Progi zwalniające już na Handlowej | targowek.info

Progi zwalniające już zamontowane na Handlowej

Na „obwodnicy” Targówka pojawiły się spowalniacze. Kierowcy narzekają, ale jeżdżą wolniej. I o to chodziło. 

 

fot. targowek.info

Trzeba przyznać, że tym razem drogowcy i władze dzielnicy zadziałały szybko.

Przypomnijmy, że w maju na przejściu dla pieszych dostawczy samochód potrącił dwie dziewczynki. Na początku czerwca zapadła decyzja, że aby spowolnić ruch na Handlowej, zostaną zamontowane progi zwalniające. I wczoraj w czwartek właśnie je zamontowano.

Zgodnie z zapowiedziami progów jest aż 16. Rozmieszczono je co kilkadziesiąt metrów na całej „obwodnicy” Targówka (która od początku maja jest równocześnie głównym objazdem budowy metra) – od ul. Kołowej do ul. Gorzykowskiej. Dla każdego pasa jest oddzielny spowalniacz, także na buspasie, na którym autobusy mogą brać je między koła.

Jak jedzie się przez progi autem? Na pewno lepiej niż przez te na Rembielińskiej, ale też wolniej niż przez te na Jórskiego, które do niedawna można było ominąć środkiem jezdni (choć kilka dni temu zostały zmienione).

fot. targowek.info

Przy prędkości 30 km/h zawieszenia samochodu się nie zniszczy. Inna sprawa, że na początku progi potrafią zaskoczyć kierowców. Szczególnie przy wylocie ul. Szczepanika, gdy świeci mocne słońce, a próg jest akurat w zacienionym fragmencie ulicy.

Najważniejsze jednak, że bezpieczniejsi będą piesi – a szczególnie dzieci z pobliskiej podstawówki i przedszkola. I o to chodziło, a kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

 

Tak już wczoraj wczoraj komentowali położenie progów na Handlowej (zazwyczaj mało pochlebnie) nasi czytelnicy na Facebooku. A jaka jest wasza opinia?

 

 

wszystkie zdjęcia: targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “Progi zwalniające już zamontowane na Handlowej

 • 17 czerwca 2016 o godz. 09:05

  ahhahahhhahahhaa :d ILE TO PRZETRWA? NIE BADZMY SMIESZNI :d WYCWANILI SIE ZE NIE DA SIE JUŻ SRODKIEM JECHAC. ALE I TAK TO ZNIKNIE :)

 • 17 czerwca 2016 o godz. 09:05

  Teraz potrzebne są tylko patrole policji i SM, bo czubki w samochodach przekraczają linie ciągłe, żeby ominąć progi.

 • 17 czerwca 2016 o godz. 09:07

  PROGI NA HANDLOWEJ A PRZEJAZD LUSIŃSKA GORZEJ NIŻ MARSZAŁKOWSKA. POSTAWILI SŁUPKI I JESZCZE BARANY PARKUJĄ NA BOKACH I NIE MA PRZEJAZDU. GDZIE STRAŻ MIEJSKA?!?!?!!

 • 17 czerwca 2016 o godz. 09:58

  Co mnie to obchodzi że samochod kogoś tam potrącił ? Takie rzeczy sie zdarzają ! Po cholere te progi teraz na wakacje ? Kto mi zapłaci za wybite zawieszenie ? Oczywiscie że bede jezdził środkiem.

 • 17 czerwca 2016 o godz. 10:51

  Każdy który pieprzy głupoty że te progi rozwalają mu zawieszenie,powinien oddać prawo jazdy na samochód i kupić sobie furmankę-koń będzie wtedy za niego myślał. Jeżdżenie samochodem nie polega na zapierdzielaniu po prostej,ile tylko „fabryka dała”.Samochód ma oprócz pedału gazu także pedał hamulca.
  „Oczywiście że będę jeździł środkiem”-do chwili,gdy z przeciwnej strony nadjedzie taki sam debil. Wtedy obaj będziecie jeździć…wózkami inwalidzkimi-o ile w ogóle przeżyjecie.

 • 17 czerwca 2016 o godz. 11:30

  Kto mi zapłaci za stłuczone słoje! Bigos się mnie wyleje. Smród pojdzie z bagażnika na cały samochód! Oczywiście ze będę jeździł środkiem. Bigos musi być w całym słoju.

 • 17 czerwca 2016 o godz. 11:48

  Ja też biorę ciągłą między koła tak jak autobany progi na buspasie…

 • 17 czerwca 2016 o godz. 13:25

  Tylko 16? Może trzeba co metr założyć to byłoby jeszcze bezpieczniej a pomiędzy radary albo policję.

 • 17 czerwca 2016 o godz. 13:36

  do Anna:
  radziłbym wyjść z domu w końcu. Progi nic nie dają koleżanki. Bo zwalniasz tylko przed progiem. Handlowa to jest w pewnym sensie ikona Targówka. Rok temu robili wysepki już wysepek nie ma :) Przy Lusińskiej postawili słupki (po co?) i teraz dwa samochody nie przejadą. Progi ? I tak będziemy jeździć środkiem, nawet 30 km /h ale środkiem a nie po tym czymś co niszczy moją właśność.

 • 17 czerwca 2016 o godz. 14:01

  Jezdzij srodkiem jeden z drugim. O to miedzy innymi chodzi. Czas by ciezko myslacy zaczeli sponsorowac pozostalych mieszkancow dzielnicy. Zaplacisz jeden, drugi mandat. Nie mam nic przeciwko. Zapraszam do zaplacenia trzeciego. Z twoich pieniedzy nie tylko nowe progi, slupki ale i moze caly przyzwoity chodnik powstanie, policjant czesciej bedzie patrolowal ulice i wiele ciekawych projektow rozkrecisz. Reguluj swoje rachunki, byle w terminie. Bedziemy bardzo zadowoleni.

 • 17 czerwca 2016 o godz. 23:32

  SIUPER☺DLA SZYPKEGO MOTORA BEZ RUZNICY

 • 18 czerwca 2016 o godz. 16:17

  wonzrupieciami
  Te teksty z mandatami to chyba tylko dla rozweselenia :-))
  Przy podobnych problemach na Gilarskiej, przedstawiciel policji warszawskiej, jasno powiedział na zebraniu z mieszkańcami, że mają za małą obsadę i żeby nie liczyć na ich obecność na miejscu.
  Tak wiec twój tekst to tylko czyste marzenia, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.

 • 18 czerwca 2016 o godz. 16:31

  Marzenia to piekna rzecz. Niech 10% z nich sie spelni i bedzie dobrze na poczatek.

 • 25 czerwca 2016 o godz. 20:32

  Dzisiaj pewien kierowca próbował ominąć próg i wjechał na mój pas. Przejechał linie ciągłą. Odruchowo skręciłam by uniknąć kolizji. Teraz żałuję bo mam lewy błotnik do wymiany i byłby nowy śliczny na jego koszt. Następnym razem nie skręcę.
  Prędkość też nie była wielka więc… czekam na następnego idiotę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.