Progi zwalniające na Rembielińskiej do wymiany

8
Share

Na nowych progach kierowcy niszczą samochody i zapowiadają, że pozwą miasto do sądu. Drogowcy zapowiadają wymianę progów.

 

Na zabrany z Rembielińskiej przystanek tramwajowy wciąż nie możemy się doczekać, tymczasem progi zwalniające wkrótce zostaną zdemontowane. Pojawiły się ledwie kilka miesięcy temu i na pewno spełniły podstawowe zadanie: samochody jeżdżą po Rembielińskiej wolniej. Ale jakim kosztem?

Na ulicy pojawiło się ograniczenie do 30 km/h. Wielu kierowców uważa jednak, że nawet jadąc z tą prędkością można uszkodzić zawieszenie na progu. Mówią o tym w programie „Polska i świat” na TVN. 

ZDM nie ma sobie nic do zarzucenia, ale co ciekawe nawet policja przyznaje kierowcom rację:

– Podkreślam, że jeśli przekraczamy próg z prędkością 30 kilometrów na godzinę, nie możemy tutaj mówić o uszkodzeniu pojazdu – odpowiada rzeczniczka ZDM Karolina Gałecka w rozmowie z TVN.

– Ja nie odważyłbym się jechać z prędkością 30 kilometrów na godzinę i z taką prędkością przejechać przez to urządzenie spowalniające – przyznaje insp. Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji cytowany w materiale.

Policja zapowiedziała interwencję w sprawie progów, a drogowcy zapewnili stację, że choć progi spełniają wszystkie normy, zmienią je na łagodniejsze.

Na zdjęciu lutowe przygotowania do remontu Rembielińskiej / fot. ZDM

 

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx