Noc Muzeów na Targówku. I inne atrakcje weekendu

2
Share

W Noc Muzeów nie trzeba wyjeżdżać z Targówka, żeby się dobrze bawić. A to nie jedyne atrakcje tego weekendu. 

 

W sobotę wieczorem tysiące ludzi będą zwiedzać Warszawę. Podpowiadamy, co w noc Muzeów (14 maja) można zobaczyć na Targówku.

Park Bródnowski

Zwiedzanie Parku Rzeźby, warsztaty gier planszowych, bieg alejkami Parku Bródnowskiego, koncert oraz poczęstunek dla uczestników. Godz. 16-21.

Dom Kultury Świt

Noc Muzeów w Domu Kultury „Świt” upłynie pod hasłem obchodów 100-lecia przyłączenia Bródna do Warszawy: Od kolei carskiej do osiedla z wielkiej płyty
g. 16.30
Blok zajęć artystycznych, które w sposób oryginalny przybliżą historię Bródna.
– „Mali Ensteini” przygotują kolejkę i opowiedzą o prawach fizyki, chemii i matematyki, które przez lata wprawiały w ruch lokomotywy,
– „ARCHItekturki” zbudują m.in. makietę starego i nowego Bródna,
– „aKADEMIArysunek” wykona z papieru postacie ludzkie różnych czasów,
– pchli targ pod znakiem historii.
g. 18.00
Blok historyczny:
– prezentacja „Kolejarskie Bródno 3D”,
– prezentacja „Białołęcka 3D”,
– Kolej Nadwiślańska jako początek Nowego Bródna,
– Nowe Bródno w prasie przedwojennej,
– pokaz zdjęć z historii Bródna i odtworzenie świadectw mieszkańców,
– pokazy fragmentów filmowych związanych z Bródnem.

Teatr Rampa

Wśród atrakcji wystawa Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury, a w niej ostry Poczet Monarchów Polskich Witolda Mysyrowicza.

Dom Kultury Zacisze

Wystawa fotografii Macieja Walczaka, Wystawa Pracowni rysunku DK Zacisze, Warsztaty dla dzieci i młodzieży, Mural nie całkiem na poważnie – wspólna praca, Projekcja filmu Fabryka Wolność, reż. Maciej Walczak.

Targówek Fabryczny

Stowarzyszenie Kolejka Marecka zaprasza na wieczorny spacer po Targówku Fabrycznym. Okolica łączy ślady osadnictwa sprzed 10 tysięcy lat, carskie fortyfikacje, dziewiętnastowieczny przemysł i ciekawe budowle autorstwa świetnych architektów. Walczono tu w obronie Warszawy, Powstaniu i we wrześniu 1944 roku, po wojnie budowano metro a dwadzieścia lat później planowo niszczono osiedle.

Zbiórka o godz. 20, róg Naczelnikowskiej i Birżańskiej (parking przed Kauflandem).

Uwaga! Odwołano zapowiadane wcześniej zwiedzanie Cmentarza Żydowskiego. 

 

Nie tylko Noc Muzeów

Pchli targ na Bródnie

W sobotę 14 maja rano – między godz. 10 a 13 – w parku obok Domu Kultury Świt odbędzie się „Pchli Targ”. Będzie można kupić i sprzedać drobiazgi, które u jednych zalegają w domach, a innym moga się okazać bardzo potrzebne. Dodatkowo dla dzieci animacje, warsztaty plastyczne i zabawy.

Bieg z przeszkodami

Także w sobotę w Lasku Bródnowski odbędą się darmowe zajęcia biegowo-siłowe, przygotowujące do biegów z przeszkodami. Organizatorzy zapowiadają dużo biegania, czołgania i dobrej zabawy. Miejsce zbiórki jest pod wejściem głównym do lasku od strony CH Targówek. Godz. 12

POSUL zaprasza

Jeśli ktoś po weekendzie będzie czuł niedosyt, może też wybrać się w poniedziałek na Pragę. W ramach spotkań Praskiego Samozwańczego Uniwersytetu Latającego będą wspomnienia z przedwojennego Bródna i Annopola oraz Warszawy powojennej.

Pamiętający tamte czasy Stanisła Janicki opowie o dzieciństwie na przedwojennym Annopolu spędzonym w dyrektorskiej willi firmy Standard Oil, o podróżach tramwajem z Bródna przez Most Kierbedzia oraz o okresie studiów, spędzonych w odbudowującej się Warszawie – o Starym Mieście, Mariensztacie, MDMie, o akademiku Dziekanka, o sporcie, trolejbusach, wypadach na Bielany, o teatrach i oczywiście o kinach.

Kawiarnia To się wytnie, ul. Stalowa 46. Godz. 18.30

Zdjęcie: archiwum/Kino na b(loku)

 

CZY DZISIAJ JUŻ ZAGŁOSOWAŁEŚ?

Zagłosuj na projekt

 

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx