Pościg za BMW wartym pół miliona

3
Share

Na Trasie Toruńskiej jak w filmie!

 

Historia ta zaczęła się daleko od nas – w Niemczech. Tam skradziono luksusowe BMW serii 7, warte w przeliczeniu blisko 500 tys. zł.

Auto zauważono kilkaset kilometrów dalej. W niedzielę około godz. 14 skradziony samochód jechał trasą S8 w Warszawie. Konkretnie na „naszym” odcinku Trasy Toruńskiej, w kierunku Marek.

Policjanci dopadli pojazd w okolicy wjazdu na trasę przy Modlińskiej. Kierowca BMW na widok mundurowych zaczął uciekać – nie zajechał jednak daleko. Już w szklanym tunelu na Bródnie policjanci, wykorzystując taktykę działań pościgowych, zmusili kierującego do zatrzymania auta.

Kilka sekund póżniej kierowca poszukiwanego wozu był już w rękach policjantów. Okazał się nim 33–letni obywatel Rosji.

Po dokładnym sprawdzeniu numeru VIN policjanci potwierdzili, że luksusowe BMW zostało skradzione na terenie Niemiec. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu załogi ruchu drogowego oraz grupy dochodzeniowo-śledczej. Odzyskany pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

33-letni Rosjanin trafił do komendy na Pradze Północ, a teraz jego sprawą zajmują się policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji.

 

fot. Policja

Trasa Toruńska krótko po pościgu za BMW

Kierowca kradzionego BMW ląduje w radiowozie

Policyjni technicy badają odzyskane auto na Trasie Toruńskiej

wszystkie zdjęcia: Policja

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx