Chodnikowy boom na Bródnie

12
Share

Pieszym na Bródnie zrobiło się równiej.

 

O remontach chodników na Bródnie regularnie piszemy na naszym profilu na Facebooku – ale że prace zbliżają się do końca, więc warto je podsumować na stronie targowek.info.

Zgodnie z wiosenną zapowiedzią Zarządu Dróg Miejskich do końca wakacji 2016 miały zostać wyremontowane chodniki na trzech ulicach – i chyba zapowiedź będzie zrealizowana, bo prace są już na ukończeniu.

 

Nowy chodnik zyskała ul. Kondratowicza (po południowej stronie, od Chodeckiej do urzędu dzielnicy). Remont przechodzą też chodniki po obu stronach ul. Łabiszyńskiej (na całej długości) oraz na ul. Bartniczej (po południowej stronie, m.in. przy gimnazjum nr 143).

Wszędzie układane są estetyczne płyty chodnikowe, wprowadzane są też udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Na remontowanych chodnikach pojawiły się żłobione ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących, a przy skrzyżowaniach ZDM ułożył żółte płytki ostrzegawcze z wypustkami.

 

Nowy chodnik na Bródnie /fot. ZDM

 

Teraz z niepokojem czekamy, co z inną zapowiedzią ZDM dotyczącą Bródna – zmiany organizacji ruchu aut na skrzyżowaniu Rembielińskiej, Bazyliańskiej i Kondratowicza. Tylko w ostatnią niedzielę doszło tam niezależnie od siebie do trzech samochodowych stłuczek…

 

zdjęcie na górze: nowy chodnik pod gimnazjum 143 / fot. ZDM

 

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx