Budowa metra: zamykają piesze przejście przez Trocką

25
Share

Budowa metra na Targówku jest coraz większa – od weekendu nie będzie już można przejść pieszo przesmykiem pomiędzy zielonymi płotami na ul. Trockiej.

 

Samochody objeżdżają skrzyżowanie ul. Trockiej i Pratulińskiej od początku maja – ale „na dobry początek”  budowniczowie metra zostawili mieszkańcom wąskie przejście przez środek budowy wzdłuż tej ruchliwej ulicy (początkowo, o zgrozo, przeciskały się tamtędy też samochody…).

Lecz już w maju zapowiedziano, że jest to tymczasowe rozwiązanie na około trzy miesiące – i właśnie po tych trzech miesiącach przesmyk dla pieszych zostaje teraz zamknięty.

Jak informuje budująca metro na Targówku firma Astaldi, przejście wzdłuż Trockiej będzie zamknięte w nocy z piątek na sobotę (24/25 czerwca). Od soboty, żeby pokonać ten krótki odcinek Trockiej, mieszkańcy Targówka Mieszkaniowego będą musieli naddawać kilkaset metrów, obchodząc dookoła cały plac budowy – w jedną stronę trzeba będzie dojść niemal do Gilarskiej, w drugą prawie do Handlowej (choć tam będzie jeszcze wąski przesmyk na wysokości ul. Janinówka).

To zmiana „na zawsze” – czyli do końca budowy metra.

Mapki z nowym „objazdem” dla pieszych zostały już rozwieszone na płotach otaczających budowę metra przy Trockiej:

fot. Emilia, czytelniczka targowek.info

fot. Emilia, czytelniczka targowek.info

 

 

Tutaj mapka w wersji graficznej:

mat. UM Warszawa

 

Niedługo taki sam los (czyli zamknięcie) czeka podobny przesmyk przez środek budowy metra wzdłuż ulicy Ossowskiego. Jednak na razie Asdaldi jeszcze nie podało dokładnej daty jego zamknięcia.

 

25
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx