Oglądanie Euro 2016 w pubie? To nie takie proste

7
Share

Polsat wprowadził restrykcyjne pozwolenia na pokazywanie meczów Euro 2016 w lokalach gastronomicznych. Dlatego oficjalnie, na Targówku nie ma ani jednej knajpy, w której można oglądać mecze.  Oficjalnie…

 

Do tej pory ta sprawa była nieuregulowana. Puby, kluby i restauracje pokazywały mecze Polaków w transmitowane w ogólnodostępnej telewizji i wszyscy byli zadowoleni. Teraz to się zmienia, bo prawa do transmisji ma Polsat.

Telewizja zapłaciła słono za licencję i chce na imprezie zarobić. Oferuje sprzedaż licencji bez reklam. Ceny ponoć są wysokie. Według nieoficjalnych przecieków za lokal o powierzchni 50 m kw trzeba było zapłacić 1250 zł. Efekt jest taki, że na oficjalnej liście lokali autoryzowanych przez Polsat (tych, które wykupiły licencję) nie ma żadnego z Targówka! W ogóle na licencję stać było niemal wyłącznie najdroższe lokale w Śródmieściu.

Według aplikacji Sportifo robionej we współpracy z akcją PZPN „Łączy nas piłka” w naszej okolicy mecze można oglądać tylko w restauracji Na Skrajnej. Administracyjnie to już Ząbki, ale tuż przy granicy z Targówkiem, więc mieszkańcy Osiedla Wilno mają tu bliżej niż na Bródno czy Targówek. A sceneria fajna. Restauracja z polską kuchnią zaprasza na oglądanie Euro 2016 w sporym ogrodzie, którym dysponują. Zapraszają nie tylko na mecze Polaków. Szczegóły

Strefy Kibica we współpracy z Coca-colą organizują też Multikino Targówek. Żeby obejrzeć mecz trzeba kupić zestaw kibica za 29,90 zł. Dostajemy za to napój, jakiś gadżet i naklejkę. No i miejsce przed ekranem z transmisją. Szczegóły. 

Tyle oficjalnie. Zapewne większość właścicieli sportowych pubów w dzielnicy zdecyduje się puścić mecze, ale nie chcą się tym głośno chwalić. A pewnie są i tacy, którzy dopiero kupią licencję po pierwszej wygranej Polaków z Irlandią Płn. już w niedzielę!

Na razie na mecze zaprasza m.in. piłkarskie Bistro pod Orłami przy Smoleńskiej.

 

A także nowy BAZAR BAR przy u. Młodzieńczej 27C (wejscie od ul.Korzystnej) na Zaciszu.

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx