Szczepanika i Lusińska - nowe arterie Targówka | targowek.info

Szczepanika i Lusińska – nowe arterie Targówka

Do niedawna lokalne uliczki,  a właściwie nawet ciągi piesze, nagle stały się zakorkowanymi arteriami. Szybko trzeba coś zrobić, żeby na ulicach Szczepanika i Lusińskiej było bezpiecznie. 

 

Wszystko oczywiście przez budowę metra i zamknięcie ul. Pratulińskiej. Nagle równoległe do niej uliczki Lusińska i Szczepanika zaczęły być głównymi połączeniami przez Targówek Mieszkaniowy. Lusińską można dojechać z Borzymowskiej do Handlowej, a Szczepanika z Trockiej do Handlowej.

Problem w tym, że te ulice kompletnie nie są do tego przystosowane.

Lusińska

Oba zdjęcia dostaliśmy od czytelnika Marcina. Na tym widać, jak kierowcy rozjeżdżają pas zieleni
Na Lusińskiej ruch jak na Marszałkowskiej (zdjęcie na górze artykułu). Na tym ujęciu widać, jak kierowcy rozjeżdżają pas zieleni przy ulicy / oba zdjęcia od Marcina

Wyjazd z Lusińskiej na Handlową jest tak wąski, że mieści się tam jeden samochód. Jeśli mijają się dwa, drugi musi jechać po trawniku, a właściwie po tym, co z niego zostało.

Opisał to dokładnie w mejlu do targowek.info pan Marcin:

Co z ul. Lusińską? Od strony Handlowej jest tak wąsko, że nie mieszczą się obok siebie dwa samochody, nie da się normalnie przejechać. Przydało by się, żeby drogowcy to poprawili. Od czasu zamknięcia Trockiej, codziennie rano ustawia się tam sznurek samochodów jadących od Borzymowskiej tym samym blokując ruch jadącym w drugą stronę. 

 

Szczepanika

Z kolei ul. Szczepanika z Trocką łączy fragment Gajkowicza, która przez lata była zwykłym chodnikiem. Dopiero jakiś czas temu zaczęły tędy jeździć samochody. Potencjalnie jest tu jeszcze bardziej niebezpiecznie, bo tuż obok – przy Mokrej – jest przedszkole.

Ostatnio o poprawę bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu upomniało się dwoje radnych PO: Krzysztof Miszewski i Katarzyna Górska-Manczenko. A już w lipcu zeszłego roku obszernie opisywał sprawę radny Maciej Jankiewicz z PiS. I przewidywał, że sytuacja pogorszy się po rozpoczęciu budowy metra.

Co wtedy odpowiedział mu urząd? Że nic nie da się zrobić.

„Ciąg asfaltowy pomiędzy Mokrą a Trocką nie stanowi drogi publicznej, (…) znajduje się na terenie w zarządzie RSM Praga”, „na Szczepanika nie ma możliwości technicznych zamontowania progu” – i jeszcze kilka podobnych argumentów.

Może teraz jednak ktoś przyjrzy się obu ulicom i poprawi na nich bezpieczeństwo, zanim dojdzie do wypadku?

 

 

CZY DZISIAJ JUŻ ZAGŁOSOWAŁEŚ?

Zagłosuj na projekt

PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “Szczepanika i Lusińska – nowe arterie Targówka

 • 23 maja 2016 o godz. 08:33

  A co na to leśne dziadki z RSM Praga?

 • 23 maja 2016 o godz. 08:33

  Teraz to już musztarda po obiedzie. Lusińska powinna być przebudowana przed zamknięciem Pratulińskiej i Trockiej. Po za tym,nie tylko Lusińską od Borzymowskiej na wprost,ludzie jeżdżą.Jeżdżą też Korzona przy przedszkolu,kawałkiem „starej” Złotopolskiej do Lusińskiej. To jest dramat,jaką bezmyślnością wykazały się wszystkie instytucje odpowiedzialne za ustalanie objazdów na Targówku.Zbudowano kuriozalny przejazd Pratulińską do Radzymińskiej obok działek,z którego nikt nie korzysta a kompletnie olano połączenia wewnątrz Targówka.
  A na Handlowej nadal trwają kryteria uliczne. Przecież to autostrada,można gnać.O wypadku już zapomniano. Policji brak.

 • 23 maja 2016 o godz. 10:47

  jej, już się przestraszyłam, że ktoś sfotografował moje auto, bo kilka dni temu rozerwałam oponę i zatrzymałam się tak trochę „byle jak” na Lusińsiej i poszłam do wulkanizacji na Trocką. Strach jeździć samochodem, żeby nie zostać obsmarowanym w necie.

 • 23 maja 2016 o godz. 11:10

  Dlaczego jest tak, ze za co odpowiada pani D Hertel (naczelniczka) to jest spartolone łagodnie mówiąc.

  Bazar i drogi objazdowe – wszystko na NIE!

  Ciekawe, czy rządzi burmistrz czy pani Danusia.

 • 23 maja 2016 o godz. 13:36

  olo, przejazd przy działkach jest po drugiej stronie zamknięty, chyba że ktoś pojedzie w lewo i ścieżką pomiędzy działkami, a torami. Nie polecałabym jednak tej drogi, bo na mostku nad rurami wystają jakieś druty (chyba częścią nich lata temu zaopiekowali się złomiarze), opony można sobie rozwalić. Ten przejazd podobno miał być dla ekipy budującej metro, nie dla mieszkańców.

 • 23 maja 2016 o godz. 13:46

  LUSINSKA OD DAWNA BYLA RUCHLIWA. TO INTELYGENCIE ZAMONTOWALI SŁUPKI PRZY LODZIARNI :) I TERAZ O KAZDEJ GODZINIE TWORZY SIE KOREK. DODATKOWO SŁOJE PARKUJĄ NA KRAWĘŻNIKU. WSPANIAŁA ORGANIZACJA.

 • 23 maja 2016 o godz. 13:48

  DO RUMCAJS: LICZĄ $$$$$ :)))) KASKA WPŁYNĘŁA I JEST OK

 • 23 maja 2016 o godz. 16:41

  Szkoła i bajzel przed szkołą to jeden problem. Kolejny, to samochody jadące na wprost ul.Samarytanka, blokujące i korkujące przejazd tym,którzy chcą skręcić Gilarską w kierunku św. Wincentego. Korkuje się również ul. Łokietka na skrzyżowaniu z Jórskiego. Obserwuję całodzienne zwiększenie ruchu, na przelocie Samarytanka-Korzona.
  Skręcenie rano z Handlowej w Lusińską bardzo utrudnione i częstokroć ,powodujące korkowanie się Handlowej.

 • 24 maja 2016 o godz. 08:44

  TO CO SIĘ DZIEJE NA ŚW. WINCENTEGO OD GODZINY 6 DO … NO WŁAŚNIE CAŁY DZIEŃ TO JEST JAKAŚ MASAKRA. KORKI KORKI KORKI. DO ŻABY OD URZĘDU SIĘ STOI 30 MIN !!!!!! JESZCZE DO TEGO BUDOWA NA POLU PGR. PRZECIEŻ JAK TAM DOJDZIE XXX MIESZKAŃCÓW = SAMOCHODÓW TO BĘDZIEMY JECHALI GODZINĘ :) KTO ZA TO ODPOWIADA?!!

 • 24 maja 2016 o godz. 23:30

  musimy chodzić do urzędu i pisać pisma. muszą się wziąć do roboty. najpierw myśleć, potem robić. kiedy opuścimy prl? może tak jak ruscy dzwonią i piszą do putina, to my do prezesa (naczelnika)? wtedy coś zadziała? sami nie umiemy? zrobić drogi, objazdy, a dopiero potem zacząć budowę. najgorsze jest właśnie to, że budujemy mieszkania, a brakuje do nich dróg dojazdowych. Budujemy mieszkania, ale ludzie nie mają przedszkoli i szkół. wwwwwwwwrrrrrrrrrrrrryyyyyyyyyy

 • 25 maja 2016 o godz. 10:38

  do polin. Nie wiem kto rządzi – chyba ten, kto wcześniej wstanie. Dlaczego np na Pradze można było mieszkańców poinformować pół roku wcześniej o planowanych zmianach związanych z budową metra a na Targówku podali plany w internecie 4 dni przed zamknięciem. A trasy autobusów to już masakra! Chyba cieć z palaczem na nocnej zmianie w ZTM je ustalali

 • 25 maja 2016 o godz. 17:20

  Lusińska ponoć nie należy do miasta/leży na terenie objętym roszczeniami – czytałem taki komentarz bodajże na Facebooku Targówek.info. Dlatego nie jest tykana chyba od czasów komuny, co z resztą widać gołym okiem.

 • 26 maja 2016 o godz. 22:33

  Czasem słyszałam różne historie o kierowcach z WWL. Teraz mam okazję od siebie coś dodać. Otóż zjeżdżają z Trockiej i dojeżdżają do Szczepanika chyba z 50 km/h. To jakaś wariacja. Człowiek boi się przejść tamtędy ! Proszę o ograniczenie prędkości i drogówkę. Państwo będzie zarobione!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.