Wiara i zabawa: hit z Targówka na Światowe Dni Młodzieży | targowek.info

Wiara i zabawa: hit z Targówka na Światowe Dni Młodzieży

Promo song Światowych Dni Młodzieży w wykonaniu grupy Gejzer to prawdopodobnie najdziwniejsza rzecz, jaką zobaczycie dziś w internecie. A za tym „hitem” stoi… piłkarz z Targówka. 

 

Dziś w Krakowie zaczynają się Światowe Dni Młodzieży i już wiadomo, że duża grupa pielgrzymów, a wraz z nimi także polscy internauci, będą na nich nucić utwór „Wiara i Zabawa” w wykonaniu duetu Gejzer – promujący (?) Światowe Dni Młodzieży.

Klip ukazał się 20 lipca 2016 r. na YouTube i od tej pory licznik wyświetleń kręci się z coraz większą prędkością. Gdy to piszemy, film obejrzano już 180 tysięcy razy, a zainteresowały się nim też ogólnopolskie media, więc można się spodziewać jeszcze większej popularności.

Powodzenie klipu wynika zapewne z jego kontrowersji. Sami nie wiemy czy to świadoma prowokacja czy prawdziwy rap nawijany z potrzeby serca. Oceńcie sami:

 

 

Na prowokację wskazuje nazwa zespołu: „Gejzer” to jedno z najdłużej wydawanych czasopism gejowskich w Polsce. Ale to przede wszystkim także gorące źródło. Czyżby chodziło o gorące źródło wiary?

A teraz najciekawsze dla nas, mieszkańców Targówka. Duet Grzegorz Dytrych & Michał Szostak (bo tak nazywają się raperzy z Gejzera), zawiązał się na Targówku. Szostak (to ten wyższy, z prawej) wprawdzie pochodzi z Ursynowa, jest tam nawet członkiem Młodzieżowej Rady Dzielnicy, ale także – uwaga! – jest piłkarzem-amatorem i gra GKP Targówek.  Tak podaje na swoim oficjalnym profilu na FB, a według portalu PZPN Łączy Nas Piłka w zeszłym sezonie wystąpił w dwóch meczach wchodząc na końcówki z ławki rezerwowych.

Na stadionie GKP Michał nagrał także swoje odważne wyznanie wiary…

 

 

Przyznacie, że po tych materiałach trudno przejść obojętnie obok Światowych Dni Młodzieży.

fot. YouTube

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Wiara i zabawa: hit z Targówka na Światowe Dni Młodzieży

 • 26 lipca 2016 o godz. 18:40

  Cytuję fragment artykułu: „Na prowokację wskazuje nazwa zespołu: „Gejzer” to jedno z najdłużej wydawanych czasopism gejowskich w Polsce”

  Żenujący poziom tekstu – rodem z Super Expressu czy Faktu.

  Gratuluję skojarzenia. Od dziś nie będę już zaglądał na stronę targowek.info.

 • 27 lipca 2016 o godz. 11:49

  „Cytuję fragment artykułu: „Na prowokację wskazuje nazwa zespołu: „Gejzer” to jedno z najdłużej wydawanych czasopism gejowskich w Polsce”

  Żenujący poziom tekstu – rodem z Super Expressu czy Faktu.

  Gratuluję skojarzenia. Od dziś nie będę już zaglądał na stronę targowek.info.”

  To straszne..

 • 27 lipca 2016 o godz. 18:40

  A w tym drugim pianinko z eisenblume – fut immer!

 • 27 lipca 2016 o godz. 20:52

  Myślę, że należy rozważyć zakazania stosowania słowa „gejzer”, przecież zawiera się w nim słowo „gej”!

  A tak na poważnie, to żałuję, że w moim ulubionym kiosku nie można kupić Gejzera ;(

 • 29 lipca 2016 o godz. 11:11

  Dno i wodorosty!…

 • 31 lipca 2016 o godz. 14:08

  Ci biedni chłopcy są upośledzeni, trzeba im pomóc. Jestem zdania, że nie powinno się wpuszczać do warszawy ludzi ze ściany wschodniej, gdyż tak to się później kończy – discopolo, za szerokie drogi, ola la ola la ;)

 • 1 sierpnia 2016 o godz. 12:41

  WujekWuJot, u mnie na osiedlu to disco polo radują okolicznych mieszkańców Ci rodowici wspaniali, okupując alkohole 24 i jarając trawę na boisku szkolnym, także wieśniaków poszukaj u siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.