Pierwszy wypadek na objeździe metra | targowek.info

Pierwszy wypadek na objeździe metra

Wczoraj ostrzegaliśmy na targowek.info przed niebezpiecznym punktem na ul. Handlowej. Dziś rozbiły się tam dwa samochody.

 

Spowodowana budową metra nowa organizacja ruchu na Targówku Mieszkaniowym – zamknięte ulice, buspasy itp. – obowiązuje od poniedziałku. Generalnie projekt ruchu sprawuje się dobrze ale nasz czytelnik, pan Stanisław, znalazł w nim niebezpieczne miejsce.

Chodzi o okolice skrzyżowania Handlowej z Kołową na „obwodnicy” Targówka, gdzie kierowcy wymijają zatrzymujący się na przystanku autobus. Jeśli chcą to zrobić, to muszą – zgodnie z oznakowaniem na jezdni – wjechać na pas przeznaczony dla pojazdów jadących w przeciwnym kierunku. Ale ten sam autobus zasłania im widok na ul. Kołową, z której wyjeżdżają inne samochody.

Ten problem dokładnie opisaliśmy na targowek.info wczoraj (kliknij tutaj). Zaś już dziś spełniły się czarne przewidywania pana Stanisława – przed godz. 14 jadące ulicą Handlową bmw zderzyło się z wyjeżdżającym z Kołowej oplem:

 

P1100616

P1100615

P1100614

 

Chwila nieuwagi z jednej strony oraz szybkość z drugiej strony i mamy pierwszą stłuczkę na rogu Kołowej i Handlowej wraz z pierwszym korkiem i utrudnieniem przejazdu autobusów w kierunku Witebskiej – informuje gorzko nasz czytelnik.

W zdarzeniu na szczęście nie było ofiar, ale na głównym objeździe budowy metra natychmiast zrobiło się zamieszanie i korki.

To dopiero sam początek objazdów wokół budowy metra na Targówku, która będzie trwała przez najbliższe trzy lata. Miejskie służby powinny więc jak najszybciej znaleźć sposób na poprawę bezpieczeństwą na skrzyżowaniu Handlowej i Kołowej. Postawienie świateł drogowych pozwoliłoby z pewnością uniknąć kolejnych wypadków – ale spowolni też ruch na głównym, bardzo obciążonym objeździe.

 

Zdjęcia autorstwa czytelnika targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “Pierwszy wypadek na objeździe metra

 • 5 maja 2016 o godz. 15:16

  nie ZNAM SPRAWY TUTAJ, ALE TO BYLO DO PRZEWIDZENIA. TOTALNA BEZMYSLNOSC ZDM ROBIC TEN CAŁY BUSPAS ITD. ROK TEMU ROBILI WYSEPKI I PASY DLA ROWEROW I NAGLE JAKIES CUDA.

 • 5 maja 2016 o godz. 15:22

  ta jasne spowodowane budową metra a cha.
  na tym skrzyżowaniu ciągle są wypadki. bo debile zasuwają w ogóle nie zwalniając. mam okna prosto na to skrzyżowanie i tyle wypadków które widziałem a raczej najpierw słyszałem a potem widziałem to nie zliczę na wszystkich palcach które mam ;/

 • 5 maja 2016 o godz. 15:27

  Wybudować dużą fajną zatoczkę dla autobusów i sprawa rozwiązana w 2 dni!

 • 5 maja 2016 o godz. 16:00

  To nie jest wina buspasa,to zwykła nieznajomość przepisów o pierwszeństwie przejazdu.Typowa,z resztą, dla tego skrzyżowania.

 • 5 maja 2016 o godz. 16:03

  rondo, zatoka dla autobusów , fotoradar przed łukiem i będzie spokój;)

 • 5 maja 2016 o godz. 16:21

  i policjant z lizakiem od 8 do 16. co za dzielnica lemingów.

 • 5 maja 2016 o godz. 16:36

  Bzdury piszecie, linia przerywana nie zmusza nikogo do niczego, tak jak napisaliście, a jedynie umożliwia jeżeli z naprzeciwka nie nadjeżdża żaden pojazd. Tyle i aż tyle. Robicie aferę gdzie jej nie ma. Odczepcie się od tej przerywanej linii, bo ją zlikwidują, namalują ciągłą i porządni kierowcy będą musieli stać za autobusem, nawet gdy żaden pojazd nie będzie jechał z naprzeciwka !

 • 5 maja 2016 o godz. 16:39

  Ludzie zapomijają, że nie ma obowiązku wyprzedzania, czy omijania, szczególnie autobus, który wiadomo, że za chwilę ruszy.

 • 5 maja 2016 o godz. 18:15

  A co z Tirami na Borzymowskiej i Trockiej oraz samochodami które w nie wjeżdżają bo brak jest oznakowań że droga jest zamknięta i potem starają się zawracać.
  Może ZDM jeśli to taki duży wydatek na 3 lata poprosi przedszkole by dzieci narysowały będzie taniej i na pewno skuteczniej
  U nas zawsze czeka się aż ktoś zginie żeby naprawić jakiś bubel, tylko dlaczego ginie najczęściej niewinna osoba a nie jakiś urzędnik za to odpowiedzialny lub ktoś z jego rodziny

 • 7 maja 2016 o godz. 10:29

  brak wyobraźni. to jest wynik nauki jazdy na gierkach komputerowych. brak wyobraźni

 • 13 maja 2016 o godz. 09:27

  A w czym był problem by poczekać 30 sekund aż autobus ruszy? Ale cóż nie po to ma się BMW żeby stać za autobusem :-(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.