9–latek wywołał… alarm bombowy

7
Share

I spowodował wielką akcję policji. Kto teraz za to odpowie?

 

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca w godzinach wieczornych. Nudzący się 9–letni chłopak zadzwonił do jednego z bloków na Targówku z informacją o podłożonej bombie. Mieszkańcy potraktowali wiadomość poważnie i zaalarmowali policję.

Jak informuje dziś Komenda Rejonowa Warszawa VI, policjanci musieli wykonać wiele czynności operacyjnych oraz licznych sprawdzeń, które mogłyby wskazać jakiś ślad. Wytężona praca funkcjonariuszy szybko jednak przyniosła efekty – policjanci ustalili, że alarm bombowy jest fałszywy, a telefon informujący o podłożeniu ładunku wybuchowego wykonał nieletni chłopiec.

Po zatrzymaniu 9–latek (ze względu na jego wiek policja nie podaje nawet jego inicjałów) przyznał się, że to poinformował o rzekomej bombie. Sam jest za młody, żeby ponieść karę za swój głupi wybryk – ale odpowiedzialność mogą ponieść jego rodzice. Sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.

A my sami nie wiemy, czy chwalić policję za sprawną i dobrą robotę… czy dziwić się, że 9–letni człowiek był w stanie postawić na nogi służby w całej dzielnicy. Jaka jest wasza opinia?

 

zdjęcie na górze: Policja/archiwum

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx