Piłkarze z Bródna grają w turnieju w Brazylii! | targowek.info

Piłkarze z Bródna grają w turnieju w Brazylii

Piłkarze UKS Bródno wygrali ogólnopolskie eliminacje i właśnie polecieli do Brazylii na światowy finał turnieju Neymar Jr’s Five. Trzymamy za nich kciuki – i rozmawiamy z kapitanem naszej ekipy Patrykiem Kamińskim.

 

Neymar Jr’s Five to wielki turniej piłkarski organizowany przez firmę Red Bull oraz Neymara Juniora, jednego z największych gwiazdorów światowego futbolu, napastnika FC Barcelony i reprezentacji Brazylii. Jednak zasady tego turnieju mocno odbiegają od regularnych meczów piłkarskich. Na boisku z małymi bramkami grają przeciwko sobie dwie pięciosobowe drużyny bez bramkarzy. Każdy zdobyty gol… eliminuje jednego gracza z drużyny przeciwnej. Dynamiczne mecze trwają 10 minut – lub krócej, jeśli któraś z ekip „wyrzuci z boiska” wszystkich rywali (czyli strzeli im pięć goli).

Eliminacje do brazylijskiego finału Neymar Jr’s Five odbyły się wiosną w aż 47 krajach na całym świecie. Łącznie wzięło w nich udział 65 tys. młodych piłkarzy, w tym ponad tysiąc z Polski. W polskich eliminacjach zagrało 200 drużyn, a najlepszymi okazali się warszawiacy z naszej dzielnicy: zespół o nazwie UKS Bródno!

Zespół UKS Bródno składa się z sześciu piłkarzy (na boisku gra pięciu, ale można robić zmiany). Kapitanem jest 24–letni Patryk Kamiński, reszta ekipy to Paweł Mańk, Patryk Wilczewski, Tomasz Buczek, Daniel Mikołajczyk i Piotr Cygan. Do drużyny należą również dwaj trenerzy i opiekunowie: Marek Kamiński oraz Paweł Wilczewski, ojcowie obu Patryków.

Wczoraj piłkarze z Bródna wsiedli w samolot i polecieli do Brazylii, gdzie w sobotę 9 lipca (w przeddzień finału Euro 2016) w mieście Praia Grande na przedmieściach São Paulo odbędzie się turniej finałowy Red Bull Neymar Jr’s Five. Nim odlecieli, porozmawialiśmy z kapitanem naszej drużyny.

 

uks-brodno-warszawa-neymar-jr-redbull-2
Piłkarze UKS Bródno wygrali wiosenne eliminacje Red Bull Neymar Jr’s Five

 

Targowek.info: Wasza nazwa nie pozostawia wątpliwości – jesteście z Bródna. Jakie dokładnie macie związki z naszą dzielnicą?
Patryk Kamiński:
Wszyscy, oprócz Piotrka Cygana, przez parę lat wspólnie graliśmy w klubie UKS Bródno w roczniku 92. Dlatego teraz też gramy pod nazwą UKS Bródno – przywołujemy nasze wspomnienia, kiedy wspólnie cieszyliśmy się grą w piłkę i osiągaliśmy sukcesy na szczeblach rozgrywek juniorskich. Chcemy również rozsławić klub oraz dzielnicę.

Targowek.info: Wszyscy mieszkacie na Bródnie?
Patryk Kamiński: Ja i Tomek Buczek tak – całe życie na Bródnie. Patryk Wilczewski tu się wychował, choć teraz mieszka na Białołęce. Paweł Mańk też mieszka na Białołęce, ale za to chodził do liceum na Żuromińską i na Bartniczą. Daniel Mikołajczyk jest z warszawskiej Pragi, a Piotr Cygan ze Starówki.

Targowek.info: Gdzie trenujecie na co dzień?
Patryk Kamiński: Na boisku w Ogródku Jordanowskim stoją specjalnie bramki, więc tam trenujemy w miarę możliwości. Graliśmy do tej pory również sparingi w rożnych miejscach w Warszawie, także na OSiR Targówek. Znamy się od lat, więc przede wszystkim staramy się udoskonalić taktykę, którą gramy, oraz dopracowujemy swój własny styl gry.

Targowek.info: Jakie plany na światowy finał w Brazylii?
Patryk Kamiński:  Jedziemy tam aby wygrać! Choć będzie to bardzo ciężkie zadanie, ponieważ przyjdzie nam walczyć z reprezentantami 47 krajów z całego świata… Niewątpliwie oprócz przygotowania i umiejętności bardzo ważną sprawą na turnieju będzie taktyka i psychika. Chcemy zagrać tak jak do tej pory – czyli piłkę techniczną oraz konsekwentną, realizując założone cele. Ale tak samo, jak zaczynaliśmy walkę w polskich eliminacjach, mamy wiarę w zwycięstwo. I wygramy!

 

uks-brodno-warszawa-neymar-jr-redbull-3
Neymar (w czapce) ze zwycięzcami hiszpańskich eliminacji Red Bull Neymar Jr’s Five. Mamy nadzieję, że w Brazylii takie zdjęcie zrobią sobie piłkarze UKS Bródno :)

 

 

 

wszystkie zdjęcia: mat. prasowe/Red Bull Content Pool

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Piłkarze z Bródna grają w turnieju w Brazylii

 • 6 lipca 2016 o godz. 08:37

  wow brawo :) nie słyszałem nawet o tym. Sam grałem w piłkę na Bródnie i TGK ale chłopaków nie kojarze nawet. super :)

 • 7 lipca 2016 o godz. 09:40

  Gratulacje!!! :)

 • 7 lipca 2016 o godz. 17:40

  Gratulacje, zwykli koledzy a mistrzowie Polski tak trzymajcie do konca , ja tam widze was napewno w pierwszej 5-ce…i z tej radosci uchlam sie jak swinia…pozdrawiam

 • 8 lipca 2016 o godz. 11:24

  Kolejne igrzyska dla pustego kibolstwa. Oby przegrali.

 • 10 lipca 2016 o godz. 23:15

  Czy UKS Bródno prowadzi szkółkę piłkarską nabór dzieci od IX 2016.
  Szukam dobrego klubu- Bródno- Zacisze.
  Jakieś namiary na UKS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.