Chodnikowy boom na Bródnie | | targowek.info

Chodnikowy boom na Bródnie

Pieszym na Bródnie zrobiło się równiej.

 

O remontach chodników na Bródnie regularnie piszemy na naszym profilu na Facebooku – ale że prace zbliżają się do końca, więc warto je podsumować na stronie targowek.info.

Zgodnie z wiosenną zapowiedzią Zarządu Dróg Miejskich do końca wakacji 2016 miały zostać wyremontowane chodniki na trzech ulicach – i chyba zapowiedź będzie zrealizowana, bo prace są już na ukończeniu.

 

Nowy chodnik zyskała ul. Kondratowicza (po południowej stronie, od Chodeckiej do urzędu dzielnicy). Remont przechodzą też chodniki po obu stronach ul. Łabiszyńskiej (na całej długości) oraz na ul. Bartniczej (po południowej stronie, m.in. przy gimnazjum nr 143).

Wszędzie układane są estetyczne płyty chodnikowe, wprowadzane są też udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Na remontowanych chodnikach pojawiły się żłobione ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących, a przy skrzyżowaniach ZDM ułożył żółte płytki ostrzegawcze z wypustkami.

 

Nowy chodnik na Bródnie /fot. ZDM

 

Teraz z niepokojem czekamy, co z inną zapowiedzią ZDM dotyczącą Bródna – zmiany organizacji ruchu aut na skrzyżowaniu Rembielińskiej, Bazyliańskiej i Kondratowicza. Tylko w ostatnią niedzielę doszło tam niezależnie od siebie do trzech samochodowych stłuczek…

 

zdjęcie na górze: nowy chodnik pod gimnazjum 143 / fot. ZDM

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

12 komentarzy na temat “Chodnikowy boom na Bródnie

 • 27 lipca 2016 o godz. 10:02

  dobrze że duże płyty.
  a pod moim blokiem starą nawierzchnię zerwali i kładą nieśmiertelną kosteczkę…
  szkoda, jedno z niewielu ostatnich miejsc nie terkoczących pod hulajnogą i rolkami…

 • 27 lipca 2016 o godz. 10:35

  Szkoda,ze nikt nie wpadnie na to,żeby wymienić chodnik łączący Gościeradowską z przystankiem Kołowa 02 .Zęby tam można stracić

 • 27 lipca 2016 o godz. 10:39

  @madżeska

  Dyrektor ZDM mieszka na Bródnie, a nie na Targówku.

 • 27 lipca 2016 o godz. 11:13

  Bardzo fajnie, że chodniki się remontuje ale może zacząć najpierw od budowy tych potrzebnych. Brakuje np. chodnika na przejeździe kolejowym na ul. Bukowieckiej albo chodników z Zacisza do stacji PKP. To jest absurd aby mieszkańcy Zacisza nie mieli chodnika do stacji kolejowej zbudowanej za parę milionów złotych.

 • 27 lipca 2016 o godz. 11:38

  Niestety zapomniano o chodniku na ulicy Łojewskiej ,którym przechodzą ludzie w podeszłym wieku z laskami o kulach do przychodni . Za przejściem ze światłami z ul Łabiszyńskiej w kierunku przychodni chodnik jest pełen nie równości . Szkoda że nie wzięto pod uwagę ludzi chorych i niedołężnych . Młodzi będę mieli ścieżki rowerowe a starcy nie są potrzebni .

 • 27 lipca 2016 o godz. 12:10

  Ale rozumiesz Mieszkanko Bródka, że chodnik nierówny to jednak chodnik, a tymczasem ludzie w innych częściach dzielnicy chodników w ogóle nie mają i muszą łazić po błocie, przeskakiwać przez płoty lub lawirować z wózkami dziecięcymi między rozpędzonymi samochodami, a takie właśnie sceny widziałem na ul. Janowieckiej. Targówek naprawdę musi się zastanowić na swoimi priorytetami.

 • 27 lipca 2016 o godz. 17:46

  Do mok: nie troluj sloju

 • 27 lipca 2016 o godz. 23:46

  Mam nadzieję, że jakość robót lepsza niż np. na chodniku przy św. Wincentego, między Matki Teresy a techniczną bramą cmentarza. Remontowany w ubiegłym roku. Większość płytek się rusza, skrajne wyraźnie już się przechyliły. Marnie to wygląda.

 • 28 lipca 2016 o godz. 00:37

  Pięknie wygląda chodnik pod gimnazjum. Czy zostały zamontowane również słupki, które uniemożliwią podjazd pod drzwi placówki samochodom?

 • 28 lipca 2016 o godz. 16:29

  zapraszam Was wszystkich na ścieżki chodnikowe pomiędzy bloki Toruńska 84 i 82. Garby w starym asfalcie, dziury, ścieżki zarośnięte trawą, gałęzie drzew wchodzące na ścieżki i co jakiś czas obserwuję mężczyznę na wózku inwalidzkim który korzysta z tych dobrodziejstw ZGN-u Targówek.

  Druga sprawa jest taka, że miasto robi fajne chodniki, a latarnie przy bloku Toruńska 80 (od strony jordanka) niedługą spadną ludziom na głowy.

  Miasto tworzy fajne chodniki, a przy bloku Toruńska 82 na terenach zielonych nie potrafią opanować syfu i plantacji mleczy.

 • 30 lipca 2016 o godz. 17:13

  Nagle pojawił się fragment chodnika na ul. Fantazyjnej. Tydzień później pojawiła się tablica obwieszczająca, że na rogu Fantazyjnej i Uranowej (czyli tam, gdzie zbudowano chodnik) rozpoczyna się budowa. Cudów nie ma ale są deweloperzy. Mieszkańcy przez całe dziesięciolecia zabiegali o chodnik. Teraz już w cudowny sposób pojawił się.

 • 29 sierpnia 2016 o godz. 19:24

  chodnik na łabiszyńskiej już zniszczony przez parkujące auta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.