Namaluj chodnik w czynie społecznym | targowek.info

Namaluj chodnik w czynie społecznym

Dziś 22 lipca – dzień otwierania ważnych inwestycji. Ponieważ na Targówku Fabrycznym nie ma żadnej od lat, mieszkańcy Osiedla Wilno namalują ją sobie sami. 

Wydarzenie nazywa się „Cały naród buduje swój chodnik”. Mowa o chodniku wzdłuż ulicy Przecławskiej, którą do szkoły i kościoła chodzą mieszkańcy Osiedla Wilno. Przy ulicy (kiedyś łączącej tylko zakłady przemysłowe) nie zaplanowano drogi dla pieszych, więc dziś przechodnie albo chodzą przedeptem przez trawnik albo po prostu po jezdni między ciężarówkami.

Sytuacja trwa od lat i nikt z nią nic nie robi. Developer „Wilna”, firma Dom Development, obiecał że sfinansuje budowę, więc mieszkańcy zgłosili się do urzędu dzielnicy, aby ten załatwił formalności. Zgłosili się dawno temu, ale sprawy proceduralne trwają już trzy lata i nie wiadomo kiedy się skończą…

Dlatego mieszkańcy postanowili obśmiać opieszałość urzędników. Dziś o godz. 18 w czynie społecznym namalują chodnik… kredą na asfalcie.

– Wspólnie z nami weź udział w czynie społecznym „Cały Naród Maluje Swój Chodnik”. Zapewniamy kredę i dobrą zabawę. Impreza dla osób w każdym wieku. Dla przodowników pracy przewidziano przyjacielskie uściski dłoni. Szczególnie mile widziane są dzieciaki – piszą na Facebooku mieszkańcy osiedla i Ruch Sąsiedzki Mieszkańców Targówka, Bródna i Zacisza, którzy są organizatorami akcji.

Początek malowania dziś (piątek, 22 lipca) o godz. 18:00 na ul. Przecławskiej. Szczegóły.

Na zdjęciu ulica Przecławska / fot. Google Street View

PRZECZYTAJ TEŻ:

2 komentarzy na temat “Namaluj chodnik w czynie społecznym

  • 22 lipca 2016 o godz. 12:33

    pewnie burmistrz tamtędy też „nie jeździ”, to skąd ma wiedzieć, że jest problem…

  • 24 lipca 2016 o godz. 01:29

    Mowa jest o chodniku po prawej stronie idąc od Wilna, nie prościej położyć go po lewej stronie – nie ma tam ogrodzeń do przestawienia i drzew do wycięcia, a miejsce jest i na chodnik i na ścieżkę rowerową !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.