Rycerze, motocykliści i chórzyści – mnóstwo imprez w weekend na Targówku i Bródnie

1
Share

Tak aktywnego weekendu w tym roku jeszcze na Targówku nie było. Zaczynamy się bawić w piątek, a kończymy w niedzielę wieczorem. Naprawdę jest mnóstwo imprez!

 

Dominują wydarzenia dla dzieci, ale każdy znajdzie coś dla siebie. Muzycznie można się bawić od rocka po muzykę kościelną. Oto przegląd darmowych imprez w ten weekend na Targówku:

 

———– PIĄTEK 3.06.2016 ———–

festyn wiechaFestyn w Parku Wiecha

Już od godz. 14 z okazji Dnia Dziecka w Parku Wiecha odbędzie się festyn. Na scenie pokaz talentów i wiele różnych atrakcji. Konkursy wiedzy o Targówku z okazji 100-lecia przyłączenia do Warszawy, plastyczne, sportowe. Do tego słodkie niespodzianki, malowanie buziek, dmuchane zamki. Festyn zaplanowano do godz. 19.

Kwiatowe logo

W piątek o godzinie 17 przy Przystanku Gofrowo w Parku Bródnowskim powstanie kwietny napis stworzony z okazji stulecia Targówka. Wystąpi Praska Orkiestra Dęta, a spragnieni będą mogli skosztować chłodnej wody z sokiem z saturatora.

 

———– SOBOTA 4.06.2016 ———–

motoserceMotoserce w Park Bródnowskim

Motocykliści z całej Warszawy i okolic znów przyjadą na Bródno. W sobotę w Parku Bródnowskim odbędzie się finał ogólnopolskiej akcji Motoserce. Ma być dużo bezpłatnych atrakcji dla dzieci z okazji Dnia Dziecka oraz koncerty Kuśka Brothers, Oberschleisen, Wieko z Martyną Jakubowicz. Będzie też – jak zwykle – dużo fajnych motocykli i najważniejsze: w czasie akcji zbierana jest krew. 

Igrzyska niepełnosprawnych

Na Polonezie już po raz 22 odbędą się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Rozpoczyna je defilada, a następnie odbędzie się złożenie przysięgi, zapalenie znicza i wciągnięcie flagi olimpijskiej na maszt. Co roku na boisko przy ul. Łabiszyńskiej przybywa około 300 młodych uczestników z całej Warszawy oraz okolic, by mimo swojej niepełnosprawności walczyć o tytuł mistrza.

Joga na Bródnie i na Zaciszu 
Jeden ze zwycięskich projektów w budżecie partycypacyjnym. Darmowe zajęcia jogi odbywają się przez cały czerwiec w soboty o godz. 10 przy Togunie w Parku Bródnowskim, a o godz. 12 na trawniku przy DK Zacisze przy Blokowej. W kolejnych miesiącach będzie pilates i zumba.

Festiwal chórów

Wieczorem na Targówku Fabrycznym odbędzie się Spotkanie Chórów i Zespołów Targówka . Na koncercie w zabytkowym kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego przy ulicy Księcia Ziemowita zaprezentuje się osiem grup wokalnych działających w naszej dzielnicy. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 18:00. Występ pierwszego zespołu zaplanowany jest około 18:45.

noc bibliotekNoc bibliotek

W ramach ogónowarszawskiej akcji biblioteka przy Krasnobrodzkiej zaprasza w sobotni wieczór na spotkanie z dwiema autorkami literatury kobiecej: Katarzyną Kołczewską i Dorotą Ponińską. Godz. 18-22. Wstęp wolny.

 

 

 

 

 

———– NIEDZIELA 5.06.2016 ———–

Turniej rycerski w Parku Bródnowskim / fot. DK Świt

Turniej rycerski w Parku Bródnowskim / fot. DK Świt

Turniej rycerski w Parku Bródnowskim

Jeszcze nie ucichnie na dobre ryk motorów, a w parku będzie słychać szczęk żelaza. Wojowie z całej Polski przyjadą walczyć na miecze, kopie i topory. Lubiany przez mieszkańców Warszawski Turniej Rycerski o Szablę Króla Zygmunta III Wazy znów Bródnie!

Jest to najstarsza cykliczna impreza plenerową o charakterze historycznym w Warszawie. Turniej w tym roku jest datowany na XVII wiek. W programie m.in. pokazy i prezentacje historyczne, turniej szabli polskiej, oraz inscenizacja bitwy warszawskiej 1656 pt.: „Bitwa dwóch Wazów”. A także Praska Orkiestra Dęta, Bojowy Turniej Łuczniczy, kaskaderzy filmowi, przez cały czas będzie trwał jarmark rzemiosł dawnych, rękodzieła i archeologii doświadczalnej – w sumie aż 47 stanowisk. Szczegółowy program godzinowy. 

———– SOBOTA I NIEDZIELA ———–
Dzień Dziecka w Factory Annopol

Charytatywny Dzień Dziecka w Factory Annopol zaplanowano na dwa dni. W godzinach 12- 18 przewidziano m.in. konkursy z nagrodami, warsztaty, testowanie zabawek, zdrowy poczęstunek oraz kącik malowania buziek. Dodatkowo klienci będą mogli skorzystać z atrakcyjnych rabatów.

…i w Parku Handlowym Targówek

Park Handlowy Targówek (to ten obok IKEA) też przygotował darmowe atrakcje dla maluchów. Klauni, szczudlarze i animatorzy dziecięcy będą bawić swoimi występami najmłodszych. Dzieci będą mogły także wsiąść do najbardziej znanych, bajkowych samochodów np. Batmobilu, auta Freda Flintstona czy bohaterów filmu Auta. Będą również przedstawienia teatrów dla dzieci.

 

CZY DZISIAJ JUŻ ZAGŁOSOWAŁEŚ?

Zagłosuj na projekt

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx