Jestem z Bródna - dumni mieszkańcy pozowali do zdjęć | targowek.info

„Jestem z Bródna” – dumni mieszkańcy pozowali do zdjęć

Zobaczcie ludzi, którzy nie wstydzą się, że są z Bródna. I poznajcie fotografa, który zrobił z tego temat swojej wystawy.

Mateusz Wyszogrodzki jest pasjonatem fotografii i, jak na tak młodego człowieka, może się już pochwalić sporym doświadczeniem. Jego najnowszy projekt „Jestem z Bródna – portrety” prezentuje mieszkańców naszego osiedla.

Zdjęcia i projekt nie są nawiązaniami politycznymi, jest to raczej artystyczne pokazania przywiązania mieszkańców osiedla Bródna do miejsca zamieszkania i wyraz lokalnego patriotyzmu – mówi Mateusz o swoim projekcie.

Artysta zaprosił mieszkańców do pozowania przed aparatem podczas dwóch sesji fotograficznych w Parku Bródnowskim.  I to nie byle jakim aparatem. Zdjęcia wykonywał średnioformatową Mamiyą C330. Średnioformatową, czyli aparatem, w którym jedna klatka ma rozmiar 6 na 6 centymetrów. Dla porównania w standardowym aparacie na kliszę jedna klatka to 24x36mm. Większy rozmiar oznacza większą ilość szczegółów, lepszą ostrość i większe rozmycie tła. To technika nieco oldskulowa, bo Mateusz samodzielnie wywołał trzy rolki kliszy, wykonał odbitki, zeskanował i wydrukował.

Efekty jego pracy będziemy mogli zobaczyć już w ten weekend (16 i 17 lipca). Wystawa fotografii odbędzie się w godzinach 15:00-20:00 przy Domku Herbacianym w Parku Bródnowskim.

Zaprasza autor, zaprasza też nasza redakcja. Targowek.info jest patronem medialnym wernisażu.

 

jestem z brodna

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “„Jestem z Bródna” – dumni mieszkańcy pozowali do zdjęć

 • 15 lipca 2016 o godz. 12:36

  Ale co w tym ciekawego …
  Bardzo głębokie i artystyczne.

 • 15 lipca 2016 o godz. 13:18

  Bez sensu

 • 15 lipca 2016 o godz. 17:22

  Co za glupia akcja i beznadxiejnie glupi artykul…Nie wstydza sie ze sa z Brodna jak by to byl slums…zarowno akcja jak i artykol wywoluja odwrotny skiek od zamierzone stawiajaccteze ze jednak brodno jest gorsze bo trzeba udowadniac ze tak nie jest..

 • 15 lipca 2016 o godz. 19:55

  Akcja jest po to aby na BRD nie mówić Targówek

 • 15 lipca 2016 o godz. 22:32

  słaba forma przekazu, kiepska aranżacja tematu, marne kadry.
  Jestem foto zawodowym i krytyka w naszym zawodzie to normalka ale tu autorowi przyda się jeszcze troszkę pracy nad tym co widzi i co che przekazać.

 • 16 lipca 2016 o godz. 10:13

  Za mało nagłośnione a szkoda, mieszkam na Bródnie i wstydzę się nazwy Targówek, Bródno należy oddzielić od Targówka bo to dwie różne bajki nie pasujące do siebie.

 • 16 lipca 2016 o godz. 12:53

  Sorry, ale durny pomysł. Oczywiście krytykujący nie czają bazy, nie znają się na sztuce, są dulskim – typowa obrona miernych artystów, którzy swój brak talentu maskują rzekomym brakiem wrażliwości odbiorców.

  Jestem z Bródna. Brzmi jak mam hemoroidy, mam wszy itd. Dlaczego ktoś ma się tłumaczyć z miejsca zamieszkania, przecież nie adres o nim świadczy.

  Tu artysta powinien sfotografować sam siebie – jestem tym, który tworzy jakieś getta, dzielę ludzi według dzielnic zamieszkania. A jak już fotografować obcych, to proszę np. na Żoliborz i zrobić akcję : Jestem z Żoliborza, jestem wzorcem tolerancji i braku uprzedzeń wobec gejów, wyzawców islamu i afroamerykanów, ale przy okazji uważam, że po wybudowaniu mostu mieszkańcy Bródna zawloką tu dżumę, toleruję więc tylko głodne dzieci w Ameryce Południowej.

 • 17 lipca 2016 o godz. 10:22

  tylko sloiki i sloiczki mowia na brodno na targowek.

 • 19 lipca 2016 o godz. 08:39

  Urodziłem się na Bródnie w 1954 roku .Jestem z tego dumny .Sugestia że można się tego wstydzić jest bzdurna .

 • 6 września 2017 o godz. 00:59

  jak pies szarik się nie wstydzi to ja też

 • 15 lipca 2018 o godz. 00:59

  A ja urodziłam się na Żoliborzu, zaś większość mojej rodziny ma korzenie Praskie. Ciekawe gdzie mam iść pozować do zdjęcia ? :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.