Urzędnicy zadowoleni z nowego przejścia. Mieszkańcy chyba też? [ANIMACJA]

14
Share

Szkoda tylko, że aby wprowadzić dobrą zmianę na ul. św. Wincentego, potrzeba było tragedii młodej dziewczyny.

 

Przejście dla pieszych na nowym fragmencie ul. św. Wincentego – w połowie drogi między Kondratowicza a Malborską – działa od ponad miesiąca i chyba wszyscy są z niego zadowoleni. No, może oprócz „miszczów kierofnicy”, którzy wcześniej uwielbiali rozpędzać się na przeznaczonym do skrętu w lewo lewym pasie i tuż przed skrzyżowaniem z Malborską wciskali się na siłę na prawy pas, żeby dalej popędzić prosto.

Najbardziej zadowoleni są chyba jednak urzędnicy z Zarządu Dróg Miejskich, którzy dziś wydali nawet specjalny komunikat na ten temat.

Pojawienie się przejścia dla pieszych znacząco uspokoiło i uregulowało ruch na tym odcinku drogi. Zmiany poprawiły nie tylko bezpieczeństwo pieszych (zyskali nowe przejście z azylem), ale też uczytelniły ruch samochodów – teraz każdy porusza się właściwym pasem ruchu. Jest bezpieczniej i to chodziło – czytamy na stronie ZDM i… całkowicie się z tym zgadzamy.

Naszym zdaniem to także świetny przykład, na to, że mała i relatywnie tania inwestycja – w dodatku niebędąca progiem zwalniającym – może znacząco poprawić bezpieczeństwo na całej ulicy.

Uradowany ZDM przygotował nawet animację, na której pokazuje jak jeździło się po tym odcinku św. Wincentego przed budową przejścia z wysepką, oraz jak jest teraz. Zobaczcie to sami:

 

 

Sympatyczna animacja, prawda? Są na niej nawet „ludziki” przebiegające (bez pasów, ale zgodnie z przepisami!) przez pozbawioną przejścia ruchliwą jezdnię…

Ale na animacji nie ma strasznego wypadku, do którego doszło w tym miejscu w grudniu 2015 roku. Niektórzy już zapomnieli, że błyskawiczna decyzja o budowie tak potrzebnego przejścia zapadła dopiero po tym, jak pół roku temu kierowca–wariat potrącił i zabił w tym miejscu 16-letnią dziewczynę. My zawsze będziemy żałować, że nikt nie podjął tej decyzji wcześniej.

Zaś sprawa tego kierowcy, który wciąż pozostaje na wolności, to zupełnie inna, skandaliczna historia.

 

 

zdjęcie targowek.info

Nowe przejście na ul. św. Wincentego – zdjęcie zrobiliśmy pod koniec jego budowy / fot. archiwum targowek.info

 

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx