Mapa roszczeń na Targówku

9
Share

Ratusz próbuje ratować przed oddaniem spadkobiercom byłych właścicieli szkoły przy Gościeradowskiej i przedszkola przy Korzona. Na liście roszczeń na Targówku jest ok. 130 adresów.

 

Od poniedziałku przez miesiąc można oglądać dwa nowe plany miejscowe dla Targówka. Nie dotyczą jednak, jak to zwykle bywa, dużych obszarów, a dwóch pojedynczych działek: przy Korzona 2 i przy Gościeradowskiej 18/20.

W obu miejscach są już placówki oświatowe: przedszkole im. Króla Maciusia I przy Korzona (na zdjęciu powyżej) i szkoła podstawowa nr 28 przy Gościeradowskiej (to ta, której ostatnio jakiś mistrz kierownicy rozwalił mur). Plany miejscowe mają potwierdzić ten stan rzeczy i formalnie zakwalifikować działki na oświatę.

Po co tyle zachodu? O obie nieruchomości upomnieli się spadkobiercy były właścicieli, albo raczej ludzie, którzy w różnych okolicznościach zdobyli od nich prawo do roszczeń. Chodzi oczywiście o sławny dekret Bieruta, na którego podstawie teraz oddaje się nieruchomości w całej Warszawie. Ratusz tworząc plan zabezpiecza się, że w razie zwrócenia działek nie będzie można zbudować tam osiedla czy kolejnego dyskontu.

Tyle że w ten sposób ratuje się szkoły i przedszkola. A co z domami? Na całym Targówku i Bródnie roszczenia zgłoszono do około 130 zamieszkanych budynków. Nikt na razie nie wie, jak pomóc ich właścicielom.

Poniżej prezentujemy mapę budynków objętych roszczeniami w naszej dzielnicy.

 

 

zdjęcie: archiwum targowek.info

 

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx