Luksusy dla rowerzystów na Bródnie

7
Share

Zmęczeni pedałowaniem? Teraz możecie sobie odsapnąć na specjalnej podpórce dla rowerzystów. Wynalazek stanął właśnie m.in. na skrzyżowaniu Rembielińskiej z Matki Teresy z Kalkuty. 

 

Aluminiowa podpórka służy do tego, żeby oprzeć na niej nogę, podczas oczekiwania na zielone światło. Dawniej służył do tego krawężnik, w wersji ekstremalnej kosz na śmieci, ale teraz czasy takie, że władze Warszawy ułatwiają rowerzystom jazdę, jak mogą.

Chodzi oczywiście o to, że czym więcej ludzi jeździ rowerem, tym mniej samochodami i autobusami. Więc miastu wychodzi to tylko na dobre. Stąd na podpórce sympatyczny napis: „Dziękujemy, że wybierasz rower”.

W Śródmieściu podpórki pojawiły się już w zeszłym roku, teraz dotarły też na Bródno. Konkretnie my zauważyliśmy je na skrzyżowaniu Rembielińskiej z Matki Teresy z Kalkuty. Nasi czytelnicy dodają, że kolejna jest na Kondratowicza przy ratuszu Targówka. Teraz czekamy na inne skrzyżowania ze ścieżkami rowerowymi. Bo na Matki Teresy na zielone światło czeka się stosunkowo krótko, więc na razie podpórka jest raczej mało używana.

 

wszystkie zdjęcia: targowek.info

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx