Aż 16 progów zwalniających na Handlowej! | targowek.info

Będzie aż 16 progów zwalniających na Handlowej!

Główny samochodowy objazd budowy metra na Targówku zostanie spowolniony do granic bólu. Progi będą nawet na buspasach.

 

O „progowej” decyzji urzędników na ul. Handlowej poinformowano dzisiaj podczas spotkania w szkole podstawowej nr 114. To na przejściu dla pieszych obok tej szkoły trzy tygodnie temu zostały potrącone przez samochód dwie dziewczynki.

Dopiero po tym wypadku na przejściu zaczęła się pojawiać straż miejska i „stopkowie” – jednak to ciągle za mało. Gdy tylko porządkowi znikają, niektórzy kierowcy na Handlowej znów zaczynają jeździć szybciej niż są w stanie myśleć. Więc rodzice uczniów z podstawówki zaczęli apelować o postawienie w tym miejscu świateł.

Świateł na Handlowej jednak nie będzie. Za to na dzisiejszym spotkaniu ustalono, że progi spowalniające zostaną zamontowane w aż 16 miejscach na całym ciągu ulicy Handlowej. Żeby „miszczowie kierofnicy” nie omijali progów jadąc po bus pasie, spowalniacze pojawią się także na nich.

– Progi spowalniające pojawią się na ulicy Handlowej w ciągu 14 dni. Zwrócimy się również z pismem do Policji o objęcie terenu ścisłym nadzorem do czasu zamontowania „spowalniaczy” – powiedział zastępca burmistrza Grzegorz Gadecki.

Nie ma wątpliwości, że po zamontowaniu takiej ilości progów, na głównym objeździe budowy metra samochody zaczną jeździć wolniej. Tylko czy w ogóle da się tam jeszcze jeździć?

 

zdjęcie na górze: przejście na ul. Handlowej, na którym doszło do potrącenia dzieci / fot. targowek.info

 

CZY DZISIAJ JUŻ ZAGŁOSOWAŁEŚ?

Zagłosuj na projekt

PRZECZYTAJ TEŻ:

31 komentarzy na temat “Będzie aż 16 progów zwalniających na Handlowej!

 • 3 czerwca 2016 o godz. 15:44

  My kierowcy bedziemy sie udawać do gminy z fakturami na czesci na popsute zawieszenie w naszych samochodach ! Ludzie ulica jest od jeżdżenia a nie od stawiania barykad ! To jest chore !

 • 3 czerwca 2016 o godz. 15:52

  Wcześniej wszyscy narzekali, że z Handlowej zrobiła się autostrada, a teraz narzekają, że coś z tym robią. Logika mistrz :D

 • 3 czerwca 2016 o godz. 16:22

  No wstawienie 16stu progów nie jest rozwiązaniem. Wystarczyłby jeden patrol na tej ulicy, który regularnie by się po niej poruszał. Wrzucenie tylu spowalniaczy spowoduje, że przez ulicę nie będzie się dało normalnie przejechać, co spowoduje frustrację ludzi jadących rano do pracy!

  Poza tym, problem ‚ścigaczy’ nie istnieje od ‚wczoraj’. Już od LAT co wiosna zaczyna się wieczorne wycie motocyklistów i innych rajdowców, jakoś wtedy problemu nie zauważano?

  Wypadek dziewczynek (oraz innych samochodów) był akurat spowodowany fatalnym rozwiązaniem przy ‚skrzyżowaniu’ Handlowej i Pratulińskiej, gdzie kierowcy po prostu jadą sobie jak chcą ‚wymijając’ tych co skręcali np. w Stojanowską. Ruch na handlowej zwiększył się niemiłosiernie, co jest spowodowane zamknięciem ulic, wiec co się dziwić.

 • 3 czerwca 2016 o godz. 16:45

  16 progów zwalniających na ulicy,po której jeździ tyle linii autobusowych? I ZTM to „klepnął” ?
  Cholera,a jak ludzie prosili o choć jeden próg na Trockiej,przed skrzyżowaniem z Pratulińką przy bazarku,to „niedałosię” bo autobusy nie przejadą…

 • 3 czerwca 2016 o godz. 17:28

  Frustracja kierowcow. Brawo moze ona skloni do uzywania szarych komorek i zmiane przyzwyczajen. Jedyna droga. Edukacja i perswazja nie pomagaja. Frustracja musi sie zwiekszyc jezeli do przeszkod fizycznych dodamy finansowe. Ceny paliw, podatki, oplaty za parkowanie, oplaty za emisje spalin, wysokosc mandatow – wszystko to odpowiednio podniesione przyniesie cudowne efekty zmiany pzryzwyczajen milosnikow jezdzacego zlomu.

 • 3 czerwca 2016 o godz. 17:31

  chyba kogoś Bóg opuścił, jak tędy chodzę codziennie do pracy to nigdy nie mam problemów z przejściem, widać że ludzie się zatrzymują żeby przepuścić pieszych, ciekawe czyj to pomysł

  bezpieczeństwo się nie zwiększy bo po kilku kolizjach na początku teraz nic się nie dzieje za to będzie zdecydowanie głośniej i ruch który się odbywa tą ulicą będzie zdecydowanie bardziej obciążający

 • 3 czerwca 2016 o godz. 18:39

  bardzo dobra decyzja i na pewno potrzebna. Jestem kierowca ale też mieszkam na Handlowej i co chwilę widzę a to jak ktoś przekracza prędkość, dotyczy to zarówno taksówkarzy, autobusów samochodów cieżarowych jak i aut osobowych oraz motocyklistów. Sporo jest też pieszych przechodzący przez jezdnię poza miejscem do tego wyznaczonym, szczególnie na wysokości SP 114 .
  Moim zdaniem nic wielkiego się nie stanie jak pojawią się progi, po prostu trochę zwolnicie… Na Jórskiego są progi i jakoś nie narzekacie.
  Od momentu rozpoczęcia budowy metra jest tutaj jak na autostradzie, po wprowadzeniu progów będzie trochę wolniej ale i bezpieczniej.

 • 3 czerwca 2016 o godz. 19:56

  czemu nie 116?

 • 4 czerwca 2016 o godz. 11:47

  Jeśli to będą takie same półprogi jak na Gilarskiej/Jórskiego to gratuluję wyrzuconych w błoto publicznych pieniędzy. Jedynie pełne progi prawidłowo wyprofilowane i przegradzające całą szerokość ulicy będą zdawały egzamin. Te plastikowe „Byleco” takie jak na Gilarskiej, niestety niczego nie załatwi a stworzy dodatkowe zagrożenia i kłopoty.Tego typu progi są nagminnie omijane przez nadmiernie spieszących się kierowców. Powodują tylko dodatkowe zagrożenie i zamieszanie na drodze!!
  Róbcie wszystko aby nie dopuścić do instalacji tych Bubli !!

 • 4 czerwca 2016 o godz. 11:49

  PS.
  Progi TAK, ale tylko prawidłowe i przegradzające całą szerokość ulicy !!

 • 4 czerwca 2016 o godz. 14:45

  Przegradzające całą ulicę to nie będą, ze względu na autobusy.

 • 4 czerwca 2016 o godz. 14:51

  No właśnie, a co się stało z progami na ul. Gilarskiej? Mieszkańcy w „czynie społecznym” je usunęli. Ktoś sobie nimi napalił w piecu, gdy skończyły się opony? Na dzień dzisiejszy pozostał chyba tylko jeden i to w jednym kierunku.

  A tak w ogóle to progi muszą być. Polscy kierowcy nie dysponują nawet minimalną kulturą jazdy. Jeżeli postawienie znaku ograniczającego prędkość do 40 km/h nie powoduje zdjęcia nogi z gazu, to dla kierowcy-półgłówka pozostaje jedyny argument – groźba uszkodzenia zawieszenia na progu.

 • 4 czerwca 2016 o godz. 20:06

  Jestem kierowcą, jestem też rodzicem ucznia przechodzącego tą drogą do szkoły. Na polskich kierowców nie ma innej możliwości niż progi. Tu przychylę się do wypowiedzi określających odpowiednie walory takich urządzeń. Przykre ,że przepisy kodeksu drogowego nie wystarczają. Stwierdzam ,że ilość wsiochów w Stolicy nie ułatwia życia i bezpieczeństwa – wystarczy popatrzeć jak WWL, WPR szanują przepisy nawet przy newralgicznych objazdach. Przykładem jest ulica Zamiejska i wjazd na nowy parking zastawiany przez Słoiki.

 • 6 czerwca 2016 o godz. 09:12

  gratulacje. ciekawe jak będzie jechała karetka z obłożnie chorym ? jak go trząchnie 16 razy do góry to z pewnością będzie mu lepiej. hip hip hura hura hura. proponuję za ostatnim progiem postawić karawan i odrazu przepakować pacjenta bo szkoda czasu wieść go do szpitala. Gmina powinna zatrudnić przeprowadzaczy dla dzieci i tyle.

 • 6 czerwca 2016 o godz. 09:14

  Kierowcy – z rachunkami za naprawę samochodów trzeba zasypać gminę i tyle.

 • 6 czerwca 2016 o godz. 11:19

  do MIESZKANKA :
  wracaj do siebie słoiku tam masz równo a jak ci mało pieniędzy to PIS-iury dadzą ci +500, tylko nie jeździj tylko leż i rób dobrych ( głupich ) obywateli . Trzymajcie się przepisów to nie trzeba będzie robić takich rzeczy, nie było kiedyś w Warszawie tyle wsi było bezpieczniej.

 • 6 czerwca 2016 o godz. 11:52

  do patrzcie w lusterka wsiochy są wszędzie – O prooooszę miastowy i do tego kulturalny. Brawo ! A tak z ciekawości skąd pochodzą szanowni rodzice jaśnie pana. Może sami gnój przewalali u Pana dziedzica i sr*** za oborą żeby potem takiego prostaka wydać na świat który się teraz za miastowego uważa.

 • 6 czerwca 2016 o godz. 12:24

  do MIESZKANKA:
  Zabolało czyli celnie. Ha ha „wsioch” to nie tylko pochodzenie, ale i stan umysłu, sposób postrzegania ludzi , szacunek do prawa. Przecież nikt nie kazał słoikom osiedlać się w Warszawie. Ja nie jadę na wieś i wsiochom nie zwracam uwagi, w którą stronę kury mają po podwórku ganiać. Więc niech słoiki powściągliwie odnoszą się do zmian w Warszawie, bo większość tych zmian wymuszą ich ekspansja Stolicy.

 • 6 czerwca 2016 o godz. 13:07

  do – patrzcie w lusterka wsiochy są wszędzie – Nie zabolało synku jestem warszawianką z dziada pradziada. Tu chodzi o kulturę osobistą, dobre wychowanie oraz szacunek do ludzi. Widać że nie wpajano Ci tych wartości w dzieciństwie. Jesteś zwykłym chamem i dajesz złe świadectwo ludziom z miasta. Może ojciec z matką „wsiochy” dali Ci kasę na skończenie prywatnych studiów ale zapomnieli Cię wychować na porządnego człowieka. Zapewne też nie ustępujesz miejsca w autobusie starszej schorowanej osobie. Bo po co przecież PAN jedzie. Jesteś gorszy od tych „wsiochów”. Miastowy panicz w gumofilcach.

 • 6 czerwca 2016 o godz. 13:20

  Za swoj luksus masz placic jeden z drugim. I bedziesz placil jeszcze wiecej. Z roku na rok oplaty za zlomiany luksus beda podnoszone. Jeszcze ci sie marzy refundacja od gminy ??? Zapomnij !!! Z podatkow innych mieszkancow nie dostaniesz ani grosza. Plac za swoje zlomiane hobby. Nie stac cie, zmien zainteresowania i przyzwyczajenia ale od ludzi pieniedzy nie wyciagaj zebrzaca milosnico gruchotow.

 • 6 czerwca 2016 o godz. 13:29

  Do Mieszkanka – to jeździj po garbach a jak chcesz coś zmieniać to zmień swoje gacie.

 • 6 czerwca 2016 o godz. 13:59

  do Mieszkanka:

  wracaj do siebie!!!!! nie chcemy korków, kolejek przez takich jak TY!!! y niszczycie nasze parki, zabieracie pracę itd.

 • 6 czerwca 2016 o godz. 17:34

  Szaleństwo progowe
  Cz. III

 • 10 czerwca 2016 o godz. 15:44

  Chciałoby się coś mądrego powiedzieć (napisać), ale jak się czyta te komentarze to właściwie chciałoby się tylko raz zobaczyć wasze twarze- tak by omijać z daleko. Wszyscy teraz robią z siebie Warszawiaków, bo wystarczy , że urodzony w Warszawie ? Urodzony to jeszcze nie Warszawiak. Ja bardzo chętnie bym wyjechała na wieś bo 40 lat w szumie i smrodzie jest męczące. Wiadomo, praca i dom mnie trzyma. W małych miejscowościach pracy nie ma. Dla mnie tj. „Warszawianki’ zapewne tym bardziej bo opinie mamy straszną. I słusznie. Jak toś poczyta te komentarze to tym bardziej. Zamiast żyć w zgodzie i szacunku to tylko jad (t.hejt). Czy wy macie jakieś kompleksy, bo jak wytłumaczyć te wpisy? Coś wam w życiu nie wyszło ( nie wychodzi) i teraz mścicie się za własne wybory?
  Nie ma świateł- źle. Są- źle. Progów brak źle, jeszcze gorzej jak są. Tacy z was pomysłowicze, inżynierzy, wynalazcy, mędrcy- to co robicie na Targówku

 • 11 czerwca 2016 o godz. 10:00

  Ciule, najpierw się nauczcie jeździć , a nie ciągniecie się jeden z drugim przez całą Handlową 30km\h co chwila wciskając hamulec. Jednak w chwili jak przy przejściu jest pieszy to przyśpieszacie, zamiast go puścić, a potem i tak toczycie się ze swoją zawrotną prędkością. O używaniu kierunków nie wspomnę bo przecież hrabiostwo rączka rozboli od ruszenia manetką, tak samo o niesamowicie sprawnym skręcaniu w Lusińską, jakby większość z naczepą jeździła. O kierowcach WWL, którzy się tu zapodzieją to już w ogóle szkoda wspominać. Tak więc może i progi coś dadzą, a może i będzie jeszcze gorzej, chociaż bardziej by się przydało wysłać za te pieniądze sporą część kierowców z Targówka na jazdy doszkalające bo prawko to chyba na targu kupili.

 • 13 czerwca 2016 o godz. 14:51

  Oj, nie tylko kierowców z Targówka.

 • 18 czerwca 2016 o godz. 16:46

  Proponuję montaż takich spowalniaczy także na ulicy Radzymińskiej bo tu samochody i motocykle poruszają się dużo szybciej niż na handlowej. Powinny także obejmować bus-pasy.

 • 3 czerwca 2019 o godz. 12:54

  Mieszkam przy Płosa i siłą rzeczy jestem zmuszony przebijać się objazdem zamkniętej ulicy Św Wincentego. Objazd usłany jest progami zatrzymującymi. Tak tak z całą swiadomoscią napisałem zatrzymującymi bo żeby bezpiecznie pokonać te szykany bez ryzyka zniszczenia samochodu to trzeba auto praktycznie zatrzymać. Zwolnienie do wskazywanych znakiem 30 km kończy się potężnym uderzeniem kołami i wstrząsem. Dziwnym trafem po 3 miesiacach tymi objazdami mam już zawieszenie do remontu. Pewnie byłoby niedługo i tak do roboty ale uderzanie codziennie po kilkanaście razy w te progi sprawę znacznie przyspieszyło.
  Czy nie można skonstruować progów które wymuszałyby zwolnienie i bezpieczne pokonanie przy prędkosci 30 – 40 km/h?
  Czy musi być to taki ordynarny wał urywajacy zawieszenie?

 • 3 czerwca 2019 o godz. 13:00

  Mieszkańcu ulicy Płosa, adres wskazuje, że wóz jest przeładowany słojami.

 • 3 czerwca 2019 o godz. 13:11

  @ Drogi anonimie twój wpis wskazuje że z kulturą masz mniej wspólnego niż z gumofilcami które nosisz do pracy.
  Połowa moich sąsiadów przeniosła się tak jak ja ze starych blokowisk Bródna i Targówka.
  ale po co się produkować przed jakimś gumofilcem, który myśli że na nowych osiedlach to tylko przyjezdni mieszkają.

 • 1 lipca 2019 o godz. 11:20

  Ja rozumiem, że progi zwalniające są potrzebne przy szkołach, ale na ulicy Krasiczyńskiej i Łojewskiej były progi i pododawali ich jeszcze. Tylko że plastikowe i jeździ się przez nie jak po krawężnikach. Teraz jest co kilka metrów to już przegięcie. PO CO ROBICIE ASFALTOWE ULICE TRZEBA BYŁO ZOSTAĆ PRZY BRUKOWYCH WTEDY WSZYSCY BY JEŹDZILI WOLNO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.