44 pomysły do budżetu partycypacyjnego odrzucone przez urzędników

16
Share

Nie będzie ścieżki biegowej w Lasku Bródnowskim, tężni w parku, ani nawet remontu chodnika na obwodnicy Targówka. Urzędnicy odrzucili mnóstwo fajnych projektów do budżetu partycypacyjnego. 

 

Znowu jest dużo pieniędzy do wydania i znowu mieszkańcy nie zawiedli: do budżetu partycypacyjnego na 2017 rok zgłosili w naszej dzielnicy aż 152 pomysły. Nie wszystkie spodobały się urzędnikom. Do głosowania nie dopuścili aż 44 z nich.

Powody są różne, ale najkrócej można je streścić urzędniczym „nie da się”. Niestety odpadło sporo fajnych projektów, które miały szanse w głosowaniu.

I tak remont popękanego chodnika wokół obwodnicy nie będzie możliwy z powodu… budowy metra. Tak to jest tłumaczone. Z tego samego powodu urzędnicy uznali, że jerzyki nie wprowadzą się do budek lęgowych, więc ich budowy także nie dopuszczono do głosowania.

Ścieżek rowerowych śladami starych torów kolejowych wokół jeziora na Utracie nie będzie, bo… to tereny PKP, więc nawet nikt nie pyta kolejarzy.

Nie będzie wybiegu dla psów i tężni w Parku Wiecha, bo dla terenu przygotowywany jest plan miejscowy i nie wiadomo czy je uwzględni. Więc na razie nie będzie tam niczego.

Odrzucono też projekt „Likwidacja słupków na św. Wincentego”. Tutaj autor sam jest sobie winny. Podobno nie odpowiadał na maile z urzędu.

Najbardziej chyba szkoda projektu, który został odrzucony, bo ponoć nie było nim zainteresowania. Zatytułowany był „ABC demokracji – o wolności słowa i partycypacji społecznej”…

 

Na zdjęciu tężnie w Legionowie  – czy postawić podobne mieliśmy głosować w ramach budżetu partycypacyjnego. Nie będziemy, bo urzędnicy nie dopuścili projektu do głosowania  / fot. budżet partycypacyjny Warszawa

 

CZY DZISIAJ JUŻ ZAGŁOSOWAŁEŚ?

Zagłosuj na projekt

16
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx