Milioner od ciastek inwestuje przy Radzymińskiej

10
Share

Rozpoczęły się dwie inwestycje na wielkiej polanie między Lasem Bródnowskim a Radzymińską przed M1. Wiemy, co tam powstanie. 

 

O hali sportowej Arena Varsovia przy ul. Radzymińskiej możemy zapomnieć. Przed laty władze naszej dzielnicy miały ambicje, żeby niemal na samej granicy Warszawy i Marek postawić taki obiekt, ale skończyło się jak zwykle. To znaczy hala nadal jest potrzebna, znani sportowcy z Warszawy wystąpili nawet ostatnio z taką petycją, ale nikt już nie myśli, żeby budować ją na Targówku.

Bo tereny wzdłuż ulicy Radzymińskiej mają już innych właścicieli, którzy inwestują tu duże pieniądze. Bliżej centrum handlowego M1 trwa już budowa, widać pierwszą kondygnację pawilonu (zdjęcie poniżej). Niestety, nie zaskoczymy was. Powstanie tu kolejna stacja benzynowa. Swój przyczółek buduje brytyjski koncert BP.

 

Budowa stacji BP / oba zdjęcia targowek.info

Budowa stacji BP / oba zdjęcia targowek.info

 

Za to bliżej jednostki wojskowej i Zacisza trwa przygotowywanie placu budowy na znacznie większej działce i pod większą inwestycję (zdjęcie na górze artykułu). Od kilku miesięcy  ciężarówki przywożą tu tony piachu, żeby podnieść podmokły grunt. Niestety, znowu was nie zaskoczymy. Tutaj powstanie budynek handlowy.

Właścicielem działki i inwestorem jest Gerard Kolanowski. Możecie go nie znać, ale na pewno jedliście jego ciastka. To twórca potęgi firmy Dr Gerard. Rozbudował ją od małego zakładu w Wołominie do jednego z największych producentów słodyczy w Polsce. Przy okazji wskakując na listę 100 najbogatszych Polaków magazynu Forbes.

W 2010 roku Kolanowski sprzedał firmę francuskiemu koncernowi Poult i miał mnóstwo wolnej gotówki. To wtedy kupił od Agencji Nieruchomości Rolnych działkę wzdłuż Radzymińskiej. Od tamtej pory biznesmen inwestuje w turystykę i hotelarstwo, zbudował centrum handlowe w Oświęcimiu, a ostatnio wraca do branży spożywczej pod nową marką.

Inwestuje też na Targówku. Nie wiemy jeszcze, co dokładnie będzie sprzedawał w wielkim pawilonie handlowo-usługowym przy Radzymińskiej, ale sądząc po rozmachu milionera w inwestycjach, to może być nawet nowe centrum handlowe.

 

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx