Progi zwalniające już zamontowane na Handlowej

14
Share

Na „obwodnicy” Targówka pojawiły się spowalniacze. Kierowcy narzekają, ale jeżdżą wolniej. I o to chodziło. 

 

fot. targowek.info

Trzeba przyznać, że tym razem drogowcy i władze dzielnicy zadziałały szybko.

Przypomnijmy, że w maju na przejściu dla pieszych dostawczy samochód potrącił dwie dziewczynki. Na początku czerwca zapadła decyzja, że aby spowolnić ruch na Handlowej, zostaną zamontowane progi zwalniające. I wczoraj w czwartek właśnie je zamontowano.

Zgodnie z zapowiedziami progów jest aż 16. Rozmieszczono je co kilkadziesiąt metrów na całej „obwodnicy” Targówka (która od początku maja jest równocześnie głównym objazdem budowy metra) – od ul. Kołowej do ul. Gorzykowskiej. Dla każdego pasa jest oddzielny spowalniacz, także na buspasie, na którym autobusy mogą brać je między koła.

Jak jedzie się przez progi autem? Na pewno lepiej niż przez te na Rembielińskiej, ale też wolniej niż przez te na Jórskiego, które do niedawna można było ominąć środkiem jezdni (choć kilka dni temu zostały zmienione).

fot. targowek.info

Przy prędkości 30 km/h zawieszenia samochodu się nie zniszczy. Inna sprawa, że na początku progi potrafią zaskoczyć kierowców. Szczególnie przy wylocie ul. Szczepanika, gdy świeci mocne słońce, a próg jest akurat w zacienionym fragmencie ulicy.

Najważniejsze jednak, że bezpieczniejsi będą piesi – a szczególnie dzieci z pobliskiej podstawówki i przedszkola. I o to chodziło, a kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

 

Tak już wczoraj wczoraj komentowali położenie progów na Handlowej (zazwyczaj mało pochlebnie) nasi czytelnicy na Facebooku. A jaka jest wasza opinia?

 

 

wszystkie zdjęcia: targowek.info

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx