Bazarek wrócił na Trocką | targowek.info

Bazarek wrócił na Trocką

To jeszcze nie jest jego docelowy wygląd (na szczęście), ale znów można robić zakupy u kupców z bazarku przy Trockiej.

 

Kupcy rozłożyli namioty na przy działce, na której docelowo powstanie bazarek. Czyli między szkołą, Zamiejską a dawnym bazarkiem. Obok trwa wyrównywanie terenu pod pawilony, a w miejscu gdzie dziś trwa handel będzie parking dla klientów.

Namiotów jest kilka i podstawowe produkty można już kupić u tych samych kupców, którzy sprzedawali na starym bazarku. Są cztery stoiska z warzywami i owocami (są już truskawki!), jedno z kwiatami, bielizną, gospodarstwem domowym.

Z kolei piekarnie: Lubaszka i Grzybki sprzedają z samochodów na tyłach Topaza.

Taki stan potrwa mniej więcej do lipca. Tyle czasu zajmie przygotowanie terenu pod nowy bazarek i dostawa zamówionych pawilonów, które kupcy sami sobie muszą sfinansować. Mają mieć dużo wyższy standard niż stare budy, czyli będą miały bieżącą wodę i ogrzewanie.

Namiotowa prowizorka nie byłaby potrzebna, gdyby nie upór władz dzielnicy, żeby bazarek wypychać na Fantazyjną na Zaciszu, a nie od razu umieścić go tu, gdzie wszyscy go chcieli – czyli przy Trockiej.

 

Namiotowy bazarek przy Trockiej / zdjęcia targowek.info
Namiotowy bazarek przy Trockiej / zdjęcia targowek.info

 

CZY DZISIAJ JUŻ ZAGŁOSOWAŁEŚ?

Zagłosuj na projekt

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “Bazarek wrócił na Trocką

 • 19 maja 2016 o godz. 13:33

  cytat:
  „Namiotowa prowizorka nie byłaby potrzebna, gdyby nie upór władz dzielnicy, żeby bazarek wypychać na Fantazyjną na Zaciszu, a nie od razu umieścić go tu, gdzie wszyscy go chcieli – czyli przy Trockiej. ”
  to delikannie mówiąc nadłużycie – plac przy Trockiej jest nieudaną lokalizacją w wielu powodów- a protest przy ul. Fantazyjnej był inspirowany przez kupców !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 19 maja 2016 o godz. 13:38

  Moherowe berety ciągnące PRL-owskie Segweye – dziadostwo i wstyd.

 • 19 maja 2016 o godz. 14:39

  Mieszkancy chcą pawilonu handlowego z prawdziwego zdarzenie a nie bud bazarowych.

 • 19 maja 2016 o godz. 14:47

  z10pis – ty tak po prostu robisz sobie jaja, czy dziś zacząłeś pić już przed trzynastą?????

 • 19 maja 2016 o godz. 15:00

  PARTYZANTKA!!! GDZIE STRAŻ MIEJSKA?

  WYGRANYMI JEST FIRMA GRZYBEK, KTÓRE ROZSTAWIŁA PRZYCZEPĘ Z PIECZYWEM. I WOLĘ TU KUPIĆ NIŻ W TYM KOŁCHOZIE BEZPRAWNYM W NAMIOCIE.

 • 19 maja 2016 o godz. 15:23

  @zaciszny
  Pseudo kupcy – to ludzie dbający tylko wyłącznie o swoje interesy nawet komfortem życia mieszkańców – sami tam przecież nie mieszkają. Są cwani i przebiegli, wprowadzają w błąd telewizję, mieszkańców – dogadują się po cichu z każdą ze stron. Ja jako mieszkaniec nie potrzebuje korzystać z ich usług ani w tych warunkach, ani w tej lokalizacji.

 • 19 maja 2016 o godz. 16:59

  „Zastępczy” bazar to dobry pomysł. W Topazie często kolejki więc po warzywa można skoczyć do kupców . Oby tylko mięsa na słońcu nie sprzedawali.
  A tym którzy tak krytykują handel przez kupców powiem tak…proszę rozejrzeć się dookoła i zapukać do drzwi starszego sąsiada który potrzebuje zakupów, a do marketu ma daleko i kolejka do kasy. Może weźmiesz listę i sam je zrobisz za niego chociaż raz w tygodniu?

 • 19 maja 2016 o godz. 22:12

  Ta protest w sprawie Fantazyjnej był inspirowany przez kupców, a pis z po na Targówku razem w piaskownicy się bawią.
  Wczoraj na sesji Rady Dzielnicy bodajże radny Rybak też powiedział że to kupcy byli przeciw lokalizacji na Fantazyjnej, jak się słucha tych obrad i patrzy jak radni Targówka pracują to aż się chciało by zmienić regulamin ich wynagradzania, myślę że jak by za darmo pracowali to na pewno lepiej.

  Plac przy Trockiej od początku był jedynym słusznym miejscem na lokalizację tymczasową bazaru przy Trockiej. gdyby nie uparty czytaj zamierzony przez przewodniczącego Rady Nadzorczej SM Bródno upór a może celowe działanie by pomóc RSM Praga? i odwlekanie w czasie to by miasto zapłaciło za wybudowanie i przeniesienie bazaru a tak sami niech sobie go wybudują.

 • 23 maja 2016 o godz. 06:41

  Pakowanie bazaru na Fantazyjną miało na celu zablokowanie budowy Nowo-Trockiej i przygotowanie do zwrotu pozostałych gruntów wywłaszczonych w celu budowy tej ulicy. Na bazar planowano wydać ok. 10 milionów złotych. Wszystko po to, żeby był to bazar nie do ruszenia. Interesy deweloperów zawsze są na pierwszym planie. Współczuję okolicznym mieszkańcom, którym przed oknami rozkładają się budy. To nie tylko widoki, robaki i szczury. To także samochody kupujących wciśnięte gdzie się tylko da. To ma być bazar TYMCZASOWY. Radzę pilnować tej tymczasowości bazaru. Poprzedni „tymczasowy” trwał 20 lat. Udział w sesji Rady jest przeżyciem ekstremalnym. Poznajesz tych, którzy mają cię reprezentować i już wiesz, że ( w najlepszym wypadku) jesteś sam. Poprzez wybór, dajemy tym ludziom ogromne MOŻLIWOŚCI SZKODZENIA. Szkodzić może człowiek zły, skorumpowany, interesowny, ale i ten zwyczajnie głupi. Sesja daje do myślenia i pozostawia bez złudzeń.

 • 23 maja 2016 o godz. 15:38

  Tam gdzie jest tymczasowy bazarek za 3 lata będą bloki. Wolę kupców niż blokowiska gdzie stworzą się korki bo wiadomo , że często nowi mieszkańcy mają już po dwa samochody w rodzinie. Ach…i jeszcze ze dwie żabki wykupią lokale. Cudowny wybór na zakupy. Od żabki do żabki . Oby topaz został. Ludzie czy wy naprawdę wolicie blokowiska od bazarku? ! Nie ma już kanwy bo będzie blok. Następny w kolejce to budynek biblioteki , siłowni i sklepów na kuflewskiej! Też będzie blok. I to się wam podoba? Czy wy nie lubicie Targówka? A może jesteście przyjezdni? Jeśli tak to zmieńcie dzielnice!

 • 30 maja 2016 o godz. 11:57

  Nie wiem od kiedy mieszkacie na Targówku. Ja się tu urodziłam, moja matka się tu urodziła a moja babcia zamieszkała tu po II wojnie światowej. Na Stojanowskiej wtedy jeszcze kury jaja niosły a ja bawiłam się na budowach RSM Praga kiedy jeszcze Gajkowicza nie stanęło. Teraz kiedy zwracam się o pomoc do radnej Targówka to słoikara nawet łaski nie zrobi by mi odpisać „pocałuj mnie w d…”. Po 40 latach życia, w urzędzie dzielnicy Targówek spotykam się z betonem i chamstwem, z którego nie widziałam nawet za burmistrza Zawistowskiego. Żadnej współpracy z mieszkańcami, petentów traktują jak zło konieczne a radni pobierają diety i przypominają sobie o problemach Targówka tuz przed wyborami. Ostrzegam wszystkich przed pisaniem maili do radnej Bożeny Winter. Darujcie sobie i tak wam nie odpowie na żadne pytanie i nie zajmie się problemem ale na pewno będzie prosiła o wasze głosy przed wyborami samorządowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.