Ufoludek zniknął z Chodeckiej! | targowek.info

Ufoludek zniknął z Chodeckiej!

Pomnik Ufoludka, uwielbiany przez wielu mieszkańców (i nie cierpiany przez innych), wczoraj został zdjęty z murku u zbiegu Chodeckiej i Kondratowicza. Co się z nim stało?

 

Zielony ufoludek wylądował na Bródnie w grudniu 2014 roku. Miał jakieś trzy metry wzrostu, był zmontowany z metalu i różnych części elektronicznych: głośników, płyt CD, starych kabli. Stworzył go Remigiusz Bąk, związany z artystyczną Grupą Nowolipie oraz Pawłem Althamerem, znanym artystą, mieszkańcem naszej dzielnicy, pomysłodawcą i współtwórcą Parku Rzeźby w Parku Bródnowskim.

Zielony pomnik Ufo szybko stał się popularny wśród mieszkańców Bródna. Ale stał nie do końca legalnie. Artyści postawili go bez wymaganych zezwoleń i bez konsultacji z Zarządem Dróg Miejskich. W związku z tym urzędnicy od półtora roku domagali się usunięcia stworka, naliczając m.in. opłaty za użytkowanie pasa drogi…

Wczoraj problem „rozwiązał się sam”. Na szczęście zielony ludzik nie został zniszczony. Twórcy pomnika – z Pawłem Althamerem na czele – sami zdemontowali Ufoludka z kamiennego murku. Dlaczego? Ufok z Bródna zostanie teraz przetransportowany do Sopotu, gdzie stanie się częścią wystawy w sopockiej Państwowej Galerii Sztuki pt. „Uskrzydleni. Paweł Althamer i Grupa Nowolipie”.

Wystawa w Sopocie będzie trwała od 30 czerwca do 15 sierpnia. Czy potem Ufoludek wróci na Bródno? Tego jeszcze nie wiemy…

Tak wyglądał wczorajszy demontaż pomnika (w obiektywie nie byle kogo, ale samego Roberta Brylewskiego):

 

 

 

 

A tak wyglądał Ufoludek na Bródnie w swoich najlepszych dniach (w obiektywie targowek.info). Chcecie, żeby wrócił na Bródno? Czy może lepiej już nie?

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

17 komentarzy na temat “Ufoludek zniknął z Chodeckiej!

 • 14 czerwca 2016 o godz. 09:01

  – Powiedz mi, po co jest ten ufoludek?
  – Właśnie, po co?
  – Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten ufoludek? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest ufoludek na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym ufoludkiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest ufoludek społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zardzewieje, do jesieni na wystawie. I co się wtedy zrobi?
  – Protokół zniszczenia.
  – Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, złomowych inwestycjach.

 • 14 czerwca 2016 o godz. 09:39

  News dnia… ;)

 • 14 czerwca 2016 o godz. 10:25

  chcę z powrotem.

 • 14 czerwca 2016 o godz. 13:58

  Będzie go brakowało :(

 • 14 czerwca 2016 o godz. 15:56

  oddawac ufoluda !!!

 • 14 czerwca 2016 o godz. 18:25

  uff w końcu usunęli tego straszaka. Jeszcze byśmy się pozbyli kilku wspaniałości z parku śmieci. .tzn. rzeźby i będzie całkiem przyjemnie

 • 14 czerwca 2016 o godz. 20:44

  Chcemy ufoludka z powrotem!

 • 15 czerwca 2016 o godz. 13:00

  Ufoludek musi wrócić, moja córcia go uwielbia, zresztą jak wszystkie dzieci z jej żłobka.

 • 16 czerwca 2016 o godz. 23:08

  Już tesknię :c

 • 17 czerwca 2016 o godz. 17:59

  szkoda moje dzieciaki go uwielbiały. Ufoludek przeszkadzał ZDM (że niby nielegalnie i w pasie drogi), ale już na kolejnym skrzyżowaniu z łabiszyńską stojące na chodniku tuż przy samej drodze i przejściach dla pieszych auto z reklamą nikomu nie przeszkadza :(

 • 17 czerwca 2016 o godz. 22:15

  jestem za powrotem ufoludka na Bródno !!!! dzieciaczki go uwielbiają

 • 17 czerwca 2016 o godz. 22:16

  musi wrócic

 • 21 czerwca 2016 o godz. 09:45

  jestem za ufoludkiem, a skoro stanowi problem dla ZDM to niech stanie w Parku – wpisuje się w niego idealnie.

 • 25 czerwca 2016 o godz. 00:56

  Dzieci lubią ufoludka i nie mają koszmarów nocnych po oglądaniu go? Może faktycznie odzwierciedla naszą rzeczywistość. Przyznam się, gdy bylem dzieckiem, to inne rzeczy mnie fascynowały, ale czasy się zmieniają. Mam inną definicję piękna…. może jestem dziwny, ale ja na to paskudztwo nie mogłem patrzeć i kropka. Ohyda! Ale jak dzieciom się podoba, to ja się poddaję i przyznam, że jestem trochę przerażony, tym co może się teraz podobać… Ale to może ja nie mam racji?

 • 13 sierpnia 2017 o godz. 07:37

  Kolejne ohydztwo na Targówku. Przestańcie zaśmiecać przestrzeń miejską takimi śmieciami jak ten pseudo coś. Niech pan artysta zabierze te śmieci do swojego ogródka i nie robi z parku i ulic swojego własnego folwarku ohydztw i koszmarów – ulice , ani park nie są jego własnością .

 • 6 stycznia 2018 o godz. 02:43

  Oddajcie wreszcie naszego ufoludka!!!

 • 14 czerwca 2018 o godz. 15:01

  Oddajcie Ufoludka!! Był inny i dlatego uroczy. Jedyny w swoim rodzaju. Nie wszystkie rzeźby muszą byc idealnie piękne i klasyczne. Właśnie jego niedoskonałość i inność pokazywała że jest Ufoludkiem i ja za nim tęsknię. Toc to ufoludek i musi byc inny niz my, a ludzie tez nie są wszyscy doskonali i piękni….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.