Most Krasińskiego – koniec konsultacji! Będzie dobrze :)

17
Share

Władze Warszawy ogłosiły dziś wyniki burzliwych konsultacji w sprawie budowy mostu i trasy Krasińskiego. Krzykacze z Żoliborza przegrali – sprawdźcie, jak za kilka lat będzie wyglądał most, który połączy Bródno z lewą stroną Wisły!

 

Lekko nie było, ale się udało. Urząd miasta poinformował wreszcie ostatecznie, jak będą wyglądały most oraz trasa Krasińskiego. Przeprowadzone na początku roku konsultacje wprowadziły kilka drobnych zmian do projektu, których się zresztą spodziewaliśmy – m.in. że na moście w każdym kierunku będzie jeden pas dla samochodów osobowych, a drugi pas tylko dla autobusów. Jezdnia będzia miała 7 m szerokości. Będą też oczywiście chodniki, drogi rowerowe oraz torowisko tramwajowe przebiegające przez środek przeprawy.

Najważniejsza wiadomość jest jednak taka, że ta inwestycja na pewno zostanie zrealizowana – a wiadukt na Bródno będzie budowany tylko z rocznym poślizgiem, w stosunku do mostu.

Najważniejsze poprawki do dotychczasowego projektu mostu i trasy są takie:

* Zmiana szerokości jezdni ul. Krasińskiego – zwężenie z 2 do 1 pasa ruchu w każdą stronę; wprowadzenie dodatkowego pasa na wlocie ul. Krasińskiego na Plac Wilsona.

* Wyeliminowanie możliwości skrętu w lewo z ul. Krasińskiego w ul. Czarnieckiego od strony Wisłostrady.

* Zmniejszenie powierzchni skrzyżowania z Wisłostradą na poziomie terenu przez przesunięcie jezdni znajdujących się w ciągu ul. Krasińskiego (północnej i południowej) o ok. 10 m  w stronę linii tramwajowej – oraz zmniejszenie liczby pasów ruchu na tym węźle.

* Przy skrzyżowaniu z Jagiellońską likwidacja jednego z pasów ruchu na jezdni północnej (wlot na skrzyżowanie z ul. Jagiellońską od strony wiaduktu).

* Przy zjeździe w ul. Matki Teresy na Bródnie wydłużenie odcinka jezdni południowej pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Odrowąża a przejazdem tramwajowym w rejonie włączenia nowej drogi w istniejącą ul. Matki Teresy z Kalkuty,

* Zwężenie o jeden pas ruchu jezdni głównych nowej drogi do skrzyżowania z ul. Odrowąża/Wysockiego.

 

Aktualny schemat przyszłego skrzyżowania Trasy Krasińskiego z Odrowąża/Wysockiego/Matki Teresy / mat. UM

 

Reasumując, na Trasie Krasińskiego będzie trochę węziej, ale za to na ul. Matki Teresy szerzej. Budowa mostu Krasińskiego jest planowana aktualnie w latach 2021–23, wiadukt na Bródno ma być gotowy w roku 2024.

Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, nam się takie rozwiązanie podoba. A jaka jest wasza opinia?

 

CZY DZISIAJ JUŻ ZAGŁOSOWAŁEŚ?

Zagłosuj na projekt

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx