Euro przesuwa kino letnie na Bródnie. Pierwszy film już dziś

9
Share

Już dziś wieczorem możecie się wybrać do kina „pod chmurką” w Parku Bródnowskim! W repertuarze słynny film – choć nie wiemy, czy w pełnej nieocenzurowanej wersji…

 

Jak co roku, także w te wakacje, w Parku Bródnowskim będzie działać Filmowa Stolica Lata. Raz w tygodniu – za darmo! – będą wyświetlane pod gołym niebem wielkie hollywoodzkie przeboje. Generalnie pokazy będą zawsze w każdy czwartek o godz. 21:45 (a od sierpnia o 21:15).

W każdy czwartek…. ale nie w jutrzejszy czwartek. Bo jutro wieczorem, jak wiedzą wszyscy, polscy piłkarze grają w ćwierćfinale Euro 2016 z Portugalią. Więc w ostatniej chwili organizatorzy zrozumieli, że w tym czasie grozi im zerowa widownia i wyjątkowo przesunęli termin tego jednego pokazu – więc pierwszy film w plenerze zobaczymy na Bródnie już dzisiaj, w środę 29 czerwca.

Co będzie dziś wyświetlane? Wielki przebój z 2013 r.: „Wilk z Wall Street” w reżyserii Martina Scorsese i z Leonardo DiCaprio w roli główej.

„Wilk z Wall Street” to oparta na faktach historia maklera z Nowego Jorku, który w krótkim czasie robi wielką karierę, głównie wykorzystując naiwność klientów. Im więcej pieniędzy ma grany przez DiCaprio makler, tym dziksze urządza imprezy z udziałem prostytutek, karłów i wielkich ilości kokainy…

 

 

No właśnie, wydarzenia pokazane w filmie są na tyle kontrowersyjne, że kilka miesięcy temu telewizja Polsat pokazała film w ostro ocenzurowanej wersji – co spowodowało masowe protesty widzów. Jaka wersja będzie wyświetlona w Parku Bródnowskim? Zobaczymy…

Pozostałe filmy w tegorocznym kinie plenerowym na Bródnie też będą z udziałem Leonardo DiCaprio. Oprócz „Wilka z Wall Street”, zobaczymy w naszym parku po kolei takie tytuły: „Wielki Gatsby”, „J. Edgar”, „Incepcja”, „W sieci kłamstw”, „Krwawy diament”, „Aviator”, „Gangi Nowego Jorku”, „Titanic” i „Przetrwać w Nowym Jorku”. Niestety filmu „Zjawa”, za który w tym roku DiCaprio dostał długo wyczekiwanego Oskara, nie ma w bródnowskim repertuarze.

Wszystkie filmy będą za darmo pokazywane w czwartkowe wieczory – oprócz, przypominamy, tego tygodnia: „Wilk z Wall Street” już dziś, w środę, o 21:45.

 

zdjęcie na górze: kino plenerowe w Parku Bródnowskim/ fot. Facebook/Filmowa Stolica/PokazyFilmowe.pl

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx