Goldbox odchodzi do historii

7
Share

Dawno się tego spodziewaliśmy, a jednak trochę żal. Buldożery od kilku dni zrównują z ziemią Goldboxa vel. Kanwę przy ul. Ossowskiego – największy i najbardziej znany pawilon handlowy na Targówku Mieszkaniowym.

 

To nie są dobre czasy dla starych pawilonów handlowych w naszej dzielnicy. Najpierw poległa „trumna” przy Kondratowicza, teraz Goldbox, a w przyszłości także sklep przy Handlowej. Powód zawsze jest ten sam: deweloperka rozpycha się w dzielnicy łokciami, licząc na żyłę złota wykopaną wraz z metrem.

Efektem jest trwająca od kilku dni rozbiórka pawilonu przy Ossowskiego. Niewiele już z niego zostało i za kilka dni zniknie całkowicie. Zapowiedzieliśmy tę rozbiórkę jako pierwsi i obserwujemy ją od samego początku na naszym profilu na Facebooku:

 

 

 

Czytelnicy jednak ciągle pytają, co powstanie na miejscu Goldboxa/Kanwy. Więc przypominamy. W przypadku tego budynku inwestorem jest spółdzielnia RSM Praga, która zamierza postawić tu bloki. Pod koniec zeszłego roku ogłosili przetarg na budowę w tym miejscu osiedla o oryginalnej nazwie „Piotra Skargi 54”. Wygląd przyszłych bloków znamy z wizualizacji sprzed kilku lat:

 

Projekt budynku przy ul. Skargi 54 / fot. www.rsmpraga.pl

Projekt budynku przy ul. Skargi 54 / fot. www.rsmpraga.pl

 

Na szczęście na innych wizualizacjach nowy blok wygląda znacznie lepiej:

Piotra Skargi 54 (widok od ul. Ossowskiego) / źródło: urbanity.pl

 

W miejscu Goldboxu powstanie budynek mieszkalny wielorodzinny na 96 mieszkań z garażem podziemnym i usługami w parterze. Przewidywany termin zakończenia budowy bloku przy ul. Skargi 54 to IV kwartał 2018 r. – czyli na kilka miesięcy przez planowanym otwarciem stacji , która będzie zbudowana dosłownie 200 metrów dalej.

 

zdjęcie na górze: tak wyglądała Kanwa dzisiaj rano / targowek.info

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx