Imprezy nad zalewem, tańce w parku, Legia w centrum handlowym | targowek.info

Imprezy nad zalewem, tańce w parku, Legia w centrum handlowym

W ten weekend (znów) dużo darmowych atrakcji w całej dzielnicy! Sprawdźcie, co wam spodoba się najbardziej.

 

SPORT NAD ZALEWEM PRZY UL. BARDOWSKIEGO

Tydzień temu odbyła się (wreszcie) inauguracja jeziorka na Elsnerowie, a od tego weekendu ma być nawet lepiej: od dziś aż do końca wakacji w każdą sobotę i niedzielę nad zbiornikiem przy ul. Bardowskiego będzie miał miejsce organizowany przez władze dzielnicy Wakacyjny Festiwal Sportu.

W programie m.in. atrakcje kulturalne, zajęcia sportowo-taneczne, siatkówka i piłka nożna plażowa. Otwarta będzie też ścianka wspinaczkowa na wieży widokowej.

Wydarzenie odbywa się od godz. 11:00 aż do godz. 20 w każdą sobotę i niedzielę wakacji aż do końca sierpnia.

 

 

DANSING W PARKU WIECHA

W sobotę muzyka na żywo oraz lekcje tańca w Parku Wiecha w ramach projektu „Roztańczony Targówek”. Ma być jak na przedwojennym dancingu. Podczas spotkań organizatorzy przybliżą gościom klimat potańcówki przedwojennej Warszawy, a instruktorzy nauczą podstaw najpopularniejszych tańców tamtych czasów m. in.: walczyka i tanga. Będzie też wspólne śpiewani przedwojennych szlagierów.

Miejsce dancingu: Skwer im. Stefana Wiecheckiego „Wiecha” (w sąsiedztwie Teatru Rampa). Zabawa odbędzie się dzisiaj, w sobotę 2.07.2016 w godz. 18-20, powrótka za miesiąc, w sobotę 30.07.

 

 

LEGIA W CENTRUM HANDLOWYM NA GŁĘBOCKIEJ

W ten weekend Atrium Targówek na ul. Głębockiej zaprasza dzieci na wydarzenie sportowe, odbywające się pod hasłem „Wielkie Emocje Małych Piłkarzy”. Najmłodsi fani sportu będą mogli zawalczyć m.in. o piłki nożne czy koszulki pierwszej drużyny Legii, a także bilety do Multikina.

Wśród atrakcji znajdzie się m.in. mobilne boisko piłkarskie, gdzie pod okiem trenerów Legia Soccer Schools najmłodsi będą mogli potrenować grę w piłkę nożną. Będą także m.in. sportowe konkursy z „legijnymi” nagrodami, bramka mierząca celność i siłę strzału czy malowanie półtorametrowej piłki nożnej.  Wydarzenie odbywa się w tę sobotę i niedzielę (2-3 lipca) w godzinach 12:00–18:00, powtórka za nieco ponad miesiąc – w dniach 6-7 sierpnia.

 

Gimnastyka na świeżym powietrzu

W sobotę trwające po półtorej godziny ćwiczenia gimnastyczne dla chętnych – w dwóch miejscach: w Parku Bródnowskim (obok Domku Herbacianego) w godz. 10:00-11:30 oraz na ul. Blokowej (przy DK Zacisze) w godz. 12:00-13:30.

 

Spacer z przewodnikiem po „Obrzeżach Targówka”

Zwiedzane będą okolice Utraty i Targówka Fabrycznego przyłączone do Warszawy równo 100 lat temu. Zbiórka w sobotę 2 lipca o godz. 11:00 przy skrzyżowaniu ulic Zabranieckiej i Księżnej Anny. Planowany czas spaceru 2 godziny, drugi podobny spacer (ale inną trasą) 16 lipca.

 

Przedstawienia dla dzieci

W niedzielę 3 lipca odbędą się kolejne „Podwieczorki z Kulturą” – przedstawienie dla dzieci pt. „Niezwykła podróż”. Spektakl będzie pokazany w niedzielę dwukrotnie: o godz. 12:00 na Targówku Fabrycznym (na terenie zielonym przy Parafii Zmartwychwstania Pańskiego, przy ul. Księcia Ziemowita 39), zaś o godz. 17:00 na Zaciszu (na terenie zielonym przy Parafii św. Barnaby przy ul. Łodygowej 24). Kolejne przedstawienia w tych samych miejscach i godzinach co niedzielę, aż do końca wakacji.

 

Letni koncert przy Domku Herbacianym

Pierwszy z cyklu koncertów plenerowych dla mieszkańców Targówka. W niedzielę w Parku Bródnowskim przy Domku Herbacianym odbędzie się koncert „Od średniowiecza do Chopina” w wykonaniu zespołu Trombastic (w składzie 4 puzony , tuba oraz dwoje solistów). W programie utwory Jarzębskiego, Bacha i Chopina. Początek o godz. 17:00. Kolejne koncerty w tym miejscu będą się odbywały co 1-2 tygodnie.

 

Na wszystykie opisane wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

 

zdjęcie na górze: zabawa na plaży obok zalewu przy ul. Bardowskiego / fot. Facebook/UD Targówek

PRZECZYTAJ TEŻ:

3 komentarzy na temat “Imprezy nad zalewem, tańce w parku, Legia w centrum handlowym

 • 3 lipca 2016 o godz. 14:51

  Dlaczego nie było informacji o sobotnim turnieju kibiców na GKP Targówek? To chyba najgłośniejsze wydarzenie kulturalne w naszej dzielnicy w 2016 roku. Od samego rana cały Targówek mógł poczuć się częścią kibicowskiego świata – disco polo, kiełbasa z grilla, bluzgi spikera i elita intelektualna dzielnicy. Świetna promocja sportu wśród młodzieży żeby już na starcie im wyjaśnić o co chodzi i jak ma to wyglądać: przez patologie do sportu.

  Zastanawiam się kto wydaje pozwolenie na takie imprezy. Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy Sławomir Antonik? Zapamiętam sobie. Proszę pamiętać że te pajace ze stadionu nie głosują.

  W międzyczasie czekam na dewelopera który zabetonuje ten burdel przez przypadek zwany klubem sportowym.

 • 4 lipca 2016 o godz. 09:19

  SYF KIŁA I MOGIŁA!!! ROBI SIE FESTYN NAD ZALEWEM A NIE SPRZĄTA SIĘ TEGO SYFU. SZKŁA, PETÓW, BUTELEK….. DNO

 • 4 lipca 2016 o godz. 10:14

  szok, byłem tam dziś przed 7 rano i było czysto O_O

  Służby porządkowe 5+ :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.