Targówek szykuje się do budowy metra | targowek.info

Targówek szykuje się do budowy metra – mnóstwo zmian na ulicach

Nic w przyrodzie nie ginie – rondo z Gorzykowskiej przenosi się na Witebską :) Robotnicy i koparki pojawiły się też w wielu innych punktach dzielnicy.

 

Jeśli jakiś tydzień temu wyjechaliście z dzielnicy i teraz wracacie – wielu miejsc możecie nie poznać. Na Targówku Mieszkaniowym trwa gorączka przygotowań do budowy II linii metra. Generalnie się z tego cieszymy – choć nie wszystko budowlańcom wychodzi.

O serii wpadek na świeżo wyremontowanej ulicy Gorzykowskiej pisaliśmy wczoraj – oprócz zlikwidowania pasów rowerowych i ronda „Balcerka”, drogowcy wprowadzili na tej ulicy zakaz skrętu w lewo w Myszkowską. Po czym, po kilku godzinach bałaganu, wywiesili mocno mylące oznakowanie i pozwolili tam jednak skręcać autobusom miejskim.

Oprócz ronda zniknął też, kilkaset metrów dalej, plac zabaw dla dzieci przy skrzyżowaniu Ossowskiego i Pratulińskiej. Właśnie pożarły go pączkujące zielone płoty odgradzające teren budowy przyszłej stacji metra.

Tuż obok kolejna wielka zmiana: wczoraj robotnicy zaczęli przerabiać skrzyżowanie Ossowskiego i Witebskiej na małe rondo. Dlaczego – pisaliśmy o tym na targowek.info już kilkanaście dni temu. Rondo będzie służyło przede wszystkim jako „zawrotka” dla autobusów miejskich, które będą tu kończyć trasę gdy już niedługo dalsza część Ossowskiego zostanie rozkopana pod metro.

 

Budowa mini-ronda przy ul. Witebskiej / fot. targowek.info
Budowa mini-ronda przy ul. Witebskiej / fot. targowek.info

 

(Między tymi dwoma miejscami, już bez bezpośredniego związku z metrem, doszła jeszcze jedna wielka zmiana: tak jak zapowiadaliśmy, od wczoraj całkowicie zamknięta jest Kanwa/Goldbox – niedługo budynek zostanie zburzony. Szczegóły tutaj).

Ścisły związek z przygotowaniem objazdów wokół budowy metra mają prace na kolejnym skrzyżowaniu – Ossowskiego, Handlowej i Kołowej. Robotnicy zmieniają tam profile jezdni, żeby ułatwić przejazd autobusom, które już niedługo będą tędy masowo jeździć.

Ciężki sprzęt i pierwsze wykopy pojawiły się też wczoraj na ulicy Trockiej, na wolnej działce między likwidowanym bazarkiem a gimnazjum. W tym miejscu obok siebie lada chwila będą aż dwie nowe budowle: na jedną część tej działki zostanie przeniesiony bazar, na drugiej powstanie kolejna pętla-zawrotka dla autobusów – tym razem tych, którym trasę przetnie budowa metra przy skrzyżowaniu Pratulińskiej i Trockiej.

 

Pierwsze wykopy na działce przy Trockiej /fot. targowek.info
Pierwsze wykopy na działce przy Trockiej /fot. targowek.info

 

A to wciąż dopiero początek zmian związanych z największą inwestycją transportową na Targówku od czasu wybudowania w XIX wieku Kolei Nadwiślańskiej. Życie na Targówku Mieszkaniowym całkowicie zmieni się za około 2 tygodnie, gdy ruch na Ossowskiego i Trockiej w okolicach Pratulińskiej zostanie całkowicie przerwany, a budowa rozkręci się na dobre.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

23 komentarzy na temat “Targówek szykuje się do budowy metra – mnóstwo zmian na ulicach

 • 19 kwietnia 2016 o godz. 08:22

  NIE OSZUKUJMY SIĘ, MAMY KILKA LAT CHAOSU I TOTALNEGO NIEPOROZUMIENIA KOMUNIKACYJNEGO NA TARGÓWKU. WIEDZIANO PRZECIEZ, ŻE RUSZA BUDOWA A JEST TOTALNA PORAŻKA. KORKI TO PIKUŚ

 • 19 kwietnia 2016 o godz. 10:13

  A czy przypadkiem redakcja nie mogła by dotrzeć do źródła i zdobyć planów tych zmian w organizacji ruchu? – Żeby później nie trzeba było pisać że nagle coś gdzieś zrobili…

 • 19 kwietnia 2016 o godz. 11:34

  Jak bedą jeździć te autobusy ???

 • 19 kwietnia 2016 o godz. 14:24

  Kto robił uzgodnienia z inwestorem !!!!!!. Za niekompetencje urzędników zapłacą mieszkańcy pieniędzmi, zdrowiem i zmarnowanym czasem. Nikt nie zabezpieczył interesów mieszkańców ich spokoju, dojazdów do pracy , miejsc parkingowych. Na krzywdzie mieszkańców, ktoś się wzbogaci – np. kierownicy administracji AK odstępując dzierżawiony teren przez mieszkańców obcym inwestorom.
  Mieszkańcy powinni bardziej patrzeć władzy na ręce i nie dać się rolować.

 • 19 kwietnia 2016 o godz. 14:28

  Będzie chaos komunikacyjny, ciągłe przerwy w dostawie wody i prądu, do tego nie wiadomo czy powstanie bazar a po ziemniaki i wędlinę będziemy jeździć na Bielany bo te budki, co zostały nie obsłużą 100 000 ludzi. Ale może to jakoś przeżyjemy. W razie czego za 10 000 można sobie kupić plac na Bródnie daleko od robót.

 • 19 kwietnia 2016 o godz. 15:05

  Jakie to Polskie. Każdy opowiada że zrobił by coś lepiej. Marudzenie i marudzenie. Hałas a to korki. Spokój jest w Kampinosie można się przenieść. Każda inwestycja niesie z sobą jakieś problemy utrudnienia. Wedle zasady by było lepiej najpierw musi być gorzej. Stać z boku i się mądrzyć co jest źle każdy potrafi. Ciekawe jestem czy ci malkontenci w swoich pracach takie nieomylne orły.

 • 19 kwietnia 2016 o godz. 15:58

  Bazarek? Niech ginie.

 • 19 kwietnia 2016 o godz. 16:29

  Na obwodnicy przy DKS też na przystanku kopią i chyba robią zatoczkę.

 • 19 kwietnia 2016 o godz. 18:47

  Wyburzać ten bazarek przy Trockiej i szybko zacząć budowę metra

 • 19 kwietnia 2016 o godz. 18:52

  nie zaczną planowo przynajmniej z C18. Jest jeszcze sporo do ustalenia z mieszkańcami, część z ich wzięła sprawy w swoje ręce :)

 • 19 kwietnia 2016 o godz. 19:05

  Nie może być tak ,że mieszkańcy zostaną sami sobie a inwestor METRA będzie pomiatał ludźmi i oszczędzał swoje pieniądze. Metro przynosi ogromne zyski więc przygotowania i sama budowa muszą kosztować. Ciężaru budowy nie wolno zwalać na mieszkańców. Bazarek przy Trockiej budują jak by ktoś chciał a nie mógł przez 2 dni zwieźli materiału jak jeden dostawca z IKEA.
  A GDZIE MIESZKAŃCY MAJĄ PARKOWAĆ SWOJE SAMOCHODY. ŁOBUZY Z SM PRAGA MYŚLĄ O BEZPIECZEŃSTWIE – JAK DOJADĄ KARETKI I STRAŻ POŻARNA.

 • 19 kwietnia 2016 o godz. 19:10

  Słusznie , niech mieszkańcy też wypowiedzą się i dowiedzą jak naprawdę ma wyglądać teren budowy. Gdzie robotnicy będą mieszkać, gdzie parkować , załatwiać swoje potrzeby. W jakich godzinach będzie trwała budowa. Utrudnią nam życie i zostaniemy bez pomocy. Wszyscy chcemy Metro, ale nie za taką cenę.

 • 19 kwietnia 2016 o godz. 20:23

  @Kto zarobia na mieszkańcach
  MIESZKAŃCY MOGĄ PARKOWAĆ W GARAŻACH.

 • 19 kwietnia 2016 o godz. 21:11

  @benek nie ma takowych

 • 19 kwietnia 2016 o godz. 21:30

  ze strony UD Targówek
  „Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie na spotkania informacyjne dot. rozpoczęcia prac oraz budowy II linii Metra na Targówku. Spotkania dla mieszkańców dzielnicy Targówek odbędą się w dniach: – 26.04.2016 r. w hali OSiR przy ulicy Ossowskiego 25 – 28.04.2016 r. w Gimnazjum nr 141 przy ulicy Trockiej 4. Początek spotkań – godzina 18.00.

  W spotkaniach wezmą udział przedstawiciele władz m.st. Warszawy, władze samorządowe Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Zarząd Dróg Miejskich, Zarząd Transportu Miejskiego, Metro Warszawskie, wykonawca budowy – firma ASTALDI, Biuro Drogownictwa. Dla wszystkich zainteresowanych przygotowane zostaną ulotki informacyjne z wyrysowanymi trasami objazdów dla samochodów osobowych oraz komunikacji miejskiej. „

 • 20 kwietnia 2016 o godz. 08:50

  Metro metrem do dziś dnia nie jest posprzątane po budowie metra przy Wileńskim. Walają się tam na ulicy betonowe blokady (na Targowej – przy poczcie w stronę Bródna). kupa piachu i dech, i nie dokończonej pracy. Przystanek na wysepce pożal się boże bez żadnej wiaty ale tuż tuż po drugiej strony ulicy piękna wiata na przystanku „nocnym” dla pijaczków idealne miejsce do noclegu. A na dziennym przystanku autobusowo – tramwajowym „wysepce” tłum ludzi bez dachu nad głową choć wiata mogła by być już bezpośrednio od wyjścia z metra bo jest na to miejsce. Ale po co lepiej zrobić np. tunej wzdłuż Wisły albo kładkę do nikąd lub lepiej chyba na gocławiu ?? jest długa zadaszona kładka (tunel) wzdłuż ulicy i to żeby było śmieszniej w miejscu gdzie po stronie kładki nie ma żadnej zabudowy. Hanka się chwali metrem ale nie wiem kto odebrał budowę przynajmniej dla mnie niezakończonej inwestycji. Teren na zewnątrz też powinien zostać posprzątany i zagospodarowany a został SYF.

 • 20 kwietnia 2016 o godz. 17:36

  29 kwietnia Administracja Zamiejska 3 likwiduje 180 miejsc parkingowych przy ul. Zamiejskiej 13, 15 ,17 ( zabiera też mi miejsca parkigu strzeżonego społecznie) I CO W ZAMIAN – ???????? Za Utrudnienia AK ( kierownik osiedla) przeprasza – ha hah ahaha ha

 • 20 kwietnia 2016 o godz. 17:56

  Trzeba pamiętać kto jest czyim pracownikiem i co robi dla swojego pracodawcy?
  Pisać można dużo i bez sensu, lepiej przyjść na zebranie i posłuchać jak się będą spowiadać bo chyba będą

 • 20 kwietnia 2016 o godz. 18:42

  Przeprosić to można, ale to aż 3 lata Tych co dzisiaj niby przepraszają za 3 lata nie będzie a bałagan zostanie i ich następcy powiedzą ,że to poprzednicy. A zwykły „Kowalski” dalej w ciemnym dole.

 • 20 kwietnia 2016 o godz. 18:47

  @smiacsieczyplakac:
  To z pracodawcą i pracownikiem to jakieś pokrętne.
  Masz jakiś interes w namawianiu do słuchania „spowiadań” – kolego konkrety na piśmie plany i to wszystko. Widzę ,że uważnie przerzuciłeś się z Trwam na TVP1 – to płać.

 • 21 kwietnia 2016 o godz. 08:26

  @ Zacznij myśleć;
  Właśnie zastanawiam się czy spółdzielnia to jest pracownik czy pracodawca spółdzielców i czekam na ich spowiedź ( w tym właśnie na plany i konkrety:)) tvp1 to tylko Teleexpress i to też z bojaźnią obecnie oglądam:)

 • 21 kwietnia 2016 o godz. 11:28

  @smiacsieczyplakac: Cieszę się że jeszcze jest trochę Polaków Gorszego sortu bo traciłem wiarę w ludzi z Targówka.

 • 25 kwietnia 2016 o godz. 14:24

  W ubiegłym roku z wielką pompą informowali o utworzeniu pasa rowerowego o wykonaniu zatoczek celem zwiekszenia bezpieczeństwa na przejsciach dla pieszych, a teraz wszystko pozrywane. I jak tu nie narzekać ? Czy wtedy urzednicy, ZDM-Y i inne hu….e muje nie wiedzieli, że bedzie budowane metro i potrzebne będą zmiany ? Przecież to naszą kasę tak przewalają. Nóz sie w kieszeni otwiera jak człowiek na to patrzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.