Na Handlowej robi się niebezpiecznie [LIST] | targowek.info

Na Handlowej robi się niebezpiecznie [LIST]

Generalnie objazdy na Targówku Mieszkaniowym zdają egzamin. Ale nasz czytelnik zauważył miejsce, w którym nawet przepisowa jazda grozi wypadkiem.

 

Nowa organizacja ruchu na Targówku, spowodowana budową metra, obowiązuje od poniedziałku – lecz dopiero dziś, po długim weekendzie, przechodzi „chrzest bojowy”.

Nasz czytelnik, pan Stanisław, ma z domu świetny widok na łuk ulicy Handlowej, przy którym kilka dni temu doszło do wypadku. I nie bez podstaw obawia się, że w tym miejscu może dojść do jeszcze groźniejszych zdarzeń.

Poniżej publikujemy jego list, z dedykacją dla miejskich służb zajmujących się organizacją ruchu.

 

Witam,
Przesyłam zdjęcia z dzisiejszej porannej obserwacji ulicy Handlowej przy Szkole Podstawowej nr 28. Zauważyłem, że ruch jest nieco większy niż dotychczas. I mam pewne obawy o bezpieczeństwo na tym odcinku.

Jak widać na zdjęciach jezdnia podzielona jest na trzy pasy. Jeden wyłącznie dla autobusów jadących w kierunku Radzymińskiej, środkowy dla samochodów jadących także w kierunku Radzymińskiej oraz WSPÓLNY pas dla autobusów i samochodów jadących w kierunku ul. Kołowej.

 

handlowa-nowa-organizacja1

 
Niebezpiecznie zaczyna się w momencie, gdy na przystanku przed ul. Kołową zatrzymuje się autobus. Kierowcy, którzy chcą go ominąć (w tym miejscu linia jest przerywana – więc mogą to robić zgodnie z przepisami) muszą wjechać na pas przeznaczony dla pojazdów jadących w przeciwnym kierunku.

Już kilka razy widziałem jak dochodziło do niebezpiecznych sytuacji, gdy z przeciwka nadjeżdżał samochód. Otóż kierowcy stojący za autobusem nie widzą, że z ul. Kołowej na ten pas wjeżdżają pojazdy. Może wtedy dojść do czołowego zderzenia!

 

handlowa-nowa-organizacja2

 

Obserwuję też, że “nowi” kierowcy, którzy nie znają jeszcze tego niebezpiecznego zakrętu, jadą z szybkością znacznie przekraczająca dozwolone 50 km/h. Ten odcinek jest szczególnie niebezpieczny, dochodziło na nim do bardzo wielu groźnych wypadków.

Chodnikiem przy niedawno rozbitym murze szkoły, przechodzi bardzo dużo dzieci, co mogłoby się zakończyć tragicznie…
 

zdjęcia: Stanisław, czytelnik targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “Na Handlowej robi się niebezpiecznie [LIST]

 • 4 maja 2016 o godz. 12:11

  korkuje się oczywiście wyjazd z lusinskiej w handlową, co sprawia, ze kierowcy jadący w stronę Kołowej trochę się irytują, gdy ktos chce skrecic z handlowej w stronę borzymowskiej. w sumie nie ma się co dziwić, wszakze nie mieszczą się na tym malutkim skrzyżowaniu dwa samochody + na poboczu stoją zaparkowane auta okolicznych mieszkańców.

 • 4 maja 2016 o godz. 10:16

  Słusznie Pan zauważył, że zwiększyło sie niebezpieczeństwo dzieci, zarówno na tym odcinku przy szkole nr 28 jak również przy szkole nr 114. Taka sama sytacja jest na trasie gilarska/smarytanka/jórskiego przy szkole 52, gdzie również zwiększy się ruch po zamknięciu Trockiej. Ten temat był poruszany na zebraniu organizacyjnym w szkole 315, ale jak zwykle władze dzielnicy go zignorowały…niestety

 • 4 maja 2016 o godz. 10:47

  Artykuł jest o niebezpieczeństwie dla samochodów, nie dzieci…

 • 4 maja 2016 o godz. 10:53

  Mikołaj Węgier a czy nie zauważa Pan że to jest ze sobą powiązane? I to właśnie zostało zasygnalizowane na samym końcu listu. Mówi się o niebezpieczeństwie na skrzyżowaniu przez które przechodzi wielu przechodniow, w tym dzieci.

 • 4 maja 2016 o godz. 10:58

  Również bardzo niebezpieczne stało się przejście dla pirszych przy Handlowej róg Szczepanika. Tam chodzi dużo dzieci do SP114, a same pasy znajdują się na łuku jezdni.

 • 4 maja 2016 o godz. 21:01

  Sama organizacja skrzyzowania kolowa handlowa pozostawia wiele do zyczenia. Moze rondo byloby rozwiazaniem?

 • 5 maja 2016 o godz. 08:06

  Co tam dzieci i osoby starsze ale będziemy mieli METRO.

 • 5 maja 2016 o godz. 08:10

  Postawili nowe przystanki wiec ludzie się spieszą jak widzą że jedzie autobus i przebiegają przez jezdnię na Handlowej. Tam niestety będzie niejeden wypadek. Czemu przy Gorzykowskiej nie można jechać samochodem prosto i w lewo do poczty ? Jest tam znak że tylko dla autobusów i taksówek ? Przecież tam chyba autobus nie jedzie ??? A co z mieszkańcami lub jadącymi do przedszkola ??? Chyba że coś pokręciłam KTO WIE ???

 • 5 maja 2016 o godz. 08:27

  Dzieciaki z okolicznych szkół powinny mieć trzy letnie wakacje na czas budowy metra hi hi hi. A może ktoś by się zajął ruchem na ul. Radzymińskiej!!! Korek to jest już chyba od Marek. Więc jak jeździć. Ani samochodem ani autobusem !!!! Powinno być więcej linii na Radzymińskiej może ludzie chętniej korzystali by z autobusu. Linia powinna być rozsądna za Wsłę w stronę Ratusza a nie tylko do Wileńskiego bo tam się robi cały CZOP który tamuje ruch. Przesiadki ruch na pasach (choć miało nie być przejść naziemnych). Ja jadę na Żoliborz więc po kiego grzyba mam jechać do centrum żeby się przesiąść w metro (muszę dojechać autobusem do Wileńskiego przesiąść się do metra do centrum potem przesiąść się do drugiej linii metra żeby dojechać na Żoliborz) skoro mogę się przesiąść od razu do drugiej linii metra przy ratuszu na Pl. Bankowym. Jako że jest brak autobusów za Wisłę to jadę samochodem. I tak koło się zamyka. To metro nic nie zmieni. Zabiorą pozostałe autobusy będzie leciał jakiś tranzytowy który będzie zabierał ludzi tylko do Wileniaka a tam niech sobie radzą. Tam będzie wieczny tłok nie mówiąc już o tłoku w centrum. A na Arsenale luzik. Może kiedyś ktoś przytomny to zobaczy i podejmie właściwą decyzję a przynajmniej podejmie próbę bo tylko ten się nie myli kto nic nie robi. Ludzką rzeczą jest się mylić więc trzeba chociaż próbować a nie upierać się przy swoim i udawać nieomylnego bo piastuje się jakieś ważne stanowisko. Tylko próby wyeliminują błędy.

 • 5 maja 2016 o godz. 10:15

  Niespełnione obietnice wyborcze z 2006, brak Nowotrockiej i teraz zdziwienie, że się zakorkowało. Jak zabudują pole PGR i działkę przy CH Targówek to dopiero się będzie działo.

 • 5 maja 2016 o godz. 08:17

  Agnieszka Kruk w takim razie co trzeba zrobić? To, że ktoś nie potrafi ocenić odległości podczas omijania autobusu to problem słabych umiejętności kierowców a nie organizacji ruchu. To samo dzieje się przy skrzyżowaniu Handlowej z Lusińską (przy Cafe Tortownia). Praktycznie nie ma dnia, by ktoś tam nie wymusił mi pierwszeństwa. Nie jest winne skrzyżowanie a kierowcy.

 • 5 maja 2016 o godz. 14:16

  Nagle Lusińska awansowała do rangi ważnej ulicy.A jej nawierzchnia…dno i dwa metry mułu.Po zimie będzie tam można przejechać tylko traktorem.A i jeszcze samochody parkujące wzdłuż niej(zwłaszcza przy skrzyżowaniu z Handlową)powodują,że dwa pojazdy jadące z przeciwnych stron,nie mają miejsca żeby się wyminąć. Zauważyłem też że sporo kierowców jadących od ul.Samarytanka robi sobie skrót do Handlowej przez Korzona przy przedszkolu,Złotopolską i Lusińską. Nawet ciężarówki! Skrzyżowanie Handlowa-Lusińska staje się nowym skrzyżowaniem Pratulińska-Trocka pod względem „bezpieczeństwa”.A jeszcze piesi-jak ktoś już napisał-zobaczą autobus dojeżdżąjacy do przystanku i wyłączają wyobraźnię.Sama Handlowa „awansowała” do rangi lokalnej „autostrady”-poszerzyli ją nieco i wyrównali,więc można gnać jak kiedyś Trocką się gnało.No cóż,pewnie dopiero pierwszy trup zwróci uwagę władzy że coś tu jest nie tak…
  Znak „D-4a” stojący na skrzyżowaniu Borzymowskiej i Trockiej,powinien być ze 20 razy większy,powinien też się świecić,migać i dawać sygnały dymne.Jazda z nadmierną prędkością Trocką i ostre hamowanie tuż przed parkanem budowy metra,trwa nadal.Pojawili się już nawet pierwsi chętni do robienia sobie „skrótów” przez przejście dla pieszych wzdłuż Trockiej…ale mistrzem był dziś Pan,który wjechał za dostawczakiem na parking za „Topazem”,”myśląc” że to objazd budowy :D

 • 5 maja 2016 o godz. 15:28

  Zatoka dla autobusu rozwiąże problem w mig!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.