Sprawcy brutalnego napadu z Ząbek uciekli w stronę Bródna

9
Share

Policjant z Targówka złapał jednego z nich. A policja szuka świadków z autobusu 345.

 

Do brutalnego napadu doszło w Ząbkach w piątek. Pisały o nim ogólnopolskie media, ale my nie – gdyż, wydawało nam się, sprawa nie dotyczy naszej dzielnicy. Dziś wiemy, że dotyczy także Targówka – i to podwójnie.

Na początek przypomnijmy co się wydarzyło w piątek na ul. Bratniej w Ząbkach. Krótko przed godziną 7 rano dwóm mężczyznom podróżującym bmw drogę zajechało volvo. A w tym samym czasie w tył ich pojazdu celowo uderzył samochód terenowy.

Bmw wylądowało w płocie posesji, a z aut napastnikow wysiadło kilku mężczyzn, którzy zaatakowali podróżujących bmw. Napastnicy wybili szyby w aucie, wyciągnęli ofiary na zewnątrz, pobili i ukradli przewożoną przez nich gotówkę (nieoficjalnie mówi się o 200 tysiącach złotych).

 

fot. Policja

Rozbite bmw, którym jechali napadnięci mężczyźni w Ząbkach / fot. Policja

 

Po dokonanym rozboju bandyci wsiedli w osobowe volvo i zaczęli uciekać. Poszkodowani, mimo odniesionych obrażeń oraz uszkodzenia auta, ruszyli za nimi i na jednej z kolejnych ulic doszło do kolizji obu pojazdów. Wtedy podróżujący volvo napastnicy wysiedli i zaczęli uciekać pieszo. Za jednym z nich biegli poszkodowani, wzywając dodatkowo pomocy. Wołanie to usłyszał czekający na przystanku na autobus policjant, który jechał do pracy – i tutaj pojawia się po raz pierwszy motyw Targówka.

Policjantem czekającym na przystanku był funkcjonariusz z „naszego” komisariatu na ulicy Chodeckiej – sierż. Mateusz Zaborski. Pracujący na co dzień na Bródnie policjant ruszył do akcji i pomógł zatrzymać napastnika, jak się okazało, 45-letniego obywatela Gruzji.

Pozostali napastnicy uciekli – i co najmniej jeden z nich wsiadł do autobusu 345, który pojechał z Ząbek na Bródno–Podgrodzie. Jak informuje policja, był to mężczyzna o ciemnej karnacji, który cały czas nerwowo rozmawiał przez telefon, mówił w obcym języku.

Dziś funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które podróżowały 22 kwietnia tym autobusem – linii 345, który o godz. 6:54 wyruszył z przystanku „Maczka 04” w kierunku Bródna. Jeśli ktoś ma nawet śladowe informacje lub zaobserwował coś niepokojącego, proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wołominie tel. (22) 776 20 21 lub najbliższą jednostką Policji.

 

45-letni Gruzin zatrzymany po napadzie w Ząbkach przez policjanta z Targówka / fot. Policja

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx