Będzie aż 16 progów zwalniających na Handlowej!

31
Share

Główny samochodowy objazd budowy metra na Targówku zostanie spowolniony do granic bólu. Progi będą nawet na buspasach.

 

O „progowej” decyzji urzędników na ul. Handlowej poinformowano dzisiaj podczas spotkania w szkole podstawowej nr 114. To na przejściu dla pieszych obok tej szkoły trzy tygodnie temu zostały potrącone przez samochód dwie dziewczynki.

Dopiero po tym wypadku na przejściu zaczęła się pojawiać straż miejska i „stopkowie” – jednak to ciągle za mało. Gdy tylko porządkowi znikają, niektórzy kierowcy na Handlowej znów zaczynają jeździć szybciej niż są w stanie myśleć. Więc rodzice uczniów z podstawówki zaczęli apelować o postawienie w tym miejscu świateł.

Świateł na Handlowej jednak nie będzie. Za to na dzisiejszym spotkaniu ustalono, że progi spowalniające zostaną zamontowane w aż 16 miejscach na całym ciągu ulicy Handlowej. Żeby „miszczowie kierofnicy” nie omijali progów jadąc po bus pasie, spowalniacze pojawią się także na nich.

– Progi spowalniające pojawią się na ulicy Handlowej w ciągu 14 dni. Zwrócimy się również z pismem do Policji o objęcie terenu ścisłym nadzorem do czasu zamontowania „spowalniaczy” – powiedział zastępca burmistrza Grzegorz Gadecki.

Nie ma wątpliwości, że po zamontowaniu takiej ilości progów, na głównym objeździe budowy metra samochody zaczną jeździć wolniej. Tylko czy w ogóle da się tam jeszcze jeździć?

 

zdjęcie na górze: przejście na ul. Handlowej, na którym doszło do potrącenia dzieci / fot. targowek.info

 

CZY DZISIAJ JUŻ ZAGŁOSOWAŁEŚ?

Zagłosuj na projekt

31
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx