Zawodowy złodziej złapany na Osiedlu Wilno

14
Share

W biały dzień włamywał się do mieszkania, wpadł na gorącym uczynku.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 18 kwietnia około godziny 18:00 – ale policja ujawniła sprawę dziś. Tego słonecznego dnia 34-letni Marcin K. najpierw obserwował jedno z mieszkań na parterze na ulicy Zamkowej na Osiedlu Wilno.

Gdy upewnił się, że nikogo w mieszkaniu nie ma, postanowił dokonać kradzieży z włamaniem. Jak? Mężczyzna zaczął wiercić otwory w oknie balkonowym (z tyłu budynku), przez które chciał wejść do środka. Otwory już były wywiercone, gdy złodziej zwrócił na siebie uwagę przypadkowej osoby.

Świadek szybko zaalarmował policję, a na ulicę Zamkową natychmiast wysłano patrol z Targówka. Krótko potem włamywacz został zatrzymany na gorącym uczynku. W plecaku Marcina K. mundurowi znaleźli śrubokręty, nożyki, łom oraz wiertła.

Technik kryminalistyki dokonał oględzin uszkodzonych drzwi i zabezpieczył ślady pozostawione przez sprawcę, zaś sam 34–latek trafił do komendy przy ul. Jagiellońskiej.

 

fot. policja

Marcin K. (z lewej) prowadzony przez policjanta /fot. policja

 

Jak ustalili policjanci z Targówka, Marcin K. w przeszłości był już wielokrotnie notowany, w tym za kradzieże i włamania. Zdaniem funkcjonariuszy mężczyzna najprawdopodobniej dopuścił się również kradzieży z włamaniem do trzech innych mieszkań poza Osiedlem Wilno – na terenie Pragi Północ, Białołęki oraz Rembertowa.

Za każdym razem zawodowy złodziej działał w ten sam sposób: wykorzystując nieobecność domowników dostawał się do lokalu przez uszkodzone okno bądź drzwi balkonowe, a następnie plądrował pomieszczenia. Jego łupem padała biżuteria i sprzęt elektroniczny w postaci laptopów i telewizorów. Wartość utraconego mienia pokrzywdzeni z tamtych mieszkań oszacowali na łączną kwotę ponad 20 tyś. złotych.

Wczoraj policjanci przedstawili Marcinowi K. zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem na Osiedlu Wilno oraz trzech kradzieży z włamaniem do innych mieszkań. Mężczyzna przyznał się do tych przestępstw. Wyjaśnił również, że wszystkie skradzione przedmioty sprzedawał przypadkowym osobom spotkanym w okolicy Bazaru Różyckiego.

Teraz materiały prowadzonego postępowania zostaną skierowane do prokuratury. Złodziejowi z ulicy Zamkowej grozi do 10 lat więzienia.

 

Ulica Zamkowa na Osiedlu Wilno / fot. targowek.info

Ulica Zamkowa na Osiedlu Wilno / fot. targowek.info

 

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx