Szczepanika i Lusińska – nowe arterie Targówka

13
Share

Do niedawna lokalne uliczki,  a właściwie nawet ciągi piesze, nagle stały się zakorkowanymi arteriami. Szybko trzeba coś zrobić, żeby na ulicach Szczepanika i Lusińskiej było bezpiecznie. 

 

Wszystko oczywiście przez budowę metra i zamknięcie ul. Pratulińskiej. Nagle równoległe do niej uliczki Lusińska i Szczepanika zaczęły być głównymi połączeniami przez Targówek Mieszkaniowy. Lusińską można dojechać z Borzymowskiej do Handlowej, a Szczepanika z Trockiej do Handlowej.

Problem w tym, że te ulice kompletnie nie są do tego przystosowane.

Lusińska

Oba zdjęcia dostaliśmy od czytelnika Marcina. Na tym widać, jak kierowcy rozjeżdżają pas zieleni

Na Lusińskiej ruch jak na Marszałkowskiej (zdjęcie na górze artykułu). Na tym ujęciu widać, jak kierowcy rozjeżdżają pas zieleni przy ulicy / oba zdjęcia od Marcina

Wyjazd z Lusińskiej na Handlową jest tak wąski, że mieści się tam jeden samochód. Jeśli mijają się dwa, drugi musi jechać po trawniku, a właściwie po tym, co z niego zostało.

Opisał to dokładnie w mejlu do targowek.info pan Marcin:

Co z ul. Lusińską? Od strony Handlowej jest tak wąsko, że nie mieszczą się obok siebie dwa samochody, nie da się normalnie przejechać. Przydało by się, żeby drogowcy to poprawili. Od czasu zamknięcia Trockiej, codziennie rano ustawia się tam sznurek samochodów jadących od Borzymowskiej tym samym blokując ruch jadącym w drugą stronę. 

 

Szczepanika

Z kolei ul. Szczepanika z Trocką łączy fragment Gajkowicza, która przez lata była zwykłym chodnikiem. Dopiero jakiś czas temu zaczęły tędy jeździć samochody. Potencjalnie jest tu jeszcze bardziej niebezpiecznie, bo tuż obok – przy Mokrej – jest przedszkole.

Ostatnio o poprawę bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu upomniało się dwoje radnych PO: Krzysztof Miszewski i Katarzyna Górska-Manczenko. A już w lipcu zeszłego roku obszernie opisywał sprawę radny Maciej Jankiewicz z PiS. I przewidywał, że sytuacja pogorszy się po rozpoczęciu budowy metra.

Co wtedy odpowiedział mu urząd? Że nic nie da się zrobić.

„Ciąg asfaltowy pomiędzy Mokrą a Trocką nie stanowi drogi publicznej, (…) znajduje się na terenie w zarządzie RSM Praga”, „na Szczepanika nie ma możliwości technicznych zamontowania progu” – i jeszcze kilka podobnych argumentów.

Może teraz jednak ktoś przyjrzy się obu ulicom i poprawi na nich bezpieczeństwo, zanim dojdzie do wypadku?

 

 

CZY DZISIAJ JUŻ ZAGŁOSOWAŁEŚ?

Zagłosuj na projekt

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx