Ścieżka rowerowa wzdłuż torów kolejowych?

13
Share

Sąsiedzi z Wołomina mają dobry pomysł, na którym i my możemy skorzystać. Chcą zbudować ścieżkę rowerową wzdłuż torów kolejowych!

 

Wołomin wydaje się być daleko od nas, ale mamy z sąsiadami trochę wspólnego: tory kolejowe. Linia na Dworzec Wileński biegnie z Tłuszcza, przez Wołomin, Kobyłkę, Ząbki, nasz Targówek (przystanek na stacji Zacisze-Wilno) i kończy się na Wileniaku.

W Wołominie powstała właśnie inicjatywa „Tak dla ścieżki rowerowej wzdłuż torów” od Tłuszcza do Warszawy. Pomysł podoba nam się tym bardziej, że sami o nim pisaliśmy ponad dwa lata temu. Wtedy Zielone Mazowsze proponowało wytyczenie ścieżki wzdłuż torów do granic miasta. Inicjatywa z Wołomina proponuje wydłużenie tej trasy. Linia kolejowa na niektórych odcinkach jest modernizowana, więc jest ku temu dobra okazja.

W naszej dzielnicy najbardziej ze ścieżki skorzystaliby mieszkańcy Zacisza i „Wilna”, skąd do centrum jest tylko kilka kilometrów. Droga rowerowa dochodziłaby do skrzyżowania Naczelnikowskiej w al. Solidarności i tu mogłaby łączyć się ze ścieżką wzdłuż tej ostatniej lub biec dalej do Wileńskiego wzdłuż torów. Ścieżka przez większość trasy nie przebiegałaby wzdłuż ulicy, więc jazda do pracy czy szkoły mogłaby być czystą przyjemnością.

Pomysłodawcy z Wołomina na razie się rozkręcają, ale trzymamy kciuki za ich inicjatywę. Można podpisać petycję w internecie. W weekend będą też zbierać podpisy w samym Wołominie i w Kobyłce.

Więcej o akcji przeczytacie na Facebooku. 

Zdjęcie: „Tak dla ścieżki rowerowej wzdłuż torów” na Facebooku

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx