Narkotyki w salonach gier. I złodzieje | targowek.info

Narkotyki w salonach gier. I złodzieje

Policjanci ostro wzięli się za tzw. „salony gier” na Targówku. Okazuje się, że nielegalny hazard to najmniejszy z ich problemów…

 

„Salon gier” to najczęściej nazwa na wyrost – większość takich lokali to ciasne klitki, w które wciśnięte są automaty do losowych gier hazardowych. Większość z nich działa nielegalnie, gdyż do prowadzenia prawdziwego salonu gier jest potrzebna koncesja, a tą mają nieliczni. Ale ostatnie akcje policji w  naszej dzielnicy pokazują, że automaty bez koncesji są tylko przykrywką dla znacznie poważniejszej działalności przestępczej.

W ciągu miesiąca policjanci już dwa razy znaleźli w salonach gier na Targówku narkotyki. Jeden z lokali był także kryjówką złodzieja z Bródna.

Podczas najnowszej akcji (o której poinformowano dzisiaj) w czasie przeszukania takiego „salonu” kryminalni i służba celna ujawnili – oprócz pięciu nielegalnych automatów do gier losowych – także 9 gram marihuany oraz torebki foliowe i zawiniątka z folii aluminiowej z nieznananymi, ale podejrzanymi substancjami. W salonie gier zabezpieczono również m.in. wagę elektroniczną i 6 telefonów komórkowych.

Kryminalni zatrzymali tam dwie osoby – 24–letniego Mariusza G., przy którym znaleziono narkotyki, oraz 25–letniego Grzegorza L., przy którym funkcjonariusze znaleźli portfel z dokumentami i kartami bankomatowymi, skradzionymi dzień wcześniej na ul. Kondratowicza. Grzegorz L. nie poddał się od razu – doszło do szarpaniny, w wyniku której zatrzymany złodziej do listy zarzutów dostał też naruszenie nietykalności i znieważenie policjantów.

To było teraz, na początku lipca. Natomiast na początku czerwca służby przeprowadziły akcję w innym salonie gier na Targówku. Policjanci podejrzewali, że oprócz hazardu, lokal jest też punktem rozprowadzania narkotyków – i ich podejrzenia się sprawdziły. Podczas przeszukania salonu gier w pomieszczeniu zaadaptowanym na kuchnię operacyjni ujawnili m.in. trzy torebki z amfetaminą o wadze 10,49 gram, torebkę zawierającą ponad 11 gram metamfetaminy oraz 26 gram brązowego i białego proszku. 36–letnia Monika L., która opiekowała się tamtym lokalem, została zatrzymana i dobrowolnie poddała się karze.

 

fot. policja
Narktotyki znalezione w nielegalnym salonie gier na Targówku / fot. policja

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “Narkotyki w salonach gier. I złodzieje

 • 6 lipca 2016 o godz. 17:19

  Powinni od razu wejść do wszystkich lokali, w tym też do tego na Szczepanika:P

 • 6 lipca 2016 o godz. 17:41

  I tak ich zaraz wypuszczą. A interes będzie się kręcił dalej.

 • 6 lipca 2016 o godz. 18:00

  jak byście napisali jakie ceny – to już była by pełna reklama tegoż przybytku :p

 • 6 lipca 2016 o godz. 21:11

  A czemu policja nic nie robi na Łojewskiej na przeciwko klubu Lira? Tam jest Żabka, alkohole 24h i maszyny- przesiadują tam wciąż Ci sami ludzie których raczej idzie się bać. Co raz częściej strach przejść tamtędy bo stoją po kilkanaście osób dosłownie całymi rodzinami bo i kilkuletnie dzieci też tam przebywają, w ciepłe dni robią przed salonem gier grilla no i co za tym idzie dewastowany jest przystanek, płotki powyrywane a wieczorem piłują motor. Warty uwagi jest też Bar Piwny obok Biedronki na ulicy Suwalskiej- podejrzane miejsce coś w stylu salonu gier na Łojewskiej. Ale jak to się mówi… Pod latarnią najciemniej i policja sama boi się chyba tam zajrzeć.

 • 6 lipca 2016 o godz. 22:36

  Do kolegi Typ
  Proponuje udac sie do lekarza bo sam jestes podejrzany….

 • 6 lipca 2016 o godz. 23:11

  Do typ
  Ja mieszkam na Łojewskiej i z tego co wiem to Psiaczki już nie raz byli w Żeberku. Swoje zrobili, gości zawinęli a że sąd ich wypuścił to inna bajka. Więc nie pisz takich głupot jeżeli nie masz wiedzy w temacie. Co do tego że się boją to może i są tacy. Ja się kiedyś zdeżyłem z chłopakami z kryminalnej jedenastki i Ci nie należeli do tych co się boją
  Znawcy tematu wiedzą o czym mówię.
  Więc proszę Cię nie pisz takich głupot

 • 7 lipca 2016 o godz. 07:16

  Może Bożenka wyjawi coś więcej wszak o na wie najlepiej siedzi pod Żabką codziennie

 • 7 lipca 2016 o godz. 08:09

  Na Bartniczej przy zapiekanach też jest salon gier, policja przyjeżdża na zapiekanki i jakoś nie widzi tego przybytku…

 • 7 lipca 2016 o godz. 09:40

  Całkowicie zgadzam się z komentarzem Typa o lokalu naprzeciwko klubu Lira!

 • 7 lipca 2016 o godz. 09:53

  mnóstwo tych kasyn na TGK. Przy Kołowej też jest …

  sama patola

 • 8 lipca 2016 o godz. 16:35

  Boże jedyny przecież to są zdjęcia właśnie z lokalu na przeciwko Liry, tzw. Zeberko….

  Nie ma czego się bać, tam też są normalni ludzie. Nie szufladkujmy jak nie znamy.

 • 9 lipca 2016 o godz. 14:44

  Oj bez przesady…
  Mi się podobają ;)

 • 14 lipca 2016 o godz. 22:03

  Wegorze dlugie niczym pasek :D Biala mewa :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.