Tour de Pologne na Targówku – data, godzina, trasa

1
Share

O tym, że słynny wyścig kolarski Tour de Pologne przejedzie w tym roku przez Targówek, informowaliśmy już dawno temu. Teraz podajemy dokładnie, gdzie można zobaczyć najlepszych kolarzy świata.

 

Tour de Pologne to jeden z najstarszych organizowawych cyklicznie wyścigów kolarskich na świecie. Odbywa się co roku niemal bez przerwy od 1928 roku. Obecnie ma prestiżową rangę UCI WorldTour, czyli należy do tej samej kategorii co np. legendarne Giro d’Italia czy Tour de France. Tak jak pisaliśmy na targowek.info już w kwietniu, 73. wyścig Tour de Pologne rozpoczyna się we wtorek 12 lipca 2016 r. – i tego samego dnia peleton kolarzy przejedzie przez Zacisze i Targówek Mieszkaniowy.

Pierwszy etap  Tour de Pologne 2016 rozpocznie się w Radzyminie. We wtorek 12.07. kolarze pokonają 135 kilometrów. Meta będzie na Placu Teatralnym w Warszawie, a główna część etapu to trudne technicznie kryterium uliczne po centrum miasta – 8 rund po 13,8 km każda. Nim jednak kolarze dotrą do śródmieścia, przejadą przez naszą dzielnicę.

Którędy dokładnie i o której godzinie?

Ostatecznie organizatorzy nieco zmienili trasę zawodów. Początkowo plan był taki, że zawodnicy przyjadą do nas z Ząbek przez ulicę Łodygową, a potem pojadą w stronę centrum Warszawy ul. Radzymińską.

Ale nastapiła zmiana: jednak zamiast dziurawej, pozbawionej chodników Łodygowej kolarze pojadą wyremontowaną rok temu ulicą Bystrą (przynajmniej będzie im wygodniej ;). Następnie z Bystrej skręcą w lewo w ul. Radzymińską i dalej popędzą prosto – aż pod wiadukt kolejowy na granicy Targówka z Pragą, w stronę alei Solidarności, by potem przejechać przez Targową i Most Świętokrzyski do centrum Warszawy.

Według oficjalnej informacji organizatorów Tour de Pologne, 12 lipca 2016 r. powinniśmy oczekiwać się kolarzy o takich godzinach:

  • na ul. Bystrej: w okolicach godziny 14:04-14:06
  • na skrzyżowaniu Radzymińskiej i Łodygowej: w okolicach godz. 14:06-14:09
  • na Radzymińskiej na Targówku Mieszkaniowym: około godz. 14:10

Etap jest płaski, my jesteśmy mniej niż 30 km od startu, więc spodziewajcie się raczej szybkiego przejazdu całego peletonu. Jesli chcecie zobaczyć kolarzy – lepiej się nie spóźniajcie!

 

Trasa 1. etapu Tour de Pologne, 12 lipca 2016 / mat. organizatorów

 

Po ulicach Zacisza i Targówka przejadą m.in. Polak Michał Kwiatkowski (mistrz świata z 2014 r., team Sky), Kostarykańczyk Andrey Amador (zwycięzca jednego z etapów Giro d’Italia, team Movistar), Słoweniec Primož Roglič (eks-skoczek narciarski, zwycięzca czasówki na tegorocznym Giro, team LottoNL-Jumbo) i wielu innych znanych zawodników. Więc bez wątpienia warto we wtorek wyjść na Bystrą i Radzymińska, żeby ich zobaczyć. O ile oczywiście nie będziecie wtedy w pracy…

Warszawskie służby ostrzegają, że wtorek 12.07. po godzinie 13 z powodu przejazdu kolarzy Tour de Pologne będą występowały krótkotrwałe wstrzymania ruchu samochodów i autobusów komunikacji miejskiej na ul. Bystrej (autobus 199) oraz na północnej jezdni ul. Radzymińskiej, czyli tej od Marek w stronę centrum Warszawy (m.in. autobusy 120, 190, 512 i inne).

zdjęcie na górze: fot. Facebook/Tour de Pologne

 

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx