Weekend pchlich targów (i pikników, i występów)

0
Share

Na trzech głównych osiedlach Targówka odbywają się dzisiaj trzy pchle targi. I nie tylko – w ten weekend w każdym rejonie dzielnicy coś się dzieje ciekawego.

 

Pchle targi – na których każdy może sprzedać, kupić i wymienić różne niepotrzebne drobiazgi zalegające w domu (a być może poszukiwane przez innych) – odbywają się w sobotę 18 czerwca w trzech różnych miejscach dzielnicy:

  • na Bródnie w parku obok Domu Kultury Świt – w godz. 10-13
  • na Targówku w Parku Wiecha – w godz. 11-17
  • na Zaciszu obok Domu Kultury Zacisze – w godz. 10-15

 

Dodatkowo parki w dzielnicy goszczą w ten weekend duże festyny:

W sobotę 18.06 w Parku Wiecha, obok pchlego targu, odbędzie się też „Wiechowisko”. To piknik w tradycyjnym stylu warszawsko-praskim. W progamie m.in.:
* godz. 11:00 finały turnieju wypowiedzi satyrycznej „O laur Wiecha” dla dzieci,
* godz. 13:30 spektakl estradowy „Wiadomo Stolica!” w wykonaniu aktorów Teatru Rampa,
* godz. 15:15 pokaz iluzji
* godz. 16:15 pokazy i nauka tańców warszawskich
* godz. 17:00 finały turnieju wypowiedzi satyrycznej „O laur Wiecha” dla dorosłych
* godz. 18:00 konkurs konkursy z nagrodami
* godz. 19:30 koncert i zabawa taneczna z Kapelą z Targówka

Zaś w niedzielę 19.06 dwa pikniki na Bródnie: w Parku Bródnowskim odbędzie się Rodzinny Piknik Ekologiczny. Piknik będzie trwał od godziny 14:00 do 20:00, a w programie m.in.: występ dziecięcego zespołu „Fasolki”, spektakl muzyczny „Kosmokwaki”, pokaz iluzjonisty „Berdo”, konkursy dla dzieci i młodzieży. Będzie też policjant z komisariatu na Targówku, który oznakuje rowery i wprowadzi dane do systemu oraz wymiana elektrośmieci na sadzonki roślin. Na koniec pikniku o godz. 19:00 zagra zespół disco-polo Bobi.

(Pogoda zapowiada się przyzwoita, więc mamy nadzieję, że w tym roku na Rodzinny Piknik Ekologiczny przyjdzie ciut więcej osób niż podczas „słynnego” pikniku w zeszłym roku… :-))

Tego samego dnia w DK Świt obędzie się Piknik chóralny oraz Kameralny Festiwal Chórów Amatorskich – program:
* godz. 13:30-15:00 piknik chóralny na zielonej trawce,
* godz. 15:00-17:00 prezentacje zespołów, zabawa i śpiew.

Także w niedzielę 19.06 odbędą się pierwsze przedstawienia teatralne w ramach Podwieczorków z kulturą na Targówku. O godzinie 12:00 odbędzie się spektakl pt. „O Kasi, skrzacie i gąsce” na terenie zielonym przy Parafii Zmartwychwstania Pańskiego (Księcia Ziemowita 39), zaś o 17:00 ten sam spektakl na trawce przy Parafii św. Barnaby (Łodygowa 24).

„Podwieczorki z kulturą na Targówku” realizowane są w ramach zeszłorocznego budżetu partycypacyjnego i będą się odbywały na ks. Ziemowita i Łodygowej co tydzień aż do końca wakacji. Tytuły spektakli i dokładne daty znajdziecie na plakacie:

 

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx