Autobus 356 wróci na Bródno i Targówek?

20
Share

Jak informuje „Gazeta Stołeczna”, jest szansa, że autobus łączący najważniejsze rejony naszej dzielnicy wkrótce znów zacznie jeździć!

 

Autobus 356 to taka nasza „wewnętrzna” targówkowska linia – przez ostatnich kilkanaście miesięcy jeździł między Bródnem (Suwalska) i Targówkiem Mieszkaniowym (Witebska), dając mieszkańcom wygodne bezpośrednie połączenie z urzędem Targówka, szpitalem, przychodniami, szkołami itd.

Jeździł – ale tylko do 1 maja. Wraz z pełnym rozpoczęciem budowy metra i związanymi z nią zamknięciami ulic oraz objazdami Zarząd Transporu Miejskiego linię 356 skasował, a jedynym połączeniem między najgęściej zaludnionymi osiedlami w dzielnicy został jeżdżący tylko raz na pół godziny (i bardzo rzadko punktualnie) autobus 156.

Na szczęście, według informacji „Gazety Stołecznej” (cały artykuł jest tutaj), ZTM ma zamiar to zmienić!

Jak podaje gazeta, ZTM planuje przywrócenie 356. Urzędnicy jeszcze tylko wahają się, czy autobus z Targówka w stronę Bródna będzie ruszał z pętli na Trockiej, czy jednak raczej z nowego przystanku na Ossowskiego przy nowym rodzie na Witebskiej. Ten drugi wariant wydaje się być bardziej prawdopodobny.

Skasowanie linii na początku maja spotkało się z protestami i żalami, które pisaliście także na targowek.info. Ale wygląda na to, że urzędnicy czasem mieszkańców Targówka słuchają :-)

Termin przywrócenia 356 jeszcze nie jest znany.

 

Zdjęcie na górze: nowe rondo przy ul. Witebskiej, po prawdopodobnie którym będzie się kręcił też 356 /fot. targowek.info

Poniżej: a tak już teraz kręcą się na nowym rondzie wielkie przegubowe autobusy /fot. instagram targowek.info

 

 

Zmieścił się ? #autobus #ztm #360stopni #nowe #rondo #targowek #targówek #komunikacja #miejska #warszawa

Film zamieszczony przez użytkownika Targowek.info (@targowek.info)

 

CZY DZISIAJ JUŻ ZAGŁOSOWAŁEŚ?

Zagłosuj na projekt

 

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx