Apel do Warszawiaków | targowek.info

Apel do Warszawiaków

Przyłączamy się do apelu grupki mieszkańców Żoliborza, chcących za każdą cenę rozwalić plany budowy mostu i trasy Krasińskiego. Naprawdę. No, prawie naprawdę :-)

 

Drodzy Warszawiacy

Zgodnie z ustawą o samorządzie terytorialnym oraz Statutem Warszawy, co najmniej 1% osób posiadających czynne prawo wyborcze do organów Miasta ma prawo wystąpić z inicjatywą podjęcia uchwały przez Radę Miasta. Dla Warszawy oznacza to około 14 000 osób.

Grupka mieszkańców z Żoliborza, po tym jak nie zdołała znaleźć takiej liczby osób w swojej własnej dzielnicy, zaczęła akcję zbierania 14 000 podpisów w całej Warszawie pod inicjatywą uchwałodawczą w sprawie przesunięcia pieniędzy przeznaczonych na budowę Mostu Krasińskiego na Most na Zaporze oraz na prace przygotowawcze budowy tunelu pod ulicą Wawelską.

Jeśli chcecie, to ta grupka z Żoliborza poprze też budowę metra na Białołękę, autostrady do Radomia, kosmodromu i elektrowni atomowej w Warszawie – byle dzięki temu pieniądze przeznaczone na Most Krasińskiego zostały przesunięte na jakikolwiek inny cel. Byle nie na Żoliborzu.

Zaledwie 14 000 podpisów, aby wystąpić do Rady Miasta o przegłosowanie realizacji ważnych i oczekiwanych inwestycji. Przecież cała Warszawa potrzebuje kosmodromu i elektrowni atomowej!

POMÓŻMY WŁADZOM WARSZAWY PODJĄĆ WŁAŚCIWĄ DECYZJĘ.

Na Żoliborzu od kilku miesięcy trwa protest przeciwko budowie  Mostu Krasińskiego. Tzn. protestuje kilkaset osób (tyle przychodzi na „wielkie protesty” na placu Wilsona). Mimo, że aż 80 procent warszawiaków pozytywnie ocenia pomysł budowy mostu Krasińskiego. Mimo, że tak zdecydowano podczas ogólnomiejskich konsultacji mieszkańców, w których uwzględniono postulaty Żoliborza.

Bo przecież zamiast mostu, który udrożni komunikację przez Wisłę i naprawdę przyczyni się do zrównoważonego rozwoju Warszawy, możemy mieć tamę, tunel, a może nawet kosmodrom atomowy! Byle nie na Żoliborzu.

Warszawiacy, przyłączcie się do tej obywatelskiej inicjatywy, bądźmy gospodarzami w naszym Mieście!

TAK DLA ELEKTROWNI ATOMOWEJ NA ZAPORZE I KOSMODROMU POD WAWELSKĄ, NIE DLA MOSTU KRASIŃSKIEGO

TAK DLA WSZYSTKIEGO, BYLE NIE NA ŻOLIBORZU!!!

 

****

Powyższy apel jest żartem. Podobnie jak żartem jest kolejna akcja przeciwników Mostu Krasińskiego.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “Apel do Warszawiaków

 • 13 czerwca 2016 o godz. 09:06

  Pisząc ten artykuł robicie sobie jaja ale żeby to się nie odwróciło przeciwko nam bo tę stronę odwiedza dużo buntowników którzy zrobią celowo coś na opak.Tak dla zwykłej hecy.

 • 13 czerwca 2016 o godz. 09:45

  Szacowni mieszkańcy:

  Oddajemy za darmo most z wjazdem do Śródmieścia ( Śląsko-Dąbrowski) za obietnicę budowy mostu za 5 lat w zjazdem na Żoliborz. Ile znaczą obietnice Pani Prezydent HGW sami wiecie. Cała ta „zabawa w most” to o odwrócenie uwagi od „unicestwienia” mostu Śląskiego. Ocknijcie się zanim będzie za późno.

 • 13 czerwca 2016 o godz. 09:47

  Może zbierzmy te 14.000 podpisów i wystąpmy do Rady Miasta, aby podjęła uchwałę o zaprzestaniu rozbudowy spalarni na Targówku.

 • 13 czerwca 2016 o godz. 10:03

  właśnie, nie będzie mostu to i nie będzie spalarni.

 • 13 czerwca 2016 o godz. 11:18

  kosmodrom atomowy – popieram buhahaha :))))

 • 13 czerwca 2016 o godz. 11:27

  ok my nie weźmiemy mostu ale oddamy wam spalarnie.

 • 13 czerwca 2016 o godz. 11:38

  NIECH NIE BĘDZIE NICZEGO

 • 13 czerwca 2016 o godz. 14:59

  Bezczelność tej grupki przechodzi wszelkie granice .Powinni się przenieść na wieś ,jeśli nie rozumieją że miasto stolica musi się rozwijać .

 • 14 czerwca 2016 o godz. 10:49

  Po co most ktory bedzie miedzy mostami oddalonymi o 2.5km? Most na zaporze bylby zlokalizowany miedzy mostem SIekierkowskim i przyszlym mostem obwodnicy poludniowej – oddalonymi o 8km!!!

 • 29 lipca 2016 o godz. 01:56

  Jak to po co taki most ? ? ? @AS Szanowny Panie no chociażby po to żeby pół Targówka rano w drodze do pracy mogło wjechać na pl Wilsona … czyż to nie jest wystarczający argument ? przecież oni tam właśnie chcą się dostać. NIE do centrum czy Mordoru tylko dokładnie w samo centrum Żoliborza. A nie … może oni tramwajami i rowerami tylko przyjadą żeby w korkach nie stać i się przesiądą do metra ? (co prawda nie wiem jak do niego wsiądą bo między 8 -9 to graniczy z cudem).
  :D suuuper
  Pl Wilsona jeśli chodzi o samochody jest nie drożny, to nie jest trasa przelotowa…
  Wy (Prażanie) potrzebujecie komunikacji z dzielnicami w których macie pracę, interesy itp a nie z Żoliborzem.

 • 29 sierpnia 2016 o godz. 22:06

  Proponuję mieszkańcom Targówka kontakt z mieszkańcami Zatrasia. Nie jest prawdą, że cały Żoliborz nie chce mostu. Zatrasie i Rudawka liczą na to, że most odciąży ruch na Trasie AK. Oczywiście „Prawdziwi Żoliborzanie” nie pozwolą na jego budowę. Ale jak jeździć do Ikei to tylko Grota Roweckiego i pod naszymi oknami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.