Ten plac zabaw jest do wymiany | targowek.info

Ten plac zabaw jest do wymiany

Nasza czytelniczka skarży się na osiedlowy plac zabaw i oczekuje, że RSM Praga wreszcie go wyremontuje.

 

Napisała do nas Lilia, mama dwulatki, która właśnie poznaje wszystkie place zabaw w dzielnicy. I okazuje się, że ten pod jej blokiem ma mnóstwo wad. Mowa o placu przy ul. Heleny Junkiewicz między blokami 2B i 2A na Targówku Mieszkaniowym. Oto jej list:

Jestem mamą dwuletniej córeczki, znam już wszystkie place zabaw na Targówku. Ten pod moim domem niestety jest jednym z najgorszych, a jednocześnie jeden z najbardziej popularnych wśród mieszkańców okolicznych bloków. W drugiej połowie dnia pełno tu dzieci z rodzicami.

Tablica informacyjna placu jest nowiutka. Na tym kończy się lista nowych rzeczy w tym miejscu.
Sprzęty i instalacje oraz asfalt na placu są stare, zużyte, starte. Jest nawet zjeżdżalnia, której nie ma: schodki są, ale brakuje plastikowej zjeżdżalni, takiej samej (tylko mniejszej) jak ta, która stoi obok (z czerwonym pasem do zjeżdżania). Chociaż może i dobrze, ponieważ schodki, które prowadzą na nią są fatalne, według mnie okropnie niewygodne dla dzieci.

 

 

Asfalt jest w kiepskim stanie, załatany, dziurawy, nierówny. Dzieciaki oczywiście dają radę jeździć po nim na rolkach, rowerkach i hulajnogach, ale…

Na tak duży plac jest tylko jeden śmietnik.

Lista uwag odnośnie tego placu jest długa. Najważniejsze są wnioski:

To miejsce ma duży potencjał socjalny i rozwojowy dla rodziców i dzieci, szkoda, że taki niezadbany. A przy okazji zbliżającego się Dnia Dziecka może by tak zrobić jakiś plebiscyt placów zabaw Targówka? Głosowanie, uwagi… na placach zabaw odbywa się duży kawałek życia mieszkańców, ponoć Targówek to 1/5 programu 500+ w Warszawie ;)

 

To prawda, że patrząc na zdjęcia czytelniczki ma się wrażenie, że na tym placu czas się zatrzymał. RSM Praga raczej swoje place remontuje, więc mamy nadzieję, że przyjdzie kolej także na ten.

A na razie, jeśli widzicie usterkę, niebezpieczne urządzenie, cokolwiek zagrażającego bezpieczeństwu dzieci, to straż miejska prowadzi właśnie kontrole placów zabaw w całym mieście. Warto im zgłaszać takie przypadki na nr telefonu 986.

Ranking placów zabaw to świetny pomysł. Robiliśmy już coś takiego trzy lata temu, ale od tamtej pory dużo się zmieniło. Dlatego już wkrótce, nowy ranking placów zabaw w dzielnicy na targowek.info!

 

CZY DZISIAJ JUŻ ZAGŁOSOWAŁEŚ?

Zagłosuj na projekt

PRZECZYTAJ TEŻ:

8 komentarzy na temat “Ten plac zabaw jest do wymiany

 • 27 maja 2016 o godz. 06:52

  A co na to leśne dziadki z RSM Praga?

 • 27 maja 2016 o godz. 09:17

  Zawsze można napisać do RSM z prośbą o remont placu zabaw na którym zabawki dla dzieci mogą stwarzać niebezpieczeństwo.

 • 27 maja 2016 o godz. 09:55

  A to nie mozna sie przejsc na płac zabaw gdzieś dalej ? Nie widze problemu, wiekszosc z nas wlasnie na takich placach zabaw sie wychowywało

 • 27 maja 2016 o godz. 10:54

  Plac zabaw między Łojewską 14 i 16 na tyłach bloków chyba jest jeszcze w gorszym stanie.

 • 27 maja 2016 o godz. 09:58

  U siebie na wsi nawet takiego nie miala

 • 27 maja 2016 o godz. 16:12

  Niestety większość rzeczy należących do RSM Praga wygląda podobnie, nie tylko place zabaw ale również bloki, szczególnie boli to w zestawieniu z wysokim czynszem jaki tu płacimy.

 • 28 maja 2016 o godz. 03:05

  Prosze o wypasiony plac zabaw za kilka milionow zlotych. Koniecznie pod moim oknem bo nie chce mi sie dalej chodzic. Ten plac zabaw ma tam byc. Nalezy mi sie i juz. Jak pieknie bedzie wygladalo moje miasto. Na kazdym kroku plac zabaw i szczesliwi ludzie dookola.

 • 28 maja 2016 o godz. 22:51

  Niestety na Targówku nie ma ani jednego przyzwoitego placu zabaw. Zabawa na większości z nich to zagrożenie dla dziecka. Jedyny przyzwoity plac zabaw jest teraz placem budowy metra. Ten nowy, nad kanałkiem na Zaciszu to nieporozumienie. Zwłaszcza, że tuż za płotem dzieci widzą piękny plac zabaw przedszkola. Jedyny sensowny plac zabaw w naszej dzielnicy znajduje się w Parku Bródnowskim. Ale to niestety nie są trzy kroki od Targówka. Zwłaszcza biorąc pod uwagę słabą komunikację pomiędzy Bródnem a Targówkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.