Węższa ulica, dogęszczone bloki, dużo placów i… zburzenie Ratusza! Tak za kilka lat MOŻE wyglądać centrum Bródna. I co wy na to?
Warsztaty architektoniczno-urbanistyczne dotyczące zagospodarowania ul. Kondratowicza ciągnęły się kilka miesięcy miesięcy. I wczoraj wreszcie poznaliśmy ich wyniki.
Po co to całe zamieszanie? Na początku lat 20. (to nieźle brzmi, prawda?) XXI wieku, w związku z rozbudową II linii metra, Kondratowicza zostanie gruntownie przebudowana i według założeń ratusza stanie się wizytówką i centrum Bródna.
W wyniku warsztatów pięć zespołów projektowych przedstawiło swoje pomysły za zagospodarowanie tej ulicy i jej otoczenia. Zasadniczo wszystkie proponują to samo: węższe jezdnie, więcej bloków, ścieżki rowerowe oraz duże place.
Różnią się jednak w szczegółach. Oto zaproponowane przez architektów rozwiązania – wizualizacje i opisy:
Utopia Bródno
„Utopia Bródno” jest propozycją poprawy jakości osiedla w oparciu o modernistyczne założenia, ale z uwzględnieniem współczesnej wiedzy urbanistycznej.
Najważniejszym elementem projektu jest stworzenie rozległego centrum usługowo-handlowego wzdłuż ulic Rembielińskiej i Kondratowicza. Wybudowanie obiektów usługowych, handlowych i biurowych istotnie zwiększy liczbę miejsc pracy. Pozwoli to na skrócenie odległości pokonywanej przez mieszkańców pomiędzy mieszkaniem a pracą, a także zwiększy atrakcyjność dzielnicy dla nowych mieszkańców.
Dotychczas istniejące podwórka, zdaniem autorów projektu, wymagają rewaloryzacji. Dotyczy to również zabudowy mieszkaniowej. Sugerowane przekształcenia obejmują przebudowę stref wejściowych do budynków, dodawanie lub powiększanie balkonów, instalowanie wind oraz uzupełnianie budynków o dodatkowe kondygnacje.
Powiązanie rozwiązaniem
Głównym celem zmian wg autorów projektu „Powiązanie rozwiązaniem” powinno być stworzenie atrakcyjnej i ogólnodostępnej przestrzeni publicznej zaprojektowanej w ludzkiej skali. Będzie to możliwe dzięki zwężeniu jezdni, uspokojeniu ruchu i wyznaczeniu trzech placów, przylegających do ulicy: przed Urzędem Dzielnicy, pawilonami usługowymi, między ulicami Łabiszyńska i Chodecką, oraz przed kościołem. Uzupełnieniem działań będzie nowa zabudowa, tworząca pierzeje ulicy. Place powinny zyskać atrakcyjną ofertę kulturalną i handlową, aby stać się miejscem spędzania czasu.
Uzupełnieniem wizji zmian są propozycje rozwiązania najważniejszych bolączek dotykających mieszkańców. Rozwiązaniem deficytu miejsc parkingowych będzie wyznaczenie dodatkowych stanowisk na ulicach przyległych. Wychodząc naprzeciw obawom dotyczącym większej liczby aut po otwarciu metra, autorzy tej koncepsji postulują zlokalizowanie parkingów P+R w pobliżu stacji PKP Warszawa Toruńska i skomunikowanie za pomocą tramwaju bądż przedłużenia metra.
Następna Stacja Miasto
Twórcy koncepcji „Następna Stacja Miasto” proponują zagęszczenie tkanki miejskiej w promieniu 400 metrów od stacji metra. Projekt przewiduje trzy centra o różnej specyfice, połączone ciągiem ulicy. Na zachodnim krańcu, przy skrzyżowaniu z ulicą Rembielińską, autorzy widzą centrum lokalne: niższą, pawilonową zabudowę, odświeżony bazarek, usługi. Na wschodzie, przy skrzyżowaniu z ulicą św. Wincentego, gdzie już dziś znajduje się Ratusz – chcą utrzymać i podkreślić reprezentacyjny charakter tej okolicy przez utworzenie tam małego centrum biznesowego: kilka mniejszych i jeden większy wieżowiec, miejsca pracy, usługi. Dwa centra połączyłby rozrywkowy pasaż wzdłuż Parku Bródnowskiego: odświeżone pawilony na północ od Kondratowicza, na południe ciąg obiektów kulturalnych, sportowych i gastronomicznych.
Ulica Kondratowicza – dziś generująca wypadki i korkująca się – zostanie wg tej koncepcji zwężona i zakrzywiona w środku swojego biegu, co uspokoi ruch kołowy. Dodanie jednej ulicy poprzecznej i połączenie sieci ulic ślepych usprawni ruch wewnątrz osiedli, co dodatkowo odciąży Kondratowicza. Najbardziej palący problem – parkowanie – ma być rozwiązany przez położenie nacisku na parkowanie równoległe wzdłuż ulic wewnętrznych, dodanie parkingów podziemnych pod nowymi inwestycjami, parkingów półpodziemnych, zakopanych pod miejskimi skwerami i wolnostojących, niskich parkingów silosowych.
Międzymetrze
Kluczową kwestią dla koncepcji „Międzymetrze” jest forma ul. Kondratowicza. Zdecydowano się na zmniejszenie jej przekroju (zmiana klasy drogi) jak i przełamanie jej przebiegu na wysokości ul. Chodeckiej. Zabieg ten uwalnia tereny inwestycyjne po północnej stronie ulicy na odcinku od ul. Rembielińskiej do ul. Chodeckiej oraz tereny po jej południowej stronie od ul. Chodeckiej do ul. Św. Wincentego. Dzięki temu rozwiązaniu powstanie również naturalny ciąg spacerowy łączący Park, Kanał i Las Bródnowski.
W projekcie przewidziano wprowadzenie szeregu nowych obiektów, które uzupełniają modernistyczną strukturę osiedli. Zaproponowano nowe budynki mieszkaniowe z garażami podziemnymi i usługami w parterach, ale też budynki biurowe (na miejscu dzisiejszego pasa parkingowego przed szpitalem). Wyprowadzono pojazdy z wnętrz osiedlowych kwartałów aby stworzyć dla nich miejsca w budynkach garażowo-usługowych.
Bazarek w sąsiedztwie kościoła zmieniłby się w otwartą halę targową z parkingiem podziemnym. Zaś przy nowoprojektowanym placu przy ul. Chodeckiej powstałby nowy budynek Ratusza Targówka! Autorzy tej koncepsji uważają, że obecny ratusz „zbyt ekstensywnie wykorzystuje teren”, więc na jego miejscu proponują wysoki budynek mieszkaniowy oraz parking typu Park&Ride, zapewniający parkowanie dla osób przesiadających się z samochodów do metra.
Nowy Świat
Podstawą rozważań autorów koncepcji „Nowy Świat” o tym terenie było wykreowanie sieci przestrzeni publicznych o różnej skali, znaczeniu, funkcji i wysokich walorach. Chcą to osiągnąć poprzez:
* Planowane zwężenie linii rozgraniczających i jezdni ul. Kondratowicza, które ma zniechęcić do traktowania jej jako ciągu tranzytowego. Pozwoliłoby to ich zdaniem m.in. na ukształtowanie wnętrz urbanistycznych nasyconych programem usługowym i poszerzenie terenów inwestycyjnych.
* Ukształtowanie sieci wnętrz urbanistycznych: reprezentacyjnego placu przed Urzędem Dzielnicy Targówek, placu akcentującego wejście do Parku Bródnowskiego oraz eleganckiej „przestrzeni mentalnej” przed kościołem św. Włodzimierza.
* Rezygnację z planowanych parkingów P&R! Autorzy tej koncepcji rekomendują w zamian przeanalizowanie wydłużenia II linii Metra do stacji Warszawa Toruńska, poprawienie sytuacji parkingowej mieszkańców miałoby nastąpić przez lokalizację zatok postojowych wzdłuż zawężanych ulic dojazdowych i zbiorczych (np. Łojewskiej), wytworzenie niewielkich placów parkingowych w istniejących wnętrzach urbanistycznych, realizację otwartych parkingów dwupoziomowych, a nawet podziemnych parkingów pod istniejącymi ciągami np. ul. Rohatyńską.
***
Wyniki prac warsztatowych zostały przekazane Prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz. Mają być rekomendacją dla modernizacji Kondratowicza po wybudowaniu II linii metra na Bródnie, czyli gdzieś w 2024 roku. Natomiast żadne decyzje jeszcze nie zostały podjęte – i zapewne nie będą jeszcze przez kilka lat, więc wszystko tu jeszcze może się zmienić.
Jakie są wasze opinie o tych projektach? Macie faworyta? Coś szczególnie was oburza? Zapraszamy do dyskusji na targowek.info
Wizualizacja na górze: ulica Rembielińska przy Kondratowicza wg projektu „Następna stacja Miasto”
Wszystkie wizualizacje / źródło: UM Warszawa
Rozumiem,że można zwęzić ul.Kondratowicza, ale w zamian odzyskane tereny należałoby przeznaczyć na miejsca parkingowe lub wielopoziomowe parkingi tak potrzebne przy obciążeniu jakie będzie generować Metro i nowe osiedla. Będą z tych miejsc korzystać głownie dojeżdżający mieszkańcy z Białołęki , Marek i okolic . Brak miejsc do parkowania , zagęszczenie zabudowy, olbrzymie korki – wszystko to proponuje nam rzecznik SM Bródno ( obecny burmistrz Targówka )
Byłem wczoraj na spotkaniu prezentacyjnym. Zwężona Kondratowicza to nie problem. Parkingi są w każdym projekcie, za mało ale są, są też chodniki, ścieżki rowerowe, drzewka i fajne pawilony. ALE JEST TEŻ TYLE NOWYCH BUDYNKÓW, ŻE KONDRATOWICZA POWINNA MIEĆ PO 7 PASÓW ŻEBY OBSŁUŻYĆ DODATKOWE 25000 OSÓB. Poziom dogęszczenia zabudowy jest zastraszający, co gorsza, projektanci nie widzą w tym żadnego problemu, że spadnie tu komfort życia mieszkańców. Oczywistym jest, że będzie się tu teraz budować, ale może nie pozwalajmy na coś takiego, bo i metro, i most Krasińskiego nie da rady.
Jakbym oglądała „Poszukiwany, poszukiwana”. Ratusz damy tu, a jeziorko w Parku Bródnowskim tu. A w tym miejscu postawimy wieżowiec. Architekci, pożal się boże…Po co zmieniać coś co jest dobre, wystarczy wyremontować a za resztę wybudować np. przedszkole.
Ja mam pytanie która z ulic w Warszawie, gdzie ich przebieg pokrywa się metrem została zwężona: al. Ken? ul. Kasprowicza? al. Niepodległości ? ul. Targowa? ul. Marszałkowska?
Dlaczego ma to spotkać ul. Kondratowicza? I to tylko po to żeby tu dopchać kolejne bloki lub grodzone osiedla-getta i pawiloniki handlowe. Wszystkie koncepcje miały tylko na celu wskazać potencjalne miejsca inwestycji deweloperskich i już. To jest skandal a nie projekty! Zero pomysłów które mają ułatwić życie mieszkańcom Bródna.
HAHAHAHHAHAHAHA SMIECH NA SALI TE PROJEKTY :) PRZECIEZ CHODZI O KASE OD DEWELOPORÓW. NACHAPAC SIE A MIESZKANCY BEDA PSIOCZYC
TRAGEDIA BEDZIE. JUZ TO WIDZE, 10 NOWYCH WIEZOWCÓW, OSIEDLA, 50 MIEJSC PARKINGOWYCH DLA 50000 NOWYCH MIESZKANCOW . I JEDEN PAS KONDRATOWICZA BO PRZECIEZ PAS ZIELENI I DEPTAK WZDLUZ PARKU :d CZY WY TO WIDZICIE?
Dlaczego nie podano nazwisk projektantów?
Architekcie po to startują w konkursie, żeby się wykazać, jakby nic nie zaproponowali szokującego to szkoda byłoby ich pracy;-)
A tak poważnie to moim zdaniem wystarczy poprawić estetykę całego pasa drogowego. Może faktycznie wygięcie ulicy żeby nie szła według prostej linii. Skoro metro nie pójdzie na Białołękę, to logicznym następstwem będzie wzrost natężenia ruchu samochodów. Nie wyobrażam sobie Kondratowicza jako ulicy jednopasmowej!!
Dla mnie z punktu widzenia mieszkańca Bródna chciałabym, żeby powstało więcej miejsc do spotkań knajpek, kawiarni, abym nie musiała jechać do centrum żeby zjeść np. dobre pierogi. A do tego nie potrzeba aż tak zagęszczać zabudowy.
ja się po prostu z takiego Bródna wyprowadzę. dlaczego? bo po takim zagęszczeniu to ja tu nie chcę mieszkać, już teraz na placu zabaw i w parku są tłumy, chcecie go zmniejszyć na rzecz usług? dlaczego? ja nie chcę usług i pawilonów na każdym rogu, ja chcę tych bazarków które są, sklepów mamy całkiem sporo. jakie centrum biznesowe? ja nie chcę tu Centrum, ja chcę tu dzielnicę z priorytetem do mieszkania! ja nie chcę zwężania Kondratowicza! już teraz są tam nieziemskie korki, zrobicie absurd, bez BUSpasa mieszkaniec Bródna aby dostać się do własnego urzędu, będzie tracił więcej czasu niz dojazd… Czytaj więcej »
Mam nadzieje że to tylko wizje szalonych lub odurzonych architektów, bo jak słyszę i czytam brednie o przesuwaniu lokalizacji ratusza i tworzeniu mentalnej przestrzeni pod kościołem św Włodzimierza to mi się ręce same w pięści zwijają. Teza że obiektów użyteczności publicznej jest wystarczająco dużo, za to handlowych za mało mógł tylko wygłosić idiota który tu nigdy nie był lub jest to świadoma dezinformacja w celu lansowania teorii dogęszczenia zabudowy. Co wydaje się być jedynym uzasadnieniem tego konkursu. Chodzi tylko i włącznie o wskazanie miejsc potencjalnych inwestycji deweloperom. Co zresztą dobrze widać na wizualizacjach, bloki na zamiast parkingu po „4”, blogi… Czytaj więcej »
Krótko, trzeba z Bródna uciekać, to co te łobuzy architektoniczne proponują to jest skandal, bez ładu i składu, między zdrową tkankę, starannie zaplanowanego osiedla wciska się na siłę kolejne bloczyska, po co??? a gdzie przestrzeń do życia??!!!
Będziemy walczyć. Trzeba przygotować opinię mieszkańców o planowanym rozwoju osiedla, wyrazić swoje oczekiwania, żeby to było podłożem dla Miejscowego Planu Zagospodarowania, a nie akademickie fantazje architektów z Paryża.
sensowne sa propozycje wydluzenia metra do PKP Torunska, tworzenia placow, zabudowy pierzejowej i uspokojenie ruchu
To chyba jakiś żart. Najlepsze te bloki, które stoją centralnie w Parku Bródnowskim, gdzie dzisiaj rośnie trawa i drzewa. W ogóle cały park obudowany blokami. Nie zwrócił nikt uwagi, że w ciągu ostatnich dwóch lat wokół bloku na Kondratowicza 4 powstało 7 nowych bloków??? Ale jak widać spokojnie zmieści się jeszcze 7 albo i więcej kolejnych. Ci architekci zajęliby się lepiej czymś, o czym mają pojęcie, a nie nazywali „tego czegoś” projektami, bo to nie zasługuje nawet na miarę projektu. A z Utopią nie ma to nic wspólnego, to raczej Koszmarek, a nie Utopia.
Proponuję czujność i aktywność (protesty) na etapie zmian MPZT, PnB.
Skandal!
Deweloperzy żądni zysku próbują zająć naszą przestrzeń do życia.
Metro da im zysk, a obecnym mieszkańcom dramat w postaci braku parkingów, wiecznych korków i braku miejsc do spacerów i rekreacji.
I niech nie mówią, że dostajemy metro, bo szybciej do centrum dojadę rowerem.
Może zróbmy doświadczenie – należy uspokoić ruch w al. KEN i zwęzić ją do jednego pasa w każdą stronę. Jest tam przecież metro prawie na całej długości. Dzięki temu uzyskamy dodatkowe miejsce na zabudowę. Można to już robić teraz. A Targówek poczeka i z chęcia jego mieszkańcy zapoznają się z opiniami mieszkańców Ursynowa po zmianach.
Wszystkie projekty powinny nazywać się tak jak pierwszy z nich – UTOPIA. Architekci mieli tylko jeden cel: stworzenie przestrzeni dla deweloperów. Za takie koncepcje architektoniczne powinni wywalać już na 1. roku studiów. Do 2024 jeszcze sporo czasu, miejmy nadzieję, że żadna z tych bzdur nie zostanie zrealizowana.
Nie chcemy zagęszczenia zabudowy. Nie chcemy zwężenia Kondratowicza i koniec!. Niech miasto zwiększa się obszarowo a nie zagęszczając zabudowę. Szalony pomysł SM Bródno.
Im więcej oglądam te wizualizacje i czytam ich opisy to widzę jasno, jaki był cel zabawy w projektowanie: Nie ma się, co łudzić te projekty maja na celu TYLKO i WYŁĄCZNIE wskazanie deweloperom potencjalnych miejsc inwestycji. Nie bez powodu zostało to rozstrzygnięte na 8-10 lat przed planowanymi zmianami infrastruktury, teraz już mogą budować swoje zamknięte osiedla i walczyć o ewentualne zmiany planów zagospodarowania przestrzeni aby im było wygodniej. Zmiany organizacyjne ruchu drogowego są też podporządkowane zwiększeniu zabudowy, włącznie z zabudową fragmentów parku Bródnowskiego! Te plany to zdrada mieszkańców Bródna – nie będą mieli z tego żadnej korzyści, jedynie pogorszenie komfortu… Czytaj więcej »
by żyło się lepiej … developerom … i tym którzy u nich siedzą w kieszeni
UTOPIA tak powinien się nazywać pomysł tych kombinacji. Już sama nazwa wskazuje że chcą nas zrobić w wała. Trzeba być DEBILEM żeby dobudowywać nowe bloki, centra handlowe i biznesowe i zwężać ulicę skoro ruch się zwiększy. Kolejny genialny pomysł to wybudowanie nowego Ratusza żeby ten dobry rozwalić dla wybudowania nowego wieżowca. Kto myśli że się coś zmieni na lepsze jest w błędzie. Będzie tylko większy ruch i korki. Więcej ludzi mniej zieleni bo będą ją zabierać na parkingi. Jakieś głupki chcą niby lepiej no to będą płakać. To są tylko obrzeża miasta i nigdy nie zrobimy z Bródna takiego miejsca… Czytaj więcej »
do Offal – popieram Cię dobrze mówisz – wydymają mieszkańców Bródna a te głupki się cieszą że będą mieć jedną ścieżkę rowerową więcej bo tak im ktoś obiecał. TO JEST JEDEN WIELKI PIC.
Dopiero kupiłam mieszkanie na Kondratowicza 22 – chciałam tam kiedyś mieszkać ale jak przekombinują z tymi pomysłami i my mieszkańcy do tego dopuścimy to poczekam i sprzedam moje M – myślę że cena poszybuje w górę i nieźle na tym zarobię!!!
TARGOWEK UMRZE ŚMIERCIĄ TRAGICZNĄ. TO BEDZIE GETTO PEŁNE DOMÓW DEVELOPERÓW
KONDRATOWICZA PRZYSZŁOŚCI – RAJ DLA DEWELOPERÓW? Byliśmy na wtorkowym spotkaniu podsumowującym warsztaty architektoniczno-urbanistyczne dotyczące zagospodarowania ulicy Kondratowicza po budowie metra na Bródnie. Zobaczyliśmy pięć różnorodnych koncepcji, stanowiących wizje poszczególnych zespołów projektowych. W oparciu o te propozycje i rekomendacje władze miasta, na czele z Prezydent Hanną Gronkiewicz-Waltz i Radą Warszawy, podejmą konkretne decyzje o przyszłości tej części Bródna. Decyzje, które będą mieć ogromny wpływ na jakość życia mieszkańców całej dzielnicy Targówek. Tak jak pisaliśmy już wcześniej, kluczowej kwestii warsztatów nie należało sprowadzać do pytania o zwężanie ulicy Kondratowicza. Zespoły projektowe pracowały bowiem nad stworzeniem nowej koncepcji dla tej części Bródna, uwzględniającej… Czytaj więcej »
Na świecie jest teraz moda na zwężanie ulic, ale robi się to w celu oddania części terenu mieszkańcom(budowa szerszych chodników, ścieżek rowerowych, skwerów itp). Pomysł aby zwęzić ulice i oddać teren developerom śmierdzi z daleka.
jestem oburzona przedstawionymi projektami !!!!! Jaki sens ma zagęszczanie zabudowy skoro
juz teraz brakuje miejsc w przedszkolach i źlobkach bo na Białołęce nie ma ich praktycznie i przywożą dzieci do nas ?????? Dlaczego architekci o tym nie myślą??? A propozycje budowy bloków na terenie parku i przed szpitalem to kpina z mieszańców i skandal. To koszmary, a nie projekty.
Jedne projekty bardziej zagęszczają zabudowę inne mniej, po ten z minimalnym zagęszczeniem i taki powinien być kierunek. Przedłużenie metra do PKP Toruńska i zbudowanie tam P&R to bardzo dobry pomysł. Spowoduje to wyprowadzenie ruchu z Bródna i dodatkowo zmotywuje do tego zwężenie Kondratowicza. Generalnie byłem przeciw zwężeniu tej ulicy ale gdy zapoznałem się dokładniej z projektami to stwierdziłem, że przecież jak zniechęcimy do tranzytu przez Bródno to ta jednopasmowa Kondratowicza nam mieszkańcom Bródna przecież wystarczy. Korki na tej ulicy generuje przecież tranzyt. Dodatkowo metro zachęci ludzi do zostawiania samochodów. Ja też dzięki szybkiego dojazdu do centrum metrem, samochodu będę wówczas… Czytaj więcej »
do Borys: Tranzyt? Pracujesz w domu? Wyjdz rano i zobacz ten tranzyt. Boshe skad ci ludzie sie biorą.
generalnie jestem za zwężaniem ulic, bo po co promować samochody? ale co to da na Kondratowicza? Droga rowerowa już jest, chodnik całkiem spory. A to „dogęszczanie” to chory pomysł. Przecież ktoś kiedyś jakoś zaplanował to osiedle, była przestrzeń pusta, jest park, są bloki, sklepy itd. Wszystko było dobrze przemyślane i zrobione dla człowieka. Nie pamiętam ze względu na wiek tamtych czasów, ale wtedy nie myślano chyba tylko o zysku jak jest teraz i czy metro to naprawdę taki cud? należy sobie uzmysłowić że metro wcale nie będzie szybsze niż 500 czy tramwaj 1. Główna zaleta metra, to że może zabrać… Czytaj więcej »
A czy któryś projekt przy tylu nowych blokach zaplanował szkoły i przedszkola? Dziś już jest z tym problem a co mowić po zapchanie każdej przestrzeni blokami….
Nie psujcie mojego Bródna!!!!
Burmistrz Targówka jednocześnie działając w SM Bródno na pewno na tym skorzysta. Uważam, że powinniśmy się zebrać z petycją do Hanny Gronkiewicz-Waltz aby wstrzymać ten szalony i „chytry” plan.
Swoją drogą architekci robią projekt z myślą aby został wybrany, a zatem nie dziwie się że robią to czego oczekuje Ratusz.
Pzdr
– nie dla zwężenia Kondratowicza! spróbujcie odebrać 1 dziecko z przedszkola np. na Żuromińskiej, drugie ze szkoły na Suwalskiej komunikacją miejską i powrót do domu na Rembielińską – nie ma siły – nie zejdzie się poniżej 1,5h, nie ma jednego połączenia między dwoma częściami Bródna. co z tego że tramwajem jadę 2 min, autobusem 1-2 minuty, jak przerwa pomiędzy nimi potrafi być powyżej 10 min? – patrz korki na Bartniczej/Wyszogrodzkiej. rowery też testowane, przypominam że jadą również dzieci, a nie zawsze jest pogoda na rower/hulajnogę dla dzieci NIE dla dogęszczania! – zaplanowano parkingi? chyba płatne garaże dla nowych mieszkań? bo… Czytaj więcej »
URZEDNICY NIE MIESZKAJA NA TARGOWKU WIEC SKAD MAJA WIEDZIEC? DLA NICH LICZY SIE $$$$ A TAKI BEDZIE W KAZDEJ Z TYCH KONCEPCJI
Chcieliście to macie mówię tu do krzykaczy co chcieli więcej ścieżek, luzu i deptaka jak w centrum. Teraz będziecie mieli zwężoną jezdnię tłum ludzi bo więcej bloków och sory osiedli zamkniętych każdy z tych co ma mieszkanie ma auto ale jeszcze nie zbudowali takich osiedli z garażami podziemnymi dla wszystkich jego mieszkańców więc będą parkować gdzie się da. Wytną połowę parku pod zabudowy dla bogatych bubków a resztę parku ogrodzą jako prywatny park dla danej inwestycji i deweloper dostanie lepsza kasę. Lokalne sklepiki i punkty usługowe podniosą ceny. Knajpki na deptaku no cóż już nie zje się kebaba od Turka… Czytaj więcej »
Zgadzam się z „chcę tu żyć”. Właśnie: brak żłobków, przedszkoli, terenów rekreacyjnych z prawdziwego zdarzenia.
Jeżeli tak miałoby wyglądać Bródno, to ja już wolę nie mieć tego metra. Szybciej dojadę tramwajem do centrum, albo tramwajem do M2 i po pracy będę wracać na normalne osiedle a nie do getta.
nie zmieniaja sia radni to i glupie pomysly sie nie zmieniaja :(
„Według pracy „Kondratowicza – Nowy Świat” zmieści się tu aż 2,5 tys. nowych mieszkań dla 9 tys. osób” i jednocześnie nie planuje się żadnej dodatkowej infrastruktury oświatowej i publicznej. Każdy może sobie ocenić ile dzieci w różnym wieku pojawi się wraz z kolejnymi mieszkańcami i ewentualnie nowo narodzonymi. Lekko licząc: z tych 9000 połowa jest w związku, czyli 2200 par a część to dzieci, z tego tylko połowa ma, choć jedno dziecko to daje około 1100 nowych pociech, dla porównania dodam, że obecnie na całym Targówku jest około 2800 miejsc w przedszkolach! Danych o szkołach podstawowych nie znam. To pokazuje… Czytaj więcej »
Katastrofa. Przecież takie projekciki nie mają sensu, z jednej strony chcą zagęścić zabudowę, wybudować biurowce, i nowe bloki, które już teraz się budują w bliskim sąsiedztwie. A do tego zwęzić ulicę, która teraz jest najbardziej oblegana na Bródnie. Przecież nie trzeba być ekspertem żeby wiedzieć, że nowe bloki to większa ilość samochodów. Czy tylko mi się wydaje, że twórcy tych pseudo projektów nie przeszli się po dzielnicy? Rozumiem, że każdy z nas chciałby mieć ładną okolice i dużo zieleni, ale da się to zrobić bez zwężania ulic. Jeżeli większość osób torpeduje to rozwiązanie to po co iść pod prąd?
pytanie jest proste KTO BIERZE W UM W ŁAPĘ OD DEVELOPERÓW???? Przesuwamy granice przyzwoitości. Teraz się zwęzi Kondratowicza, nastawia się bloków, oleje głosy mieszkańców!!!! następnie zlikwidujemy Park Bródnowski, bo następni DEVELOPERZY będą budować nowoczesne osiedla następnie wyrównajmy pół Cmentarza Bródnowskiego – tam dopiero by bloków weszło!!!!!!!!!!!!!!!! na koniec z ulic Rembielińskiej, Łabiszyńskiej, Chodeckiej, Łojewskiej, Malborskiej i innych zrobią nam deptaki. Bo chodzić zdrowiej. LUDZIE CHCĄ NAM ZROBIĆ DRUGIE DERBY!!!!! BETONOWĄ PUSTYNIĘ Z WĄSKIMI ULICZKAMI. Już architekci wykazali się zwężając osiedlową Toruńską. I teraz dwa auta nie mogą się minąć, o utracie miejsc parkingowych nie wspomnę. WCZEŚNIEJ NIŻ TE PRZEBUDOWY PRZYJDĄ… Czytaj więcej »
HITL… Przepraszam Hanna G W ma takich Albertów Speerów na jakich zasługuje
@Małolat: przedstawiciele ratusza (specjalnie z małej litery) widzą tylko kasę ale dla siebie. wiedzą, że ich PIS niedługo posunie i nabijają kieszenie.
zgadzam się z @Leonem – zaorać Cmentarz Bródnowski – piękne będzie osiedle wśród drzew i krzewów. A ile kasiory się przytuli…
i zgadzam się z @Karolem, ale tylko z tym, że burmiszcz – bo inaczej yego ignoranta nazwać nie można – skorzysta. Nie ma co pisać do HGW. Oni są jedna sitwa.
Wywieźć burmiszcza na taczkach, radnych bezradnych spałować i zaraz porządek wróci
patrząc na komentarze, to projekty spodobały się mieszkańcom Bródna. Zagęszczenie bloków spowoduje sytuację jaka powstała w Wilanowie. Miasteczko takie, że z sąsiadem z bloku obok witacie się podając sobie ręce przez okno.
panowie architekci – więcej AMFY
Wizje, które dają zysk deweloperom, nowym osiedleńcom, burmistrzowi z radą, oraz wyłącznie straty całej społeczności Brudna. Takimi urzeczywistniającymi się wizjami w odpowiednim czasie powinna zająć się prokuratura.
Nie dajmy zwezic Kondratowicza. Raz zabrana nigdy nie będzie mogła być odbudowana bo tam postawią bloki !!! Za pomysł zburzenia Ratusza w celu postawienia nowych bloków ktoś powinien iść do kryminału
To skandal.
Kiedy, gdzie i jak można oprotestować te projekty??
Podejmijmy wspólna inicjatywę i oprotestujmy te pomysły. Nie można budować nowych bloków i zwężać jednej z głównych ulic do nich prowadzącej. Park Bródnowski zostawić w spokoju. I tak przy obecnej ilości mieszkańców jest w nim ciasno…..Czy ktoś w ogóle myśli o tym jak zorganizować komunikację publiczną i prywatną przy zamiarze dorzucenia tu takiej ilości ludzi ?
Jak czytam te koncepcje to mi się nóż w kieszeni otwiera! Którędy mają jeździć i chodzić ci nowi mieszkańcy Bródna. Nie wystarczy że całe pole po PGR będzie zabudowane? Mało jeszcze developerce? Krótko: autorzy koncepcji dostali zadanie: jak najwięcej nowych bloczków mieszkalnych. A jak zrobić miejsce? A to uciąć kawałek ulicy, a to kawałek parku, kawałek bazarku itd. a potem wziąć kasę i w nogi. Aż się dziwię, że nie wpadli na pomysł ekshumować ludzi z Cmentarza Bródnowskiego – byłoby więcej miejsca. Możnaby było jeszcze szpital zmniejszyć – stanowczo za dużo miejsca zajmuje przecież. Precz od Parku Bródnowskiego i Kondratowicza!… Czytaj więcej »
Precz z takimi kretyńskimi pomysłami!
Co za chora logika cytat: „Ulica Kondratowicza (…) korkująca się – zostanie wg tej koncepcji zwężona”. Jeśli zwęża się ulicę to korki będą jeszcze większe.
NIE DLA ZWĘŻENIA KONDRATOWICZA