Wyfrezują ulice na Targówku. Ale lepiej niż poprzednio

4
Share

Zarząd Dróg Miejskich zapowiada remonty 55 ulic w całym mieście. Jedna z nich jest na Bródnie, jedna na Zaciszu, a dwie na Targówku Fabrycznym. 

 

Do weekendowych remontów już się przyzwyczailiśmy. Matki Teresy z Kalkuty, Bartnicza, Rembielińska, Młodzieńcza, Radzymińska, Gorzykowska – to tylko niektóre z ulic naprawianych w poprzednich latach.

Teraz drogowcy ogłosili przetarg na remont kolejnych 55 ulic. Tym razem ma być jednak to coś  więcej niż zdarcie starego i położenie nowego asfaltu. Po takim zabiegu remont trzeba powtarzać już po kilku latach. Dlatego teraz wykonawca musi przeprowadzić analizę stanu nawierzchni i dostosować do niej odpowiednią technologię remontu. W tym celu wykona m. in. pomiary ugięć oraz badanie sztywności warstw nawierzchni i podłoża. Wykonane odwierty testowe pozwolą na poznanie przekroju poprzecznego jezdni, w tym określenie nośności podłoża i stanu podbudowy. Dzięki takim zabiegom remonty mają starczyć na średnio 8-10 lat.

Aż szkoda, że takiego podejścia nie było podczas remontów głównych ulic w naszej dzielnicy. Ale cieszymy się, że teraz odnowione będą cztery drogi na Targówku.

Do remontu przewidziano:

  • ul. Krasnobrodzka (odcinek Chodecka – Trasa Toruńska)
  • ul. Radzymińska (odcinek Łodygowa – granice Warszawy)
  • ul. Księcia Ziemowita (odcinek Naczelnikowska – Bukowiecka)
  • ul. Swojska (odcinek Bukowiecka – Janowiecka)

Krasnobrodzka ma być remontowana już w pierwszym etapie, kolejne trzy ulice trochę później. Jednak, jak informuje nas ZDM, na razie trwają procedury przetargowe – same prace rozpoczną się najwcześniej za rok.

 

zdjęcie na górze: remontu ulicy na Targówku / fot. archiwum targowek.info

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx