Nowe ścieżki rowerowe na Bródnie i Zaciszu | targowek.info

Na Bródnie i Zaciszu będą (na 99%) nowe ścieżki rowerowe

ZDM zapowiada w ich sprawie konsultacje. My już teraz jesteśmy na „tak” :)

 

Plany tych ścieżek powstały już w 2013 roku. Teraz wreszcie Zarząd Dróg Miejskich szykuje na naszej dzielnicy budowę dwóch nowych tras dla jednośladów.

Rembielińska

Projekt obejmuje budowę krótkiego, ale przydatnego łącznika od ul. Kondratowicza do trasy S8.

Trasa wzdłuż ulicy Rembielińskiej ułatwi wydostanie się z Bródna i wjazd na most Grota-Roweckiego.

Radzymińska

ZDM planuje przedłużenie obecnie istniejącej ścieżki wzdłuż Radzymińskiej na odcinku od ul. Karkonoszy do granicy Warszawy.

W ten sposób powstanie brakujący odcinek drogi dla rowerów, co ułatwi mieszkańcom Targówka i okolicznych miejscowości takich jak Marki, Ząbki, skomunikowanie z istniejącą ścieżką. Urzędnicy współpracują również z władzami tych miast, żeby trasa miała kontynuację poza Warszawą.

Realizacja obu tych inwestycji planowana jest w latach 2016-2017.

Ale wcześniej będą przeprowadzone konsultacje: prezentacja projektów oraz dyskusja nad przyjętymi rozwiązaniami odbędzie się na Targówku 6 czerwca 2016 r. (poniedziałek) w godz. 18:00 – 21:00 w szkole nr 84 przy ul. Radzymińskiej 277.

 

zdjęcie na górze: Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0-pl/Wikimedia Commons

 

CZY DZISIAJ JUŻ ZAGŁOSOWAŁEŚ?

Zagłosuj na projekt

PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “Na Bródnie i Zaciszu będą (na 99%) nowe ścieżki rowerowe

 • 27 maja 2016 o godz. 12:32

  A co z przerwaną ścieżką rowerową na Radzymińskiej przy skrzyżowaniu ze Szwedzką?

 • 27 maja 2016 o godz. 14:06

  Mnie również irytuje skrzyżowanie al. Solidarności ze Szwedzką, jest jeden z najgorszych odcinków do pokonania przez rowery, stoi się zbyt długo na światłach. Myślę, że ten odcinek powinien być priorytetem.
  W internecie trafiłem na artykuł, że taki projekt przebudowy tego skrzyżowania już był:
  http://www.zm.org.pl/?a=solidarnosci_szwedzka

 • 27 maja 2016 o godz. 14:32

  KIEDYS TAM PRZEJECHAŁEM I POLICJA CHCIALA MI MANDAT WLEPIĆ. WSIADLEM NA ROWER I ODJECHAŁEM :)

 • 27 maja 2016 o godz. 14:43

  A może najpierw wyremontować istniejące ścieżki, które są w tragicznym stanie? Nie trzeba przecież pozwoleń na budowę, decyzji środowiskowych…

 • 27 maja 2016 o godz. 16:55

  To już nie Targowek, ale mieszkańcy dzielnicy głównie z tego odcinka korzystają. Urzędnicy połączcie lub zalegalizujcie prostym znakiem istniejące ścieżki. Szczególnie odcinek w okolicach pływalni Namysłowska. Zrobiliście wreszcze przejazdy na Żabie, ale co dalej? 1/3 drogi od Żaby do Starzyńskiego jest bez pomysłu, a tę drogę wybiera 80 proc. rowerzystów z Bródna i Targówka w drodze do Centrum. Takie dziury są najbardziej palącym problemem.

 • 28 maja 2016 o godz. 09:17

  Koniecznie przejazd przez Szwedzką przy Solidarności. Ważniejsza od liczby sciezekcjest chyba ich ciągłość! Zgodnie z prawem w tym miejscu powinno sie zjechać albo na jezdnie (życzę powodzenia podkopami autobosow) albo zejsc z roweru i czekać kilka min na zielone na przejściu przez Szwedzka (jedne z najdłuższych świateł w Wawie na jakich zdarza mi sie czekać).

 • 28 maja 2016 o godz. 13:02

  Na Radzyminskiej aż się prosi ścieżka rowerowa. Mnóstwo ludzi tędy jeździ a jest niebezpiecznie. Do M1 a najlepiej aż do Marek. Trzymaj kciuki.

 • 28 maja 2016 o godz. 16:48

  A co z budową ścieżki rowerowej wzdłuż kanału Bródnowskiego od Malborskiej do S-8? Czy jest to jeszcze w planach? Na końcu Ostródzkiej wywalili taką wypasioną kładkę z podjazdami dla rowerów, aż się prosi, żeby uciąglić szlak od kładki do Malborskiej wzdłuż kanału, bo teraz trzeba naokoło…

 • 1 czerwca 2016 o godz. 08:05

  Granice miasta niestety kończą się spory kawałek przed CH Marki. Przydało by się, by władze pociągnęły ścieżkę do samej trasy S8 przy CH. Mam nadzieję, że nie pożałują tych parę groszy na połączenie tej ścieżki ze ścieżką wzdłuż trasy S8 przy CH.

 • 9 czerwca 2016 o godz. 08:48

  pociągnąć ścieżkę dooooo Radzymina :) ha

 • 15 czerwca 2016 o godz. 05:37

  Czy ktoś z radnych bądz zainteresowanych może mi wyjaśnić dlaczego ścieżka rowerowa wzdłuż Radzymińskiej na odcinku Jórskiego-Młodzieńcza wytyczona jest po stronie gdzie nie ma na to miejsca zamiast tak jak zrobiono to na Targówku pomiędzy Trocką a Piotra Skargi po stronie drogi wewnętrznej? Przecież to bez sensu a kosztować będzie 10x tyle co wytyczenie przejazdów, postawienie znaków na drogach wewnętrznych?

 • 15 czerwca 2016 o godz. 05:53

  Dziś ostatnie spotkanie w sprawie ścieżki rowerowej na Zaciszu przy Radzymińskiej. Nie wiedzieć czemu ma się ono odbyć w Gimnazjum nr. 2 przy ul. Batorego 37 w Ząbkach. To ja się jeszcze zapytam co mają Ząbki do ścieżki przez Zacisze?

 • 15 czerwca 2016 o godz. 05:54

  Zapomniałe dodać godziny spotkania 18:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.