Na Bródnie jest brudno [LISTY]

18
Share

Zawsze wkurzamy się, gdy ktoś używa takiego porówniania. Ale… coś w tym jest – Bródno jest brudne! Szczególnie w weekendy.

 

Nazwa „Bródno” pochodzi oczywiście od rzeki Brodni, która kiedyś płynęła przez nasze okolice (dziś jej dawnym kortytem częściowo płynie Kanał Bródnowski) – i od niczego innego. Ale skojarzenie bródno-brudno wciąż nasuwa się nie tylko osobom nieznającym ani historii ani ortografii.

W ten weekend równocześnie dostaliśmy dwa listy od dwóch czytelników – opisują różne miejsca i różne sytuacje, ale łączy je jedno: brud na Bródnie. Przeczytajcie.

Pan Łukasz pisze:

Witam, przesyłam zdjęcie śmieciowiska z Lasku Bródnowskiego, które zalega od piątku i po każdym praktycznie weekendzie z ładną pogodą. Mieszkam przy Lasku od sześciu  lat i z roku na rok jest gorzej. Może warto zwrócić uwagę naszemu ratuszowi, żeby ustawili duży kontener na skraju lasu? Nie wierzę, że na tak prosty pomysł nikt nie wpadł w naszym urzędzie…

– pisze nasz czytelnik i dołącza takie zdjęcia z polany w lasku:

 

Z kolei pan Andrzej wiele się nie rozpisuje:

Tak wygląda fontanna w Parku „BRUDNOWSKIM”. „U” świadomie otwarte…

– i dorzuca takie zdjęcia z największego parku w dzielnicy:

 

O śmieciach i brudzie zalegających w naszej dzielnicy, szczególnie po weekendach, kiedy nikt nie sprząta – pisaliśmy na targowek.info wielokrotnie. Władze dzielnicy jednak nie widzą problemu – przecież w poniedziałek albo wtorek weekendowe śmieci są usuwane. A że wcześniej zalegają przez kilkadziesiąt godzin? Cóż…

 

18
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx