pod skrzyżowanie i włączanie się na „krzywy ryj” do ruchu prawym pasem w stronę CH Targówek. Nieraz widziałem, jak kierowcy kończyli ten manewr prawie za skrzyżowaniem.

 • 2 maja 2016 o godz. 11:17

  @Aga ma rację. Ludzie wpatrzeni w ekrany telefonów Bożym świecie nie wiedzą. Ostatnio na przystanku autobusowym na ul. Kondratowicza młoda dziewczyna walnęła łbem w odjeżdżający autobus, chyba myślała, że przez blachę wejdzie do środka czy tak jakoś… Rowerzystom wybudowano kilometry ścieżek i tak jeżdżą po ulicach. Nie nauczysz baranów… a później płacz i lament – tatuś rodzinie zginął… na pasach go bydlak przejechał… tatuś szedł do apteki…. i przy okazji film na smartfonie oglądał… tatuś wtargnął na jezdnię????!!!! tatuś nigdy nie wchodził nie proszony!!!… kierowca niewinny???… a kto tatusia przejechał????!!!!! jak to nie ma kary śmierci…. jak to nieumyślne spowodowanie śmierci…. ojej muszę kończyć, właśnie mamusia bała się jechać po ścieżce rowerowej i jechała torami… bydlak motorniczy tak pędził….

 • 17 sierpnia 2016 o godz. 13:40

  Ja mieszkam na Malborskiej i sobie omijałem korek lewym pasem, a teraz nie mogę. Muszę skręcać w lewo jadąc z Wincentego w Kondratowicza, a to skrzyżowanie jest do tego bardzo nieprzyjemne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.