Gdzie oglądać mecze Euro w Warszawie na Targówku i Bródnie | targowek.info

Oglądanie Euro 2016 w pubie? To nie takie proste

Polsat wprowadził restrykcyjne pozwolenia na pokazywanie meczów Euro 2016 w lokalach gastronomicznych. Dlatego oficjalnie, na Targówku nie ma ani jednej knajpy, w której można oglądać mecze.  Oficjalnie…

 

Do tej pory ta sprawa była nieuregulowana. Puby, kluby i restauracje pokazywały mecze Polaków w transmitowane w ogólnodostępnej telewizji i wszyscy byli zadowoleni. Teraz to się zmienia, bo prawa do transmisji ma Polsat.

Telewizja zapłaciła słono za licencję i chce na imprezie zarobić. Oferuje sprzedaż licencji bez reklam. Ceny ponoć są wysokie. Według nieoficjalnych przecieków za lokal o powierzchni 50 m kw trzeba było zapłacić 1250 zł. Efekt jest taki, że na oficjalnej liście lokali autoryzowanych przez Polsat (tych, które wykupiły licencję) nie ma żadnego z Targówka! W ogóle na licencję stać było niemal wyłącznie najdroższe lokale w Śródmieściu.

Według aplikacji Sportifo robionej we współpracy z akcją PZPN „Łączy nas piłka” w naszej okolicy mecze można oglądać tylko w restauracji Na Skrajnej. Administracyjnie to już Ząbki, ale tuż przy granicy z Targówkiem, więc mieszkańcy Osiedla Wilno mają tu bliżej niż na Bródno czy Targówek. A sceneria fajna. Restauracja z polską kuchnią zaprasza na oglądanie Euro 2016 w sporym ogrodzie, którym dysponują. Zapraszają nie tylko na mecze Polaków. Szczegóły

Strefy Kibica we współpracy z Coca-colą organizują też Multikino Targówek. Żeby obejrzeć mecz trzeba kupić zestaw kibica za 29,90 zł. Dostajemy za to napój, jakiś gadżet i naklejkę. No i miejsce przed ekranem z transmisją. Szczegóły. 

Tyle oficjalnie. Zapewne większość właścicieli sportowych pubów w dzielnicy zdecyduje się puścić mecze, ale nie chcą się tym głośno chwalić. A pewnie są i tacy, którzy dopiero kupią licencję po pierwszej wygranej Polaków z Irlandią Płn. już w niedzielę!

Na razie na mecze zaprasza m.in. piłkarskie Bistro pod Orłami przy Smoleńskiej.

 

A także nowy BAZAR BAR przy u. Młodzieńczej 27C (wejscie od ul.Korzystnej) na Zaciszu.

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Oglądanie Euro 2016 w pubie? To nie takie proste

 • 10 czerwca 2016 o godz. 10:03

  ktos wiec co sie dzialo wczoraj wieczorem przy kacperku? mnostow strazy pozarnej

 • 10 czerwca 2016 o godz. 10:23

  Kupujesz prawo o transmisji potem sprzedajesz piwo i zarobisz co w tym dziwnego .

 • 10 czerwca 2016 o godz. 10:29

  Fakt. Od pierwszego meczu Biało-Czerwonych wiele będzie zależało. Nie tylko popyt na wykupienie licencji. Przegrana pierwszego meczu oznaczałaby dla nas koniec zawodów. Remis – małe szanse. A więc… pierwszy mecz jest praktycznie meczem o wszystko!

 • 10 czerwca 2016 o godz. 11:57

  Może Targowek.info zrobiłby typowanie na Euro? I jakies nagrody? Nic się tu nie dzieje

 • 10 czerwca 2016 o godz. 18:50

  Ciekawe czy ta melina z gówniarzami zwana bistrem ma koncesję.

 • 11 czerwca 2016 o godz. 08:18

  Kurczak z rożna na Wyszogrodzkiej ma wykupiona licencje na Euro serdecznie zapraszamy; )

 • 12 czerwca 2016 o godz. 02:25

  Przecież mecze Polaków będą pokazywała również TVP. A na puszczanie w pubie TVP chyba żadnej licencji od Polsatu nie potrzeba. TVP wykupiła licencję na mecze Polaków i to na podstawie tej licencji puby mogą nadawać mecze Polaków . Licencję trzeba mieć oczywiście jak ktoś chce puszczać wszystkie mecze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.