Budowa wielkiego osiedla wojskowego ruszy jeszcze w lecie [NOWE WIZUALIZACJE]

41
Share

O projekcie osiedla bloków tylko dla żołnierzy mówi się na Targówku od dawna. Dziś jest niemal pewne, że budowa rozpocznie się jeszcze w wakacje. Jako pierwsi pokazujemy nowe wizualizacje inwestycji.

 

Osiedle wojskowe powstanie na granicy Targówka i Zacisza, przy ul. Gilarskiej – na dziś pustej działce pomiędzy kanałkiem Bródnowskim, stadniną koni oraz osiedlem Zielone Zacisze.

 

Miejsce, gdzie powstanie wojskowe osiedle / fot. Google Maps

Miejsce, gdzie powstanie wojskowe osiedle / fot. Google Maps

 

Po raz pierwszy pisaliśmy o tej inwestycji już w 2012 roku. Wtedy budowa się „obsunęła” – dziś, jak zapewniają nas przedstawiciele Wojskowego Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Kwatera”, do jej rozpoczęcia brakuje tylko kilku podpisów w Ministerstwie Obrony Narodowej. Ze strony miasta oraz dzielnicy wszystkie niezbędne decyzje i pozwolenia na budowę już są wydane.

– Liczymy, że ostatnie dokumenty zostaną zatwierdzone po szczycie NATO w Warszawie. Jeśli tak się stanie, będziemy mogli rozpocząć budowę jeszcze w lipcu – mówi targowek.info rzecznik „Kwatery” Ireneusz Dudziec.

Co powstanie na działce przy ul. Gilarskiej?

Docelowo będzie to aż 10 budynków mieszkalnych oraz reprezentacyjny biurowiec. Wszystkie budynki będą miały po 4-5 pięter oraz garaże podziemne. Wg aktualnych planów powstać ma tam 708 mieszkań, od kawalerek po duże czteropokojowe lokale – we wszystkich zamieszkają polscy zawodowi żołnierze wraz z rodzinami. Nie ma planów sprzedaży mieszkań na wolnym rynku.

Tak wygląda wojskowe osiedle na Gilarskiej na najnowszych wizualizacjach, udostępnionych portalowi targowek.info:

 

 

Na pierwszym etapie, który powienien rozpocząć się już w lecie 2016 roku i zakończyć pod koniec 2018 r., powstaną trzy bloki (192 mieszkania) najbliżej Gilarskiej. Wyróżniający się architekturą biurowiec oraz pozostałe bloki powstaną w kolejnych etapach.

Wojskowy projekt w parterach budynków nie przewiduje żadnych usług, przewiduje za to inną cenną rzecz: wbrew warszawskiej „modzie” na osiedla zamknięte, wojskowe bloki na Gilarskiej nie będą otaczane płotami.

– Osiedle pozostanie otwarte i dostępne dla każdego. Podobnie będzie z publicznymi ulicami, które na nim zbudujemy. Każdy będzie mógł tam chodzić, żeby np. skrócić sobie drogę do ul. Gilarskiej – zapewnia Ireneusz Dudziec z „Kwatery”.

Wojskowe osiedle na Gilarskiej będzie też wyróżniało się inną cechą – bujną roślinnością. Deweloper planuje zasadzić na jego terenie kilka tysięcy drzew i krzewów.

Po zakończeniu inwestycji WTBS „Kwatera” będzie dalej opiekowała się osiedlem – wtedy już jako zarządca nieruchomości.

 

41
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx