Autobus 356 wróci na Bródno i Targówek? | targowek.info

Autobus 356 wróci na Bródno i Targówek?

Jak informuje „Gazeta Stołeczna”, jest szansa, że autobus łączący najważniejsze rejony naszej dzielnicy wkrótce znów zacznie jeździć!

 

Autobus 356 to taka nasza „wewnętrzna” targówkowska linia – przez ostatnich kilkanaście miesięcy jeździł między Bródnem (Suwalska) i Targówkiem Mieszkaniowym (Witebska), dając mieszkańcom wygodne bezpośrednie połączenie z urzędem Targówka, szpitalem, przychodniami, szkołami itd.

Jeździł – ale tylko do 1 maja. Wraz z pełnym rozpoczęciem budowy metra i związanymi z nią zamknięciami ulic oraz objazdami Zarząd Transporu Miejskiego linię 356 skasował, a jedynym połączeniem między najgęściej zaludnionymi osiedlami w dzielnicy został jeżdżący tylko raz na pół godziny (i bardzo rzadko punktualnie) autobus 156.

Na szczęście, według informacji „Gazety Stołecznej” (cały artykuł jest tutaj), ZTM ma zamiar to zmienić!

Jak podaje gazeta, ZTM planuje przywrócenie 356. Urzędnicy jeszcze tylko wahają się, czy autobus z Targówka w stronę Bródna będzie ruszał z pętli na Trockiej, czy jednak raczej z nowego przystanku na Ossowskiego przy nowym rodzie na Witebskiej. Ten drugi wariant wydaje się być bardziej prawdopodobny.

Skasowanie linii na początku maja spotkało się z protestami i żalami, które pisaliście także na targowek.info. Ale wygląda na to, że urzędnicy czasem mieszkańców Targówka słuchają :-)

Termin przywrócenia 356 jeszcze nie jest znany.

 

Zdjęcie na górze: nowe rondo przy ul. Witebskiej, po prawdopodobnie którym będzie się kręcił też 356 /fot. targowek.info

Poniżej: a tak już teraz kręcą się na nowym rondzie wielkie przegubowe autobusy /fot. instagram targowek.info

 

 

Zmieścił się ? #autobus #ztm #360stopni #nowe #rondo #targowek #targówek #komunikacja #miejska #warszawa

Film zamieszczony przez użytkownika Targowek.info (@targowek.info)

 

CZY DZISIAJ JUŻ ZAGŁOSOWAŁEŚ?

Zagłosuj na projekt

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

20 komentarzy na temat “Autobus 356 wróci na Bródno i Targówek?

 • 10 maja 2016 o godz. 14:18

  Proszę o start autobusu z pętli na Trockiej.

 • 10 maja 2016 o godz. 14:57

  Autobus powinien docierać do Żerania FSO.

 • 10 maja 2016 o godz. 15:17

  czemu autobus nie jedzie z pętli na Targówku? czemu nie jedziesz przez Sw Winctentego i nie skręca w np. Kołową? Kto to wymyślił?

 • 10 maja 2016 o godz. 16:06

  Jeżeli ma startować z Witebskiej to 156 nie musi tam robić zawrotki.

 • 10 maja 2016 o godz. 18:19

  Kolejni pieniacze wywalczyli sobie autobusową taksówkę. Linia 156 kursuje co 30 minut i bez problemu można znaleźć miejsce siedzące. Ale to za mało. Teraz wymagają miejsc leżących !

 • 10 maja 2016 o godz. 19:40

  A dlaczego nie może startować z Osiedla Wilno? Ułatwi to dostęp miszkańcom osiedla do przychodni, dzielnicy i wielu innych obiektów dyslokowanych w sercu Targówka. Myślmy strategicznie a nie jakoś będzie. Polecam.

 • 11 maja 2016 o godz. 06:57

  Proszę nie pieprzyć bredni o znajdowaniu sobie bez problemu miejsca siedzącego w 156. Ten autobus jest zapchany na Bródnie i Targówku o każdej porze dnia. Jak ktoś nie jeździ,nie używa,nie potrzebuje-po jaką cholerę się wypowiada? Żeby podgrzać atmosferę?
  Wzmocnienia wymaga też 212 i to głównie jeśli chodzi o wielkość wozów obsługujących tę linię-częstotliwość kursowania nie jest zła.Ale te mikro busiki,które ZTM wypuszcza na linię 212,dobre są na jakąś peryferyjną relację a nie na międzydzielnicowe połączenie w prawobrzeżnej Warszawie.

 • 11 maja 2016 o godz. 09:06

  do olo: potwierdam , zapchany jest zawsze. a jak będzie metro to już w ogole nie bedzie 156.

  czy osoba, która zaplanowała zmiany na Żabie i 11 Listopada wraca tamtędy do domu około 15-18? to jest jakas masakra. korki i jeszcze raz korki.

 • 11 maja 2016 o godz. 09:34

  356 niech proszę też zatrzymuje się na przystanku Gościeradowska w obie strony jak było, brak tam połączenia od strony Bródna :( :( :( A dobrze było …

 • 11 maja 2016 o godz. 10:15

  Oby to była Trocka.

 • 11 maja 2016 o godz. 15:33

  Powinien jeździć do Żerania.

 • 12 maja 2016 o godz. 00:10

  Komunikacja miedzy Targowkiem a Brodnem to jakas kpina.Ja zeby dojechac z Rembielinskiej na Targowek musze jechac tramwajem do ronda Zaba a dalej albo 212 albo na piechote.Druga opcja dojazd tramwajem do Kondratowicza i 156 ktore jezdzi raz na pol godziny i spoznia sie po 10min.

 • 13 maja 2016 o godz. 23:50

  A czemu nie puszczą nocnego do witebskiej tam ludzie się błąkają i szukają autobusu nocnego.Nocny dopiero jest Kołowa-Handlowa

 • 14 maja 2016 o godz. 09:07

  356 oby jak najprędzej może radni wymuszą na ZTM reaktywowanie tej linii bo na razie tylko jedna radna ma ochotę coś zrobić w tym temacie .

 • 20 maja 2016 o godz. 10:18

  Powrót 356 to super pomysł! Jak dwa wielkie osiedla w obrębie jednej dzielnicy mogą być tak beznadziejnie skomunikowane?!

 • 21 maja 2016 o godz. 21:50

  Dlaczego wszystkie autobusy mają jeździć z Witebskiej lub Trockiej. Mieszkańcy drugiej strony czyli Askenazego i Korzona, Samarytanka pozostają z jednym autobusem 162 . Więc 356 powinien jeździć ze starej pętli Targówek , tym bardziej , że od lipca będziemy odcięci od nowej pętli Trocka . Ewentualnie zrobić przejazd autobusów przez Lusińską i niech jadą z pętli do Witebskiej z zawrotką i do Wincentego od strony Kołowej. Wszyscy byli by zadowolwni. Pozdrawiam

 • 23 maja 2016 o godz. 08:20

  ” Ewentualnie zrobić przejazd autobusów przez Lusińską i niech jadą z pętli do Witebskiej z zawrotką i do Wincentego od strony Kołowej. „…kolejny „znafca” od jeżdżenia paluszkiem po mapie…przejdź się na Lusińską i zobacz,jak ta ulica wygląda.Zobacz znak zakazu wjazdu dla autobusów stojący na skrzyżowaniu Lusińskiej z Borzymowską.Zobacz,jak Lusińska jest wybrukowana kocimi łbami. Zobacz jej szerokość i zobacz parkujące samochody na poboczach,które uniemożliwiają wyminięcie się dwóch osobówek jadących z przeciwka.

 • 23 maja 2016 o godz. 18:39

  Do greg- znawcą to ty może jesteś ale nie od takich tematów i czytaj ze zrozumieniem. Przejeżdżam Lusińską codziennie samochodem i jest wystarczająco szeroka aby położyć asfalt na kocie łby i zrobić przejazd dwóch autobusów- więcej nie potrzeba. Remontowali Handolową rok po remoncie poprzednim i jakiś nie mogli zachaczyc o Lusińską?? Wiadomo było ,że ta uliczka przejmie większość samochodów. Zobacz rano co się dzieje jak wyjeżdżają samochody z Zacisza i Korzona aby dostać się do Handlowej a z Lusińskiej w Handlową dwa samochody obok siebie się nie zmieszczą i tamują sobie ruch w dwie strony. Remont tej ulicy to zbawienie dla mieszkańców poruszających się autobusami i samochodami. A samochody stojące wzdłuż ulicy , najczęściej na środku drogi po prostu niech parkują inaczej – zakaz postoju i autobusy się mieszcza nawet obok siebie!

 • 10 maja 2017 o godz. 22:17

  Krzes odwal ty się od 517, skąd na taki pomysł wpadłeś? 517 z pętli na Targówku? Żeby później się bujał jak 162, wciskał w Wincentego żeby za chwilę skręcić w Kołową, wiesz ile czasu się tam traci? Szkoda wozów na tą bezsensowną pętelkę. Zdecydowanie szybciej wychodzi spokojny spacer do Handlowej. Już rok tak jeździ 517 i na pewno to już się nie zmieni. Pozostał jeszcze tylko drugi rok objazdów i później 517 jak najbardziej na Targówek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.