Plac zabaw na Tużyckiej zdewastowany i okradziony

46
Share

Płot zniknął w sobotę. Wczoraj złodzieje przyszli po resztę. Jedyny plac zabaw w tej części Zacisza jest rozkradany. 

 

Nasi czytelnicy alarmują, że źle się dzieje na Zaciszu. Plac zabaw przy Tużyckiej powstał w zeszłym roku w ramach budżetu partycypacyjnego. Kosztował 314 788 zł, teraz trzeba będzie sporo wydać na naprawę.

Jako pierwszy zaalarmował nas Piotr, który już w sobotę pisał na redakcja@targowek.info, że na placu zniknął płot i ktoś wyraźnie urządza tam sobie imprezy.

– Ktoś chyba ukradł prawie całe ogrodzenie placu zabaw na ul. Tużyckiej, bo tylko śruby i mocowania zostały na ziemi. Po drugie nikt nie pilnuje placu – pełno petów, kapsli i znajdzie się też szkło z butelek – napisał Piotrek.

Jego obserwacje potwierdził Kamil:

– Dziś w nocy na placu zabaw przy Tużyckiej rozkradziono część ogrodzenia, a cześć zdewastowano. Jeszcze wczoraj wszystko było tam w porządku

W weekend mieliśmy piękną pogodę i wielu rodziców zabrało dzieci na plac. Wśród rozczarowanych był drugi Piotr, który do nas napisał:

– Odwiedziłem dziś z dzieckiem nowy plac zabaw u zbiegu ul. Tużyckiej i Potulickiej na Zaciszu. Plac został zdewastowany. Uszkodzona jest połowa długości ogrodzenia, w szczególności od strony nasypu kolejowego oraz przy furtce wejściowej. Ofiarą dewastacji padła również jedna z ławek, która została połamana. Jest to tym bardziej bolesne, że plac zabaw powstał dzięki głosom okolicznych mieszkańców z budżetu partycypacyjnego.

Wandalizm i śmiecenie to chyba największe bolączki Targówka. Cokolwiek powstanie, zaraz jest zniszczone…

Choć mamy też dobrą wiadomość, która daje jakąś nadzieję. Byliśmy wczoraj nad jeziorem przy Bardowskiego i tam panuje idealny porządek. Nie tylko nic nie jest zniszczone, ale posprzątane są nawet śmieci. To zapewne efekt wynajętej ochrony, bo wcześniej okolice jeziora przypominały wysypisko śmieci. Ale nie da się postawić ochroniarza na każdym placu zabaw…

 

Plac zabaw przy Tużyckiej z rozmontowanym płotem / zdjęcie od czytelnika targowek.info

Plac zabaw przy Tużyckiej z rozmontowanym płotem / zdjęcie od czytelnika targowek.info

46
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx