Wielki TBS powstanie przy Radzymińskiej

15
Share

Rada Warszawy zgodziła się przekazać wartą 10 mln zł działkę przy Radzymińskiej na budowę mieszkań pod wynajem. A więc na Targówku wyrośnie kolejny blok.

 

Rada Warszawy w czwartek przyjęła uchwałę, w której przekazuje działkę TBS-owi Północ. To miejska spółka, której zadaniem jest budowanie mieszkań pod wynajem. Eksperci stwierdzili, że takich lokali brakuje. Potrzebne są dla warszawiaków, którzy zarabiają za mało, żeby dostać kredyt hipoteczny, ale za dużo, żeby przysługiwały im mieszkania komunalne czy socjalne.

Władze Warszawy chętnie lokują ten typ budownictwa w naszej dzielnicy. Już wcześniej zapowiadały budowę TBS-ów przy ulicach Korzona i Chyrowskiej. Teraz dowiadujemy się o trzeciej inwestycji na wolnej działce przy Radzymińskiej na przeciwko zlikwidowanych zakładów tłuszczowych: między Tele Pizzą przy Remiszewskiej a pawilonami z Energy Fitness i sklepem rowerowym.

Według pierwszych założeń powstanie tu budynek wysoki na 4-5 pięter, z jednym poziomem podziemnych garaży i miejscami parkingowymi wokół. Zmieści się w nim od 160 do 200 mieszkań. Początek budowy zapowiedziano na drugi kwartał 2017 roku, koniec na późną jesień 2019. Wizualizacji, jak budynek ma wyglądać, jeszcze nie ma.

Na koniec jeszcze jeden drobny szczegół. Ratusz uparcie twierdzi, że TBS powstanie na działce w rejonie Radzymińskiej i Handlowej. A przecież sama Rada Warszawy ledwie trzy tygodnie temu przemianowała ten odcinek Handlowej na ulicę Fragment. A więc TBS powstanie już na skraju ulicy o nowej nazwie.

Na zdjęciu: trawnik przy ul. Radzymińskiej, na którym powstanie nowy blok / fot. targowek.info

 

CZY DZISIAJ JUŻ ZAGŁOSOWAŁEŚ?

Zagłosuj na projekt

15
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx