Napad w Ząbkach ma związek z Targówkiem | targowek.info

Sprawcy brutalnego napadu z Ząbek uciekli w stronę Bródna

Policjant z Targówka złapał jednego z nich. A policja szuka świadków z autobusu 345.

 

Do brutalnego napadu doszło w Ząbkach w piątek. Pisały o nim ogólnopolskie media, ale my nie – gdyż, wydawało nam się, sprawa nie dotyczy naszej dzielnicy. Dziś wiemy, że dotyczy także Targówka – i to podwójnie.

Na początek przypomnijmy co się wydarzyło w piątek na ul. Bratniej w Ząbkach. Krótko przed godziną 7 rano dwóm mężczyznom podróżującym bmw drogę zajechało volvo. A w tym samym czasie w tył ich pojazdu celowo uderzył samochód terenowy.

Bmw wylądowało w płocie posesji, a z aut napastnikow wysiadło kilku mężczyzn, którzy zaatakowali podróżujących bmw. Napastnicy wybili szyby w aucie, wyciągnęli ofiary na zewnątrz, pobili i ukradli przewożoną przez nich gotówkę (nieoficjalnie mówi się o 200 tysiącach złotych).

 

fot. Policja
Rozbite bmw, którym jechali napadnięci mężczyźni w Ząbkach / fot. Policja

 

Po dokonanym rozboju bandyci wsiedli w osobowe volvo i zaczęli uciekać. Poszkodowani, mimo odniesionych obrażeń oraz uszkodzenia auta, ruszyli za nimi i na jednej z kolejnych ulic doszło do kolizji obu pojazdów. Wtedy podróżujący volvo napastnicy wysiedli i zaczęli uciekać pieszo. Za jednym z nich biegli poszkodowani, wzywając dodatkowo pomocy. Wołanie to usłyszał czekający na przystanku na autobus policjant, który jechał do pracy – i tutaj pojawia się po raz pierwszy motyw Targówka.

Policjantem czekającym na przystanku był funkcjonariusz z „naszego” komisariatu na ulicy Chodeckiej – sierż. Mateusz Zaborski. Pracujący na co dzień na Bródnie policjant ruszył do akcji i pomógł zatrzymać napastnika, jak się okazało, 45-letniego obywatela Gruzji.

Pozostali napastnicy uciekli – i co najmniej jeden z nich wsiadł do autobusu 345, który pojechał z Ząbek na Bródno–Podgrodzie. Jak informuje policja, był to mężczyzna o ciemnej karnacji, który cały czas nerwowo rozmawiał przez telefon, mówił w obcym języku.

Dziś funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które podróżowały 22 kwietnia tym autobusem – linii 345, który o godz. 6:54 wyruszył z przystanku „Maczka 04” w kierunku Bródna. Jeśli ktoś ma nawet śladowe informacje lub zaobserwował coś niepokojącego, proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wołominie tel. (22) 776 20 21 lub najbliższą jednostką Policji.

 

45-letni Gruzin zatrzymany po napadzie w Ząbkach przez policjanta z Targówka / fot. Policja
PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Sprawcy brutalnego napadu z Ząbek uciekli w stronę Bródna

 • 25 kwietnia 2016 o godz. 12:27

  Ładniutka ta Policjantka na zdjęciu, mogła by mnie przeszukiwać :-D

 • 25 kwietnia 2016 o godz. 12:32

  Po co ktoś przewozi 200 tys. zł? Takie kwoty przelewa się z konta na konto. W klepie 100 zł nie mają już rozmienić a tu walizka pieniędzy.

 • 25 kwietnia 2016 o godz. 13:16

  Tak ładna. Pwnie ten kucyk „pomaga” jej w trakcie interwencjii. Paranoja z tym równouprawnieniem. Może funcjonariuszom też pozwólmy nosić długie włosy?
  Włosy powinny być spięte w sposób pozwalający na wykonywanie obowiązków. To nie zabawa tylko służba.

 • 25 kwietnia 2016 o godz. 15:29

  Marc. A w czym przeszkadzają włosy związane w kucyk z tyłu? Nie zrobiła sobie kucyka na szczycie głowy ani nie ma rozpuszczonych włosów, nie ma też jakoś strasznie długich aby jej na oczy zawiewało te włosy.

 • 25 kwietnia 2016 o godz. 17:58

  Przyjacielu stara rzymska zasada kucyk
  Przy interwencji łapie panią za kaca i gleba…mieszane patrole z drobna kobieta to porażka….śmiech na sali….panie bawią się w policjantka takie jest moje zdanie….

 • 25 kwietnia 2016 o godz. 22:04

  Z taką panią na pewno bym się nie bił…
  Za to za kucyk bym potarmosił ;D

 • 26 kwietnia 2016 o godz. 10:23

  Obca nacja już ubogaca i Polskę. Do skrzyni i deport statkiem z powrotem na pustynię. Tam gdzie jest miejsce bydła i kóz.

 • 27 kwietnia 2016 o godz. 00:31

  Serio? Opisują tu grubą sprawę, a wy się o kucyku pani z policji… ?

 • 27 kwietnia 2016 o godz. 17:04

  Do dss: tak to już jest na tym swiecie, że idioci sprowadzają temat do poziomu dupy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.