Remont Gorzykowskiej na Targówku | targowek.info

Remont Gorzykowskiej – objazdy, zmiany tras autobusów, linia zastępcza

W ten weekend czeka nas frezowanie jednej z najruchliwszych ulic Targówka Mieszkaniowego.

 

Szybki remont ul. Gorzykowskiej jest bezpośrednio związany z nadchodzącą wielkimi krokami (mimo kłopotów z bazarkiem na Trockiej…) budową II linii metra na Targówku. Ulica przejmie w dużej mierze ruch kołowy podczas wprowadzenia objazdów wokół placu budowy

Przez ostatnie tygodnie ZDM prowadził na Gorzykowskiej roboty przygotowawcze do wymiany nawierzchni ulicy – na  300–metrowym odcinku od Myszkowskiej („Ronda Balcerka”) do Radzymińskiej służby wymieniły krawężniki i zbudowały elementy odwodnienia.

Teraz czas na nową nawierzchnię: weekendowe frezowanie zacznie się w piątek (15 kwietnia 2016) o godz. 22:00. Potrwa ono do poniedziałku (18 kwietnia) do godz. 4:00.

W związku z pracami ulica zostanie całkowicie wyłączona z ruchu.

Objazd zamkniętej ul. Gorzykowskiej prowadzi ul. Radzymińską do Trockiej i dalej Pratulińską i Handlową. Z kwartału zabudowy przy ul. Gorzykowskiej można na ul. Radzymińską wyjechać także ul. Barkocińską ale tylko w kierunku Pragi (skręt w prawo) oraz wjechać z ul. Radzymińskiej z kierunku od granicy miasta (z Radzymińskiej w Barkocińską możliwy jest tylko skręt w prawo).

Podczas frezowania prawdopodobnie zniknie z Gorzykowskiej pas dla rowerów, a pojawi się buspas w stronę Radzymińskiej. Takie są przynajmniej przecieki na temat organizacji ruchu na Targówku podczas budowy metra. Ale – oficjalnie nie zostało to jeszcze potwierdzone.

 

 

Oczywiście zmienią trasy autobusy jeżdżące ulicą Gorzykowską. Od 15 do 18 kwietnia linie autobusowe zostaną skierowane na trasy zmienione:

• 156: METRO MŁOCINY – (…) – L. Kondratowicza – św. Wincentego – Kołowa – M. Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – Radzymińska – gen. T. Rozwadowskiego – (…) – DW. WSCHODNI (KIJOWSKA);
• 160: TARGÓWEK – Trocka – Radzymińska – al. „Solidarności” – (…) – DW. CENTRALNY;
• 162: TARGÓWEK – Trocka – Radzymińska – al. „Solidarności” – (…) – EC SIEKIERKI;
• 517: TARGÓWEK – Trocka – Radzymińska – al. „Solidarności” – (…) – URSUS-NIEDŹWIADEK;
• N02: METRO MŁOCINY – (…) – L. Kondratowicza – św. Wincentego – Kołowa – M. Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – Radzymińska – al. „Solidarności” – (…) – MARYSIN.

Uwaga, powstania także tymczasowa linia zastępcza: w celu skomunikowania ulic Ossowskiego i Handlowej z liniami 160, 162 i 517 uruchomiona zostanie zastępcza linia Z62 kursująca na trasie: TARGÓWEK – Trocka – Pratulińska – Handlowa – M. Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – TARGÓWEK.

 

Zdjęcie na górze: ZDM

PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Remont Gorzykowskiej – objazdy, zmiany tras autobusów, linia zastępcza

 • 14 kwietnia 2016 o godz. 10:05

  Skąd te informacje?

 • 14 kwietnia 2016 o godz. 11:27

  I POWIEDZCIE MI O CO TU CHODZI.
  ROK TEMU? WYBUDOWALI TU CUD KOMUNIKACYJNY MIANOWICIE RONDO , PRZEZ KTÓRE AUTOBUSY JEŻDŻĄ PRZEZ ŚRODEK. TERAZ PRZEKIEROWANIE AUTOBUSÓW I RUCHU I REMONT TEGO KAWAŁKA. KTO NA TYM ZAROBIŁ?!!?!?

 • 14 kwietnia 2016 o godz. 11:29

  ZAPOMNIAŁEM O ŚCIEŻKACH ROWEROWYCH.
  TO TROCHE JAK Z KONDRATOWICZA. PLANY JAKIES, MAPKI PROJEKTY!! LUDZIE NAJPIERW ZROBCIE METRO POTEM KOMBINUJCIE , GDZIE POSZERZYC, GDZIE ZMNIEJSZYC A NIE TERAZ!!! U NAS SIE COS REMONTUJE/BUDUJE A ZA ROK SIE NISZCZY I ROBI JESZCZE RAZ

 • 15 kwietnia 2016 o godz. 20:32

  ,,I znowu nieprzespana noc, i znowu zwariowany dzień.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.