Rozbiórka Goldboxu (Kanwy) | targowek.info

Goldbox odchodzi do historii

Dawno się tego spodziewaliśmy, a jednak trochę żal. Buldożery od kilku dni zrównują z ziemią Goldboxa vel. Kanwę przy ul. Ossowskiego – największy i najbardziej znany pawilon handlowy na Targówku Mieszkaniowym.

 

To nie są dobre czasy dla starych pawilonów handlowych w naszej dzielnicy. Najpierw poległa „trumna” przy Kondratowicza, teraz Goldbox, a w przyszłości także sklep przy Handlowej. Powód zawsze jest ten sam: deweloperka rozpycha się w dzielnicy łokciami, licząc na żyłę złota wykopaną wraz z metrem.

Efektem jest trwająca od kilku dni rozbiórka pawilonu przy Ossowskiego. Niewiele już z niego zostało i za kilka dni zniknie całkowicie. Zapowiedzieliśmy tę rozbiórkę jako pierwsi i obserwujemy ją od samego początku na naszym profilu na Facebooku:

 

 

 

Czytelnicy jednak ciągle pytają, co powstanie na miejscu Goldboxa/Kanwy. Więc przypominamy. W przypadku tego budynku inwestorem jest spółdzielnia RSM Praga, która zamierza postawić tu bloki. Pod koniec zeszłego roku ogłosili przetarg na budowę w tym miejscu osiedla o oryginalnej nazwie „Piotra Skargi 54”. Wygląd przyszłych bloków znamy z wizualizacji sprzed kilku lat:

 

Projekt budynku przy ul. Skargi 54 / fot. www.rsmpraga.pl
Projekt budynku przy ul. Skargi 54 / fot. www.rsmpraga.pl

 

Na szczęście na innych wizualizacjach nowy blok wygląda znacznie lepiej:

Piotra Skargi 54 (widok od ul. Ossowskiego) / źródło: urbanity.pl

 

W miejscu Goldboxu powstanie budynek mieszkalny wielorodzinny na 96 mieszkań z garażem podziemnym i usługami w parterze. Przewidywany termin zakończenia budowy bloku przy ul. Skargi 54 to IV kwartał 2018 r. – czyli na kilka miesięcy przez planowanym otwarciem stacji , która będzie zbudowana dosłownie 200 metrów dalej.

 

zdjęcie na górze: tak wyglądała Kanwa dzisiaj rano / targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Goldbox odchodzi do historii

 • 21 czerwca 2016 o godz. 13:42

  A ZAMIAST TEGO 20-STY ROSSMAN, LIDL, APTEKA I BANK :)

 • 21 czerwca 2016 o godz. 23:28

  Kto pamięta jak się nazywał bar mleczny który tam kiedyś był?????????

 • 22 czerwca 2016 o godz. 23:06

  Chyba śnieżka ,albo jakos tak

 • 23 czerwca 2016 o godz. 23:08

  tak, Śnieżka

 • 29 czerwca 2016 o godz. 20:48

  Powstanie kolejny budynek dla tak zwanych biednych ludzi. Patologia jak siemasz. Wszystko bedzie zniszczone i rozwalone a jak sie da to wyniesione. Przyklad budynek obok. Tragedi. Wiekszosc ludzi która tam mieszka to zwykli oszuści i nic wiecej. Uważają że wszystko im sie należy za darmo bo po co isc do pracy. Tu bedzie tak samo piekna wizualizacja budynku ktory zostanie zniszczony. Czemu redakcja nie pojedzie na klatkę budynku obok zrobic reportaż jak to miszkancy dbają o to co dostali od nas. Szkoda

 • 9 lipca 2016 o godz. 12:51

  @Mieszkaniec Targówka, to byłby ciekawy artykuł, chciałabym to zobaczyć.

  A co do Goldboxu, żal. Żal wspomnień. Pamiętam jak zawsze chodziłam do szewca na piętrze, pamiętam te sklepiki na górze, gdzie dla mnie jako dziecka było wszystko czego tylko mogłam zapragnąć. Pamiętam też sklep meblowy na rogu na parterze. To wszystko miało swój klimat.

 • 20 sierpnia 2016 o godz. 20:04

  Szkoda, że budynek na Ossowskiego jest już tak zniszczony, bo wpuściliście hołotę, ćpunów i brudasów do tego bloku, żal patrzeć, budynek był ładny… Aaaa no i byłbym zapomniał, ochrona której nie ma, która była i powinna być…
  No cóż, najgorsze ścierwo mieszka tu….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.