Protest przeciwko sortowni drobiu na Staniewickiej

22
Share

Czy sortownia drobiu w pobliżu ronda Żaba to dobry pomysł?

 

Na ulicy Staniewickiej pewnie niewielu z was było, chociaż to najbliższy centrum miasta kawałek naszej dzielnicy. Wzdłuż bocznej uliczki, położonej pomiędzy ul. Odrowąża a torami kolejowymi, rozlokowane są wyłącznie magazyny, hurtownie, biura i warsztaty samochodowe. Teraz swój zakład chce tam otworzyć firma Bruno Tassi – i tu pojawia się problem.

Bruno Tassi to wielki ogólnopolski dystrybutor mięsa, wędlin i drobiu. Ma 17 zakładów w całej Polsce – najbliższy od nas jest w Ząbkach, ale w Warszawie go jeszcze nie ma. Dlatego firma upatrzyła sobie ulicę Staniewicką na budowę kolejnego. Mają tam powstać biura oraz budynek magazynowo–dystrybucyjny mięsa i wędlin, wraz z dzieleniem drobiu.

Firma od wiosny ma pozytywną opinię na inwestycję urzędu dzielnicy. Jednak na rozdzielnię drobiu nie chcą się zgodzić jej sąsiedzi. Pierwsze alarm podniosły firmy mające swoje siedziby na ul. Staniewickiej. Dołączyli do nich mieszkańcy nowych bloków z odległej o kilkaset metrów ulicy Pożarowej.

– Nie chcemy dopuścić do powstania sortowni drobiu w obawie przed uciążliwym smrodem, pojawieniem się plagi szczurów, większym natężeniem ruchu na naszych osiedlowych ulicach – mówi targowek.info pani Agnieszka Kamińska-Dudek

Zakłady rozbioru mięsa podlegają rygorystycznym przepisom i szczególnym warunkom weterynaryjnym, będą też wyposażone w filtry tłumiące nieprzyjemne zapachy. Ale…

– Do działania najbardziej skłoniła nas wypowiedź projektanta sortowni, do którego dotarła nasza pani mecenas. Powiedział on, że mimo zaprojektowanych filtrów, pozwolę sobie na cytat: „i tak będzie śmierdzieć…” – dodaje pani Agnieszka.

Po pozytywnej opinii urzędu dzielnicy, Bruno Tassi chciałby wkrótce otrzymać ostateczną zgodę na rozpoczęcie budowy. Czym bliżej wydania tej zgody, tym głośniej protestują mieszkańcy. Jaka będzie ostateczna decyzja? Będziemy o tym informować na targowek.info.

 

SPROSTOWANIE: Na żądanie firmy Revico S.A. oraz  Spółki Elektromontaż Energetyka informujemy, że jedynym i niepodważalnym właścicielem obiektu przy ul. Staniewickiej 12 w Warszawie jest jak dotąd REVICO S.A., Mirosław 39c, 09-472 Słupno. Spółka nie zajmuje się również tematyką związaną z drobiem. Spółka Elektromontaż Energetyka wydzierżawia obiekt przy ul. Staniewickiej 12 w Warszawie od jego prawowitego właściciela Spółki REVICO S.A., Mirosław 39c, 09-472 Słupno i na podstawie tego wynajmuje powierzchnie biurowe i magazynowe różnym klientom. W żadnym przypadku najemcą nie jest wspomniana w artykule firma.

 

fot. targowek.info

Ulica Staniewicka – tutaj firma Bruno Tassi planuje budowę zakładu / fot. targowek.info

 

22
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx