Co powstaje przy Radzymińskiej? | targowek.info

Milioner od ciastek inwestuje przy Radzymińskiej

Rozpoczęły się dwie inwestycje na wielkiej polanie między Lasem Bródnowskim a Radzymińską przed M1. Wiemy, co tam powstanie. 

 

O hali sportowej Arena Varsovia przy ul. Radzymińskiej możemy zapomnieć. Przed laty władze naszej dzielnicy miały ambicje, żeby niemal na samej granicy Warszawy i Marek postawić taki obiekt, ale skończyło się jak zwykle. To znaczy hala nadal jest potrzebna, znani sportowcy z Warszawy wystąpili nawet ostatnio z taką petycją, ale nikt już nie myśli, żeby budować ją na Targówku.

Bo tereny wzdłuż ulicy Radzymińskiej mają już innych właścicieli, którzy inwestują tu duże pieniądze. Bliżej centrum handlowego M1 trwa już budowa, widać pierwszą kondygnację pawilonu (zdjęcie poniżej). Niestety, nie zaskoczymy was. Powstanie tu kolejna stacja benzynowa. Swój przyczółek buduje brytyjski koncert BP.

 

Budowa stacji BP / oba zdjęcia targowek.info
Budowa stacji BP / oba zdjęcia targowek.info

 

Za to bliżej jednostki wojskowej i Zacisza trwa przygotowywanie placu budowy na znacznie większej działce i pod większą inwestycję (zdjęcie na górze artykułu). Od kilku miesięcy  ciężarówki przywożą tu tony piachu, żeby podnieść podmokły grunt. Niestety, znowu was nie zaskoczymy. Tutaj powstanie budynek handlowy.

Właścicielem działki i inwestorem jest Gerard Kolanowski. Możecie go nie znać, ale na pewno jedliście jego ciastka. To twórca potęgi firmy Dr Gerard. Rozbudował ją od małego zakładu w Wołominie do jednego z największych producentów słodyczy w Polsce. Przy okazji wskakując na listę 100 najbogatszych Polaków magazynu Forbes.

W 2010 roku Kolanowski sprzedał firmę francuskiemu koncernowi Poult i miał mnóstwo wolnej gotówki. To wtedy kupił od Agencji Nieruchomości Rolnych działkę wzdłuż Radzymińskiej. Od tamtej pory biznesmen inwestuje w turystykę i hotelarstwo, zbudował centrum handlowe w Oświęcimiu, a ostatnio wraca do branży spożywczej pod nową marką.

Inwestuje też na Targówku. Nie wiemy jeszcze, co dokładnie będzie sprzedawał w wielkim pawilonie handlowo-usługowym przy Radzymińskiej, ale sądząc po rozmachu milionera w inwestycjach, to może być nawet nowe centrum handlowe.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Milioner od ciastek inwestuje przy Radzymińskiej

 • 7 czerwca 2016 o godz. 07:39

  JUHUUUUU :) TAK SIE CIESZYMY :) KOLEJNY LIDL ,ROSSMANN I INNE SKLEPY KTORYCH TAK MAŁO U NAS W DZIELNICY :)))) A DLACZEGO NIE KOLEJNE OSIEDLE DLA PRZYJEZDNYCH? PRZECIEZ ICH TAK MAŁO SIĘ BUDUJE. KORKÓW NIE MA, DROGI SIE BUDUJĄ, POWIĘKSZJĄ JEST PIĘKNIE !!!!!

  DNO. OSOBY, KTÓRE AKCEPTUJĄ TE BUDOWY MIESZKAŃ I KOLEJNYCH STACJI I PASAŻY HANDLOWYCH POWINNY BYĆ PRZEŚWIETLONE PRZEZ CBA ILE WZIEŁY $$$$$$$$$$$$$ ZA ZGODĘ NA BUDOWĘ.

 • 7 czerwca 2016 o godz. 10:10

  Od razu proponuję inwestorowi założyć odłownię dzików bo blisko są ich tereny żerowania

 • 7 czerwca 2016 o godz. 11:08

  Dziki ostatnio biegają po polanie archeologicznej. Nie przeszkadza już im to, że jest tam pełno ludzi. Niedługo będą się bawić razem z dziećmi w berka, a rodzice, znieczuleni piwkiem, będą się tylko przyglądać.

 • 7 czerwca 2016 o godz. 11:54

  do :/

  typowo słoikowe :) w sensie masz rację.

 • 7 czerwca 2016 o godz. 14:08

  mpzp pozwala to budują, zgodnie z planem :)

 • 7 czerwca 2016 o godz. 16:25

  co za debile pozwolili postawić 6 stację na odcinku 600 metrów . Banda debili

 • 7 czerwca 2016 o godz. 18:48

  Żryć, sr…ć, pokazać się,ruch…ć- oto filozofia życiowa większości społeczeństwa. W zasadzie w tej dzielnicy dzieje się wszystko w tym kierunku.

 • 7 czerwca 2016 o godz. 19:33

  Lepsze już centrum handlowe niż hala sportowa do której trzeba było by dopłacać z podatków :-). A czy musi ktoś dawać pozwolenie na kolejna stacje benzynową? Mogą być i co 200 metrów. Jak się nie utrzymają to właściciele zamkną biznes. Niektórzy mieszkańcy Targówka to robią z igły widły. imigracji tj. Słoiki którymi tak gardzą ich wkrótce ich zasiedlą

 • 8 czerwca 2016 o godz. 00:26

  Skąd Autorzy artykułów tegoż portalu tak doskonale wiedzą o wszelakich inwestycjach w naszej dzielnicy? O gruntach, nieruchomościach, kamienicach, zyskach, stratach, historii dzielnicy, kiedy metro… Przecież to spory nakład pracy, wydaje się ktoś to finansuje, ktoś musiał w to sporo zainwestować.

  Opowiedzcie coś o sobie. Kim jesteście i dlaczego to robicie? Hobby? Czy może jakiś biznesplan? ;-)

 • 14 czerwca 2016 o godz. 11:57

  za mało mamy stacji benzynowych na Radzymińskiej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.