To on napadł z nożem kobietę na placu zabaw!

20
Share

Policja pokazała bandytę, który brutalnie zaatakował i okradł babcię z dzieckiem na ul. Mokrej. I to nie był jego jedyny napad w tym miejscu!

 

Informacja o napadzie, którą jako pierwsi podaliśmy na targowek.info, wstrząsnęła Targówkiem Mieszkaniowym. Przypomnijmy, że około południa 1 czerwca (w Dzień Dziecka!) na placu zabaw położonym między blokami przy ul. Mokrej i Gajkowicza młody mężczyzna z nożem w ręku napadł na kobietę bawiącą się z dwuletnim wnukiem. Bandzior uderzył kobietę w głowę, przewrócił na ziemię i ukradł jej pieniądze – jak się teraz okazuje, było to raptem 60 złotych. Na szczęście dziecku nic się nie stało.

Nasz tekst odbił się dużym echem w dzielnicy, a początkowo pod adresem policji posypało się sporo nieprzychylnych komentarzy. Niesłusznie – policjanci stanęli na wysokości zadania i już po kilku godzinach złapali sprawcę tej napaści. Dziś udostępnili więcej szczegółów na ten temat.

Kryminalni z Targówka już po wstępnych ustaleniach wytypowali sprawcę. Trop prowadził do 18-letniego Ryszarda G., który tego samego dnia został zatrzymany. Młody mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się nie tylko do napadu z 1 czerwca, ale również do ataku na inną kobietę, w tym samym miejscu, do którego doszło wcześniej! Wtedy też napastnik sterroryzował pokrzywdzoną nożem i zażądał wydania pieniędzy – jednak nagłe pojawienie się przechodnia spłoszyło rozbójnika. Za drugim razem napad mu się powiódł.

W dzisiejszym komunikacie policjanci potwierdzają, że napastnik z ul. Mokrej używał w napaści noża. Tak napisaliśmy w naszym pierwszym artykule (dowiedzieliśmy się tego niezależnie od dwóch różnych osób), ale potem policja zaprzeczała tej informacji. Ale jednak – było dokładnie tak, jak od początku podawaliśmy na targowek.info.

Wczoraj Ryszard G. został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu łącznie trzy zarzuty: dokonania rozboju, usiłowania dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz kierowania gróźb karalnych. Sąd Rejonowy na wniosek prokuratora oraz śledczych z Targówka zastosował wobec młodego bandyty 3–miesięczny areszt. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

 

fot policja

Ryszard G., bandyta, który napadł kobietę z dzieckiem na ul. Mokrej, w rękach policji / fot. Policja

 

Ryszard G. / fot. Policja

 

Ryszard G. w rękach policjantów / fot. Policja

 

plac_mokra

Plac zabaw między ulicą Mokrą i Gajkowicza, na którym doszło do napadu /fot. targowek.info

 

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx